Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs

Monvīds, Egita, Emīls

Piektdiena, 3. februāris (2012) 17:49

VID kratīšanas laikā uzņēmuma darbinieki bēg pa logu un cīnās ar policistiem (6)

flickr.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldei (FPP) šonedēļ izdevies vienā dienā apturēt divu savstarpēji saistītu naudas legalizēšanas grupējumu darbību, kuri apgrozījuši ap septiņiem miljoniem latu un legalizējuši ap miljonu latu. Shēmās iesaistīto uzņēmumu banku kontos Lietuvā apķīlāti ap 140 000 eiro (98 392 lati).

Grupējumu darbības apturēšana nav norisinājusies tik raiti, kā plānots, jo laikā, kad VID veicis kratīšanas grupējumu darbošanās vietās, uzņēmuma grāmatvede, kura sniedza pakalpojumus noziedzīgajam grupējumam, mēģināja aizbēgt caur ēkas logu, bet cits grupējuma dalībnieks pret FPP darbiniekiem pielietojis speciālās cīņas paņēmienus. Cīniņu meistaru gan FPP izmeklētāji aizturējuši.

Kā informēja VID Sabiedrisko attiecību daļā, abu noziedzīgo grupējumu galveno "klientu" loku veidoja celtniecības, lauksaimniecības tehnikas piegādes un uzstādīšanas, tipogrāfijas pakalpojumu, automašīnu tirdzniecības un citi uzņēmumi.

Abus grupējumus vieno personiskas attiecības starp grupējuma locekļiem, un, lai apgrūtinātu izmeklēšanu un slēptu nozieguma pēdas, abu grupējumu organizatori savā starpā sadarbojās skaidras naudas iegūšanā.

Tā viens grupējums izmantojis otra grupējuma Lietuvā, Igaunijā un Polijā reģistrēto uzņēmumu rekvizītus un kredītiestāžu kontus. Grupējumu dalībnieki, lai apgrūtinātu viņu izsekošanu, izmantoja automašīnas, kurām bija Lietuvā reģistrētas valsts numura zīmes.

VID informē, ka abi noziedzīgie grupējumi organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas lielā apmērā un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus.

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas klienti savās PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumu apmēru valsts budžetā.

VID informē, ka FPP 10. un 11.janvārī sākti divi kriminālprocesi saskaņā ar Krimināllikuma 218.panta trešo daļu par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas un 195.panta trešo daļu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju pret personu grupu, kas ir izveidojusi savstarpēji saistītu uzņēmumu darījumu ķēdes, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas un legalizētu naudu.

VID 31. janvārī veicis virkni kratīšanu Rīgā, Bauskā un Ogres rajonā, tādejādi apturot divu noziedzīgo grupējumu darbību. Šie grupējumi izvairījušies no nodokļu nomaksas un legalizējuši noziedzīgi iegūtos līdzekļus, tā valstij nodarot zaudējumus lielā apmērā.

VID uzskata, ka pirmais grupējums laikā no 2011.gada jūnija līdz decembrim varētu būt apgrozījis ap sešiem miljoniem latu un valsts budžetam nodarījis 1,2 miljonu latu kaitējumu.

Saistībā ar šī grupējuma darbošanos 31.janvārī FPP izmeklētāji veica 19 kratīšanas Rīgā un Bauskā, birojos, automašīnās un personu dzīves vietās. Kratīšanu laikā izņemti vairāku uzņēmumu grāmatvedības dokumenti, zīmogi, kodu kalkulatori, kā arī citi pierādījumi. Šajā grupējumā bijušas iesaistītas septiņas personas, no kurām divas uzskatāmas par noziedzīgu nodarījumu organizatoriem un faktiskajiem vadītājiem. Trīs iesaistītajām personām ir aizdomās turamās personas statuss, un viena no tām apcietināta.

Otrā grupējuma shēmu klienti no 2011.gada jūnija līdz decembrim izvairījušies no 237 153 latu nodokļu nomaksas un veikuši noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju aptuveni viena miljona latu apmērā.

Saistībā ar šī grupējuma darbību FPP izmeklētāji 2012.gada 31.janvārī veica 24 kratīšanas Ogres rajonā - birojos, automašīnās un personu dzīves vietās. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti vairāku uzņēmumu grāmatvedības dokumenti, zīmogi, kodu kalkulatori, kā arī citi pierādījumi. Šajā grupējumā aizdomās par iespējamu noziedzīgu darbību veikšanu šobrīd tiek turētas četras personas, divas no tām ir organizatori. Visām personām ir aizdomās turamās personas statuss. Vienai personai piemērots apcietinājums un vēl vienai - policijas uzraudzība.

VID informē, ka sadarbībā ar Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienestu ir arestējis vairāku shēmā iesaistīto uzņēmumu naudas līdzekļus Lietuvas kredītiestāžu norēķinu kontos, kā arī pirmstiesas izmeklēšanas laikā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas kredītiestādēs ir apturējis vairāku noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu norēķinu kontu darbību. Precīzs apturēto naudas līdzekļu apjoms gan pagaidām nav zināms, jo vēl nav saņemta visa nepieciešamā informācija no kredītiestādēm.

Pārsvarā noziedzīgi iegūtie līdzekļi ar "kurjera" starpniecību tika noņemti no Lietuvas, Igaunijas un Polijas kredītiestāžu kontiem un nogādāti Latvijā. Izmeklētājiem izdevās aizturēt kurjeru naudas nodošanas brīdī ar skaidru naudu gandrīz 35 000 eiro (24 598 latu) apmērā, kas izņemta no Lietuvas kredītiestāžu kontiem.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.


LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Zebra

2012-02-25 16:48:45

Ziņot

Super, paldies VIDam!

profils

2012-02-05 14:53:47

Ziņot

Ņemot vērā iepriekš minēto, kā arī objektīvi un juridiski adekvāti izvērtējot konkrēto situāciju - saskaņā ar Latvijā spēkā esošo likumdošanu, grāmatvedim (kā darba ņēmējam un darba tiesisko attiecību subjektam) IR likumīgas tiesības pilnīgi pamatoti un kategoriski pieprasīt un arī saņemt no VID FPP "tiesībsargiem" VISU grāmatvedim nodarīto zaudējumu un kaitējumu pilnvērtīgu atlīdzinājumu. Vienlaikus arī - grāmatvedim IR ne tikai likumīgas tiesības, bet arī pilsonisks pienākums sniegt visu attiecīgo informāciju LR Ģenerālprokuratūrai u.c. attiecīgajām institūcijām, pilnīgi pamatoti aicinot attiecīgās atbildīgās amatpersonas izvērtēt šādu VID FPP "tiesībsargu" u.c. "atbildīgo amatpersonu" apzināti prettiesisku rīcību gan no juridiskā (krimināltiesiskā u.c.) aspekta, gan arī pēc būtības.

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (12)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (6)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Lielu rezonansi sabiedrībā izraisījusi Ludzas Zemē publicētā intervija ar kārsavieti Raiti Kononovu, kuru vieni uzskata par kontrabandas karali, citi par kriminālo autoritāti, bet vēl kāds domā, ka viņš ir drosmīgs cilvēks.

Rožukalne: Man nevajag iepazīties ar tiesas lēmumu, lai par to paustu viedokli  (5)

Advokāts: Skandalozo krimināllietu lēnā iztiesāšana – prokuroru vaina (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv