Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Visi autora raksti

Otrdiena, 26. marts (2013) 08:16

Rita Lasmane

Nemīlama sieva (5)

Ekrānuzņēmums

Viņas acu skatiens blāvs, lai kompensētu to, mati nokrāsoti koši sarkani, turklāt tiem klāt ticis traks frizieris, kas veicis neizdevušos eksperimentu frizūru dizainā. Viņa valkā kleitas, kas atgādina spilnvendrānu, kuru mērķis būtu maskēt tā saucamos liekos kilogramus, kas drīzāk nosaucami par skumju kilogramiem, ko sievietes mēdz "uzēst", kad viņu dzīve nonākusi maldu mīlestības strupceļā. 

Elīna izskatās tieši tāda - nemīlama sieviete. Nē, nevis vientuļa sieviete, bet nemīlama. Viņa ir precējusies nu jau trīs gadus un vīrs ir jaunāks par pieciem gadiem. Vīrietis ir no tiem tipāžiem, kas nekādi nevar atrast sevi dzīvē, bet izmanās iekārtoties tā, lai kāds viņus uzturētu. Elīna savukārt, guvusi lielisku izglītību ārzemēs, strādā labi atalgotu darbu. Laulātais pāris dzīvo no Elīnas vecmāmiņas mantotā dzīvoklī, kas atrodas Rīgas centrā un kurš ar Elīnas tēva, pieprasīta būvuzņēmēja, un mātes - profesionālas dizaineres, palīdzību padarīts par mūsdienīgi ērtu dzīvokli. 

Trīsdesmitdivgadīgā šī stāsta varone nu jau divus gadus jūtas nelaimīga un nekādi negrib pati to atzīt. Pēc pirmā laulībā nodzīvotā gada Elīna aptvēra, ka Toms ir mainījies. Lai gan vīrs pats apgalvoja pretējo – ka mainījusies ir Elīna. Tieši tajā brīdī sieviete iedomājās: „Kāda velna pēc es esmu precējusies ar šo smukā ģīmja īpašnieku, ja man vienmēr ir patikuši briļļaini puiši ar gariem matiem? Tādi lieli un drusku lācīgi.”

Tāds bija Elīnas brālēns, kurā viņa iemīlējās, būdama bērnudārza vecumā. Kopš tā laika pagājuši daudzi gadi, bērnu dienu mīlestība aizmirsusies. Vispirms bija lielā un skaistā skolas laika mīlestība. Elīnas mīlas objekts bija gan briļļains, gan garmatains, bet pirmā apzinātā mīlestība, kā lielākais pirmo spēcīgo jūtu vairumam jauniešu, izbeidzās, kad Elīna aizbrauca studēt uz ārzemēm. Atvadoties lidostā, mīlnieki solīja viens otram rakstīt katru dienu, bet tā arī neuzrakstīja nevienu rindiņu. Elīnu aizrāva jaunu notikumu virpulis,  draugs palika Rīgā un vienkārši dzīvoja tālāk savu jauniešu notikumu pilno dzīvi mācoties, ballējoties, iemīloties, pārtraucot attiecības un gaidot, kad iestāsies pieaugušo dzīve.

Pieaugušo dzīve sākās, kad Elīna pēc studijām atgriezās Latvijā un sāka strādāt lielā uzņēmumā. Šo iespēju piedāvāja tēva draugs, būdams minētā uzņēmuma vadītājs. Divdesmitpiecgadīgā pašpietiekamā un pašapzinīgā jaunā sieviete uz nebēdu flirtēja ar darba kolēģiem, ielaidās gadījuma sakaros, pēc tam, tikusi galā ar morālām paģirām pēc kārtējā aplauziena, meklēja to, ko mēs visas meklējam – kādu, ko mīlēt un kas mīlētu mūs, ārpus pazīstamo loka. Tad, neatradusi meklēto, pievērsās atkal iepriekšējiem medību laukiem.

Neviens neprecētais darba biedrs nešķita ievērības cienīgs... iespējams, tieši šī iemesla dēļ Elīna bez ilgām pārdomām metās neprātīgu attiecību mutulī ar precētu darba kolēģi.

Iesākumā bija elpu aizraujoša sajūta, adrenalīns sita augstu vilni. Precētais mīļākais krasi atšķīrās no tiem puišeļiem, ar kuriem Elīnai bija pazīstama līdz šim. Slepenas dāvaniņas rakstāmgalda atvilknē, aizšmaukšana pa kluso no kolēģiem, lai pastaigātos dienas vidū Zaķusalā, kaislīga skūpstīšanās pa kaktiem un „kniebšanās”, savādāk šīs drudžainās un ātri beigušās darbības nevar nosaukt, daudzstāvu ofisa mazāk apmeklētās tualetēs.

Viss bija aizraujoši, tikai darba dienās un darba laikā. Mīļākā vakari, brīvdienas un svētku dienas nepiederēja Elīnai. Viņai šķita, ka tā ir liela netaisnība un iesākumā pieprasīja, lai viņai velta vairāk laika. Mīļākais nepiekāpās un jaunās sievietes iemīlēšanās pēc laika sāka bālēt, līdz pagaisa pavisam. Kolēģis vēl centās uzturēt aizraujošo rotaļu ar nosaukumu „flirts darba vietā, kas aizgājis par tālu”, bet Elīna, pietiekami augstu sevi vērtējot, kategoriski atteicās no turpmākiem sakariem.

Kad norima lepnums par sava rakstura stingrību, Elīna atkal sāka lūkoties pēc attiecībām, bet meklējumi mūsdienu dinamiskajā vidē, kur cilvēki virspusēji izturas pret Ekziperī pieminētajām cilvēcīgo attiecību vērtībām, tik vienkārši tas neizdodas.

Reiz kādā draudzenes dzimšanas dienā Elīna satika Tomu – stilīgu jaunu cilvēku, kas mācēja būt kompānijas dvēsele. Toms, iepriekš savācis informāciju par Elīnu, kā labi zināms - mēs visi tenkojam viens par otru, uzsāka aplidot līgavu ar pūru. Sevi tamlīdzīgā kategorijā Elīna galīgi neiedomājās. Nu, jā, labs darbs, laba specialitāte. Nu, jā, lielisks dzīvoklis bez hipotēkas saistībām. Pilnīgi iespējams, ka Toms neko tik merkantilu neiedomājās, vienkārši tīri intuitīvi saprata, kur būs siltāk.

Puisis pēc diviem mēnešiem pārvācās dzīvot uz Elīnas dzīvokli. Pēc pusgada Elīna piedāvāja apprecēties, tā būtu loģiskāk. Toms piekrita un jaunā sieviete sajutās septītajās debesīs.

Kā rozā mākonī aizritēja gatavošanās kāzām, pašas kāzas, un ceļojums. Viss, saprotams, par Elīnas un viņas vecāku naudu. Toms taču meklējot sevi neko nepelnīja. Tiesa, meklējumi aprobežojās ar sporta pārraižu skatīšanos un aliņa sūkšanu, sporta zāles un solāriju apmeklēšanu. Draugi reti aicināja Tomu tusēt, jo kam gan gribas regulāri izmaksāt pastāvīgi bez naudas esošam čomakam.

Pusgadu pēc precībām jaunā sieva aizvien vairāk sāka uzstāt, ka vīram jāsāk vismaz mēģināt kaut ko darīt, lai atrastu nodarbi dzīvē. Iesākumā Toms pastrādāja Elīnas uzņēmuma tirdzniecības nodaļā. Sapratis, ka tirdzniecība nav viņa aicinājums, viņš no darba aizgāja. Pēc pāris mēnešiem un ilgām pārrunām Toms aizgāja strādāt par taksometra šoferi. Šis darbs Tomu nogurdināja jau pēc nedēļas. Tad par viņu apžēlojās kāds draugs un uzticēja kādu maznozīmīgu darbiņu savā firmā. Šī nodarbe Tomam nepatika sava niecīguma dēļ. Diemžēl strādāt par direktoru neviens neaicināja glītu puisi bez izglītības un pieredzes un, galvenais, pilnīgi bez atbildības sajūtas, taču ar lielisku prasmi atrast sev siltu kaktiņu.

To visu Elīna aptvēra tad, kad pilnīgi bija pagaisušas rozā brilles un tomēr viņa nedzina prom vīru, kurš bija ērti iekārtojies uz viņas kakla. Lai vai kā, ir kāds, kuram viņa vajadzīga un kurš varbūt viņu mīl. Ja vien mīlestību asociē ar seksu. No sākuma seksa bija daudz, tad pamazām, sakarā ar strīdiem par Toma dzīves veidu  seksa kļuva aizvien mazāk, līdz tas, ja tā varētu teikt, izbeidzās pavisam.

Elīna, būdama karstasinīga meitene, alka fiziskas tuvības arī tad, kad dzīve ne pārāk iepriecināja, atšķirībā no sieviešu lielākā vairuma, kas, būdamas neapmierinātas ar partnera darbībām, par seksu aizmirst vispār. Elīnas un Toma gadījumā sarūgtināto sievu tēloja Toms.

Elīna no pievilcīgas, slaidas, pašapzinīgas jaunas sievietes pārtapa skumju kamolā, kas pa brīdim metās kaut ko mainīt savā ārienē, vienmēr pāršaudama pāri strīpai. Tāpat Elīna pārspīlēja arī ar alkohola lietošanu. Šķiet, tamlīdzīgi gadījumi, kad sieviete zemapziņā sapratusi, ka netiek mīlēta, apziņas līmenī to nepieņemot, sāka veikt haotiskas un neloģiskas darbības, kuru mērķis būtu glābt situāciju, bet iznāca pretējais.

Draudzenes, brīžiem ar līdzcietību, brīžiem aizkaitinātas, mēģināja Elīnai teikt, ka viņai ar steigu kaut kas savā dzīvē jāmaina, proti, jātriec Toms ratā un jāpārstāj būt nemīlamai sievai. Elīna, noklausījusies draudzeņu teikto, dedzīgi pierādīja, kāpēc neko nevar mainīt: viņa darot visu pareizi, bet Toms vienalga ar viņu nemīlējoties. Draudzenes, paliekot neizpratnē par tādu ietiepību, aizvien mazāk kontaktējās ar Elīnu. Viņas patiesībā jau sen bija nogurušas no nemitīgajām Elīnas žēlabām par savu nemīlamās sievas dzīvi. Ik pa brīdim šī stāsta varone iedomājās, ka varbūt vajadzētu atrast kādu briļļainu un garmatainu puisi, bet ātri vien par to aizmirsa.

Diemžēl tā iekārtota mūsu psihe, kamēr pašu prāts nenonāk līdz situācijas atrisinājumam, citu viedokli par pilnu neņemam.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

IceLady

2013-04-04 18:51:15

Ziņot

Taisni jāpabrīnās, ka pat pieaugušām (gadu ziņā) sievietēm ir galvā vēl tik daudz rozā puņķu, ka nomāc veselo saprātu.

a

2013-03-28 21:52:05

Ziņot

beidzot raksts, kurā ir kaut kas vairāk nekā tikai par kājstarpes problēmām.

saule

2013-03-28 10:40:32

Ziņot

Labs raksts, man patika.

Zaiga

2013-03-27 12:37:39

Ziņot

Solvitas Āboltiņas apraksts par matiem. precīzi.:)

Sdfs

2013-03-26 16:48:11

Ziņot

Kaadeel sievietes tik biezi kluudas viiriesu izveelee ?

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv