Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs

Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Visi autora raksti

Pirmdiena, 29. aprīlis (2013) 12:06

Rita Lasmane

Vai sekss attiecībās ir pats galvenais?

Ekrānuzņēmums

Ļevs Tolstojs savā laikā rakstīja, ka laimīgās ģimenes ir vienādi laimīgas, bet nelaimīgās katra citādāk. Nu jau vairs nav noslēpums, ka dižais krievu rakstnieks savā laulības dzīvē nejutās laimīgs un īpaši literatūras dižgars salažojās seksa jautājumos. Mums gan vajadzētu piedot Tolstojam par to, jo 19. gadsimtā ģimeņu konsultantu un psihoterapeitu lomu pildīja baznīcas cilvēki ar visām no tā izrietošām sekām.

Mūsdienās jau cits skatījums uz sieviešu un vīriešu attiecībām. Bet vai tiešām seksam ir tik svarīga loma attiecībās?

Tiem, kam nerodas jautājumi: vai sekss ir noteicošais partnerattiecībās, vienkārši jūtas laimīgi. Bet tie, kas domā, ka sekss tomēr ir noteicošais, visbiežāk sapinas pretrunās un beigās paliek pie sasistas siles.

Vai vīrieši un sievietes satiekas tikai seksa dēļ? Vai sievietei, lai paturētu vīrieti, ir nez kā jāizpildās gultā? Vai vīriešiem jāpiemīt pirmklasīgiem „dabas dotumiem”, lai sieviete justos apmierināta? Vai vīriešus vilina sieviete kā lielais noslēpums? Kā īsti šim noslēpumam jāizpaužas? Vai tad, kad seksā viss būs kārtībā, partnerattiecības citās jomās nokārtosies pašas no sevis?

Nez, vai iespējams uz visu jautājumu gūzmu atbildēt. Drīzāk jāpaskatās uz apspriežamo jautājumu no citas puses: proti, galvenais partnerattiecībās netēlot svešu lomu, bet būt pašam.

Var jau vainot masu informācijas līdzekļus par to, ka tie kultivē hiperseksuāli aktīvo kultu, bet katram taču sava galva uz pleciem. Ar šo galvu drusku padomājot, itin viegli var nonākt pie secinājuma: ja ļaujas Mātes Dabas ieliktām programmām, nekāds teātris vairs nav jātēlo un viss notiek tāpat.

Atļaušos apgalvot, ka pašas sievietes ir sākušas ignorēt aplidošanu, flirta burvību un nepieciešamību.

Ikreiz, kad paredzēts sekss, mūsos sāk strādāt Dabas programma, kas liek vispirms izdzīvot romantiskas jūtas, tad ļauties kaislei.. Kas pie vainas, ka neklausām sava ķermeņa bioķīmijai, kas liek izdzīvot minēto sajūtu pilnu gammu no paša sākuma līdz beigām? Iespējams, patērētāju attieksme pret dzīvi. Iespējams, steiga, kurā dzīvojam - ātrāk, ātrāk, ieraudzīja, laikam iepatikās! Hops, gultā! Tagad jārāda triki! Trakākais tas, ka sievietes pašas pieņem lēmumu, ka nu jāizrādās sevi, attaisnodamās ar to, ka vīrieši ir tie, kas komandē parādi, un viņiem jau nekādas romantiskās jūtas nav nepieciešamas.

Mīļās meitenes, patiesībā parādi komandējam mēs! Un kā gribēsim, tā būs. Tā ir bijis vienmēr! Arī tad, kad tika uzskatīts, ka visu nosaka vīrieši.

Patriarhātu izgudroja vīrieši, bet sievietes izdomāja, kā ļaut vīriešiem ticēt, ka teikšana  ir viņu rokās. Ne velti gadsimtiem ilgi vīriešiem bērnu dzimšana bija liels noslēpums, kā arī tas, ka sievietēm ir mēnešreizes. Tiesa, laulība ilgu laiku bija mantisks darījums. Atradās arī tādas naivas būtnes, kas pakļāvās tā saucamām sabiedrībā pieņemtām normām, ka vīrietis ir noteicējs visās jomās. Bēdīgākie gadījumi skaisti aprakstīti klasiskajā literatūrā.

Paldies Dievam, nu jau ļaudis labu laiku var brīvi izvēlēties partnerus gan vienai naktij, gan visam mūžam. Diemžēl senie pieņēmumi vēl ilgi dzīvo un tiem, kas vēl nav aptvēruši kas un kā, jauc prātu.

Ja mūsdienās dzimumu lomas tiek pārskatītas un sievietes dara visās dzīves jomās to, kas pirms gadiem piecdesmit pat nebija iedomājams, un sievietēm vairs nav jātēlo  viņām ierādīta tikai viena vīriešu iegribu apmierināšanas loma, tad kāpēc vēl joprojām sievietes mēdz no laba prāta nonākt maldu ceļos, spēlējot lomas, kas viņām pēc kāda laika šķiet nepaceļamas?

Es neesmu mainījusi orientāciju un kļuvusi par karojošu feministi, kas rej uz visiem vīriešu kārtas pārstāvjiem, jo viņi ir nožēlojami „seksisti”. Ar visu iepriekš rakstīto es pūlos pateikt – seksam ir ievērojama nozīme partnerattiecībās, taču ne galvenā, tāpēc nav nekādas vajadzības pūlēties tikt pie attiecībām un tēlot seksa dīvas, tādā veidā atņemot vīrietim dabisko iniciatīvu. Ticiet man, tas nemaz viņus nesajūsmina. Drīzāk mulsina. Tas, protams, nenozīmē, ka pēc manis sacītā, visām sievietēm turpmāk jākļūst par pasīviem radījumiem un, ja radies impulss izrādīt kaisli, tas jāapslāpē.

Vienkārši, mīļās meitenes, esiet dabiskas, tādas, kādas jūs radījusi Māte Daba un jums pēc tam nebūs jāmokās sirds sāpēs, kāpēc it kā labi sācies pasākums sazin kādēļ neveidojas tā,  kā jums gribētos un rodas konflikti. Jo mūžīgi tēlot nespēj pat visģeniālākais aktieris. 

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv