Trešdiena, 2021. gada 12. maijs

Valija, Ina, Ināra, Inārs

Visi autora raksti

Ceturtdiena, 24. aprīlis (2014) 10:20

Rita Lasmane

Vai tu proti skūpstīties?

Pieņemu, ka daudzi neizpratnē parausta plecus, sak’, kas tur ko nemācēt. Jūs neticēsit, bet mana pieredze rāda, ka daudzi vīrieši, kas varētu pretendēt uz pieaugušā godu, joprojām nemāk skūpstīties un brīnās, kāpēc viņu draudzenes un sievas nereti atsakās no tamlīdzīgām nodarbēm. Kad pajautā sievietēm, kas izvairās no mutes došanas savam vīrietim, kāpēc tā, viņas paskaidro: tas vīrišķis to darot pagalam tizli. 

Kāpēc cilvēki skūpstās? Vai kas tāds vispār ir nepieciešams?

Cilvēku psiholoģijas pētnieki apgalvo, ka ar skūpsta starpniecību sievietes un vīrieši  apliecina savas emocijas un vajadzības. Skūpsts apliecina, kā cilvēki izturas viens pret otru.

Savukārt tie pētnieki, kas meklē atbildes evolūcijā un neiroloģijā, skaidro cilvēku vajadzību skūpstīties ar to, ka ar šīs darbības palīdzību vīrieši un sievietes pārbauda, vai partneris ir ģenētiski derīgs. Mums visiem mutes dobumā, vaigu gļotādā atrodas šūnu kopas, kas spējīgas veikt partnera siekalu DNS analīzi. Tieši tāpēc sievietes agrā jaunībā ir gatavas bučoties stundām ilgi.  Tādā veidā viņas, tā sacīt, iestrādā savās smadzenēs refleksu, kas ļauj sameklēt savu bērnu tēvu, kas ģenētiski vislabāk atbilstu šai lomai. Pārējās ideāla vīrieša lomas vai atbilstību viņas nosaka ar citādiem paņēmieniem, par kuriem šajā rakstā nebūs runa.

Ja skūpstāmies ar ģenētiski derīgu partneri, mūsu siekalu dziedzeri bagātīgi izdala siekalas un skūpsts garšo, tā sacīt, šķiet „salds”. Ja „mutes dodam”  ģenētiski nepiemērotam partnerim, mute kļūst sausa un šķiet, ka parādās kaut kādas smakas.  

Piemēram, latviešu folklorā ”mutes došanai” ir veltītas daudzas tautas dziesmas, rotaļas un tradīcijas. Jebkura zemnieku tauta rūpējas par veseliem pēctečiem, ko nodrošina ģenētiska saderība. Bet tradīcijas neizzūd un arī mūsdienu urbānā folklorā jauniešu neiztrūkstošs izklaides veids ir „pudeles griešana”. Galu galā, arī mūsdienās ir visnotaļ būtiska veselīgas nākamās paaudzes radīšanas problēma.

Tātad skūpstam mūsu dzīvē ir liela nozīme ne tikai attiecību sākumā, bet arī turpinājumā, jo ikreiz, kad atkal un atkal ar skūpsta starpniecību pārliecināmies, ka partneris mums DER, mūsu uzbudinājums kļūst spēcīgāks. Tāpēc labs sekss sākas ar labu skūpstu.


Skūpstu veidi

Mīlas skūpsti pauž mīlas jūtas, parasti ir maigi vai aicina uz seksu.

Kaislīgi skūpsti, kas izpaužas kā tā dēvētie „franču skūpsti”, parasti ir ieilguši un nepāprotami pieprasa seksu.

Maigi saldi, ļoti jutekliski un īsi.

Draudzīgi skūpsti, ko drīzāk var nodēvēt par īsiem šmiukstieniem.


Skūpstu tehnika

Lai skūpsts būtu patīkams arī otram, jāzina dažas vienkāršas darbības, kas ļaus uzbudināt partneri un noskaņot sev par labu.

„Slīdēšana” -  mēli maigi slīdina pa partneres lūpām no viena mutes kaktiņa uz otru. Tā sacīt, ar mēli tiek glāstītas partneres lūpas.

„Slāpju punkts” – mēles galā mums visiem ir tā dēvētais slāpju punkts, ja uz to uzspiež vai tas pret kaut ko atduras, vairāk izdalās siekalas. Šī zona ir ļoti jutīga un veicina sirdsdarbību un asinsriti, kas ir nepieciešama seksuālā uzbudinājuma kāpināšanai.

„Ķircināšana” – ar šī paņēmiena palīdzību partnere tiek iekvēlināta un tad iniciatīva tiek nodota viņas ziņā.  No sākuma kaislīgi jāpiesūcas partneres lūpām, tad jāatlaižas un jāsataisa bezkaislīga sejas izteiksme.

„Provokācija” – diemžēl lielākā daļa skūpstīšanās neprašu sāk ar šo paņēmienu, proti, imitējot dzimumaktu iebāž savu mēli partneres mutē gandrīz līdz mandelēm. Kāds brīnums, ja sievietes šādu orālu izvarošanu uzskata par aizskarošu. 

Skūpstīšanās virtuozi vienmēr maina skūpsta tehniku, pielietojot visdažādākos paņēmienus, sākot ar maigākiem un beidzot ar provocējošākiem. Viņi zina, ka sievietēm, kamēr viņas nav iekvēlinātas, vairāk patīk maigi skūpsti, kas apsola mīlas baudu. Iekvēlināta sieviete labprāt ļaujas visdziļākajiem skūpstiem.

Cilvēki, kas skūpstās, paaugstina viens otra hormonālo līmeni, nodrošinot emocijām bagātu dienu un labu garastāvokli.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv