Trešdiena, 2021. gada 12. maijs

Valija, Ina, Ināra, Inārs

Visi autora raksti

Trešdiena, 12. februāris (2014) 09:34

Rita Lasmane

Mūžīga mīla tomēr ir iespējama!

Par ko gan rakstīt Valentīndienās priekšvakarā, ja ne par Mīlestību! Par vieglo reiboni galvā, kad tā reibst no mīlestības! Par tauriņiem vēderā, kad tie nez kā tur iekļuvuši, sparīgi sit ar spārniņiem tās pašas mīlestības dēļ!

Domāju, ka daudziem iešaujas prātā doma: „Cik žēl, ka mīlestība un visas to pavadošās sajūtas nav mūžīgas. Kā gribētos, lai tā būtu!” Un, kad satiek kārtējo mīlestību, cer, ka tas nu šoreiz būs uz mūžu.

Kāpēc tā notiek, ka dažiem tiek mūžīgā mīlestība, bet citi mokās meklējumos un vilšanās sāpēs? Vēl par maz, ka mokās - viņi vēl dusmojas uz tiem, kuri mēģina apgalvot, ka kaut kas tāds ir iespējams.

Nu, tad ir vai nav uz pasaules MŪŽĪGĀ MĪLESTĪBA?!

Izrādās, tā tomēr ir iespējama! Bet ne katram Māte Daba to iedalījusi.

Pētot iemīlējušos cilvēku smadzeņu stāvokli ar tomogrāfa palīdzību, Ņujorkas psihologi secinājuši, ka iemīlēšanās sākuma stadija iedarbojas uz smadzenēm līdzīgi kokaīna devai. Kad eksperimenta dalībniekiem demonstrēja viņu iemīļoto fotogrāfijas, viņu smadzeņu daļās, kas atbildīgas par cēloņu un seku sakarībām pastiprināti izdalījās dopomīns – hormons, kas nosaka spēju koncentrēties un laimes izjūtu. Pēc tam sāk izdalīties oksitocīns un vazopresīns – hormons, kas veicina emocionālo saikni starp mīļotajiem. Oksitocīns rodas tuva kontakta brīdī, piemēram, ilgstošas saskatīšanās, apskāvienu vai seksa laikā. Šis hormons māmiņām veido emocionālo saikni ar zīdaini. Savukārt vazopresīns veicina vīriešu emocionālās sajūtas.

Tradicionāli tika uzskatīts, ka kaislīga iemīlēšanās ar laiku pārtop par daudz mierīgāku „brāļu - māsu” mīlestību. Šo uzskatu mēģināja mainīt citi amerikāņu pētnieki, kas tomogrāfa analīzei pakļāva tos pārus, kas apgalvoja, ka joprojām izjūt kaisli attiecībā uz saviem partneriem, lai arī jau gadus divdesmit ir kopā. Izrādījās, ka šo laimīgo smadzenes reaģē tieši tāpat kā pāriem, kas tikko iemīlējušies, tikai mīlnieki ar stāžu nebaidījās zaudēt mīļoto, kas raksturīga tiem, kas tikko iemīlējušies. Tika izdarīti aprēķini un secināts, ka spēja izjust ilgstošu kaisli piemīt 30% Amerikas Savienoto Valstu laulātiem pāriem.

Oksitocīns un vazopresīns iedarbina tās smadzeņu zonas, kas atbildīgas par dvēselisku mieru. Ko lai dara tie, kas nav iekļuvuši to laimīgo 30% skaitā, kam lemta mūžīga mīlestība? Samierināties vai cīnīties? Un ja cīnīties, tad kā?

Izrādās, nav gluži tā, ka cilvēks nevar ietekmēt savu personīgo hormonu darbību. Pie attiecībām var piestrādāt. Savu laimes sajūtu ir iespējams veidot, negaidot, ka kaut kas pats no sevis nokārtosies. 

Ģimeņu speciālistu pētījumi liecina, ka tie pāri, kas ar dzīvesbiedru dara kopīgas aizraujošas lietas: viņiem ir vienādas aizraušanās, abi apgūst jaunas iemaņas, izbauda piedzīvojumus, piemēram, ceļojumos, joprojām izjūt svaigas mīlestības jūtas viens pret otru.

Domāju, ka nekad nav par vēlu sākt. Ja sievietes vienmēr gatavas vēl kaut ko uzlabot attiecībās, vīrieši šajā ziņa ir kūtrāki. Bet, mīļie kungi, ja vēlaties, lai jūsu sirdspuķīte nekļūst gultā slinka, saņematies un padomājiet par kopēju hobiju, jaunām iemaņām un piedzīvojumiem. Tikai tādiem, kas varētu aizraut arī viņu, nevis sagādātu prieku tikai jums.

Jauku un seksīgu Visu mīlētāju dienu!  

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv