Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

Ceturtdiena, 18. jūlijs (2013) 11:04

Rita Lasmane

Kad vecais pagalam apnicis

Apnikums pret partneri gultā neizbēgami iestājas - vai būtu pagājuši pieci, desmit vai divdesmit gadi. Tā iekārtota mūsu psihe, mēs nogurstam no visa, arī tā, kas mūs pilnībā apmierina, un ilgojamies pēc pārmaiņām. Savukārt zinātnieki apnikumu skaidro kā adrenalīna līmeņa samazināšanos, jo vairs nav jāsaspringst jaunu attiecību sakarā. Tāpēc jau tiek izgudroti visdažādākie veidi un palīglīdzekļi, kas ļauj atgūt zudušos tauriņus vēderā, proti, adrenalīnu.

Miljoniem pāru uz šīs planētas kā vienu no efektīgākajiem paņēmieniem atzīst lomu spēles, lai arī filmu, īpaši Holivudā, veidotāji nereti pasmejas par tamlīdzīgu jūtu uzprišināšanas veidu. Vai šīs rotaļas var dēvēt par pārspīlējumiem? Kāda nu kuram ir atļautības robeža.

Lomu spēles nešķiet pieņemamas? Bet šīs rotaļas var būt visai dažādas. No galēji ekstrēmām līdz pagalam nevainīgām. No BDSM līdz mazu ludziņu izspēlēšanai, no ludziņām līdz vienkārši citādāku situāciju veidošanai, kas atšķiras no ierastās ikdienas.

Kāds efekts ir lomu spēlēm? Pirmkārt, minētās darbības būtu pieskaitāmas pie priekšspēles. Savukārt priekšspēles uzdevums ir kāpināt uzbudinājumu. Jo spēcīgāks uzbudinājums, jo lielāks gandarījums no kulminācijas. Apnikums, savukārt, bremzē uzbudinājumu, tas kļūs nepietiekams un tamlīdzīgai situācijai atkārtojoties, rodas „rūgtums sirdī”, kurā vainojam partneri.

Smadzenes ziņo, ka attiecīgās seksuālās darbības nesniedz pietiekamu gandarījuma sajūtu, proti, neizdalās gana daudz laimes hormonu. Tāpēc kaut kas ir jāmaina, bet  nevis darbības, kas tiek veiktas dzimumakta laikā, bet priekšspēles scenārijs.

Atgādinu, ka priekšspēle ir ne tikai pieskaršanās zināmajām erogēnajām zonām, bet arī noskaņas radīšana, vārdu apmaiņa, signālu raidīšana ar balss tembra un ķermeņa valodas un smaržas palīdzību. Izklausās sarežģīti? Jūsu prāts saka: „Es taču neiešu mainīt labi zināmas lietas!” Bet labi zināmās lietas ir apnikušas un tās jau tikpat kā nemana un nenovērtē.

Neliels psiholoģisks manevrs un bez lielas piepūles var atkal gūt prieku no piemirstām lietām: atliek tikai atcerēties visas tās jaukās darbības, kas tika veiktas, kad abi degāt iemīlēšanās liesmās. Kā jūs iepazināties? Kur gājāt? Zem kura koka skūpstījāties, tā kā galva reibst? Kuros krodziņos sēdējāt? Kādu mūziku klausījāties? Lūk, arī labi zināmais, bet piemirstais priekšspēles scenārijs! Tikai drusku jāsaņemas un uz priekšu! Goda vārds, tie pāri, kas ik pa laikam uzspēlē spēli „kā mēs iepazināmies”, nemaz nejūtas vīlušies. Arī tā ir lomu spēle.

Maldīgi mēdz uzskatīt, ka tikai bargās kundzes un padevīgā verga ludziņa ir vienīgā iedomājamā lomu spēle.

Tāpat maldās tie, kuri domā, ka kāda īpaša seksa poza varētu ar uzrāvienu mainīt rutīnā ieslīgušu gultas dzīvi. Runājot par akrobātiku gultā, ne jau tikai prātam neaptveramās Kamasutras pozas sniedz svaigas vēsmas. Tas ir kārtējais mīts, ka mežonīgā pozu maiņa vai ķīniešu akrobātu cienīga sasiešanās mezglā slēpj panākumu atslēgu. Katram pārim ir savas trīs vai četras pozas, kurās viņi sasniedz kulmināciju. Ja tās ir atrastas, nav nekādas vajadzības izpildīties tā, ka kauli krakšķ un cīpslas tiek pārstieptas.

Un vēlreiz: prieks un gandarījums no mīlēšanās rodas tad, kad ir pietiekams uzbudinājums. Proti, pietiekams asiņu pieplūdums iegurnī. Visas darbības, kas tiek veiktas priekšspēles laikā arī veicina asiņu pieplūdumu. 

Viens no ļoti seniem un efektīviem priekšspēles veidiem ir erotiskā masāža. Lai man piedod erotiskās masāžas salonu turētāji, bet tajos gan ir vājas izredzes saņemt patiesi kvalitatīvu erotisko masāžu. Galvenais noteikums šajā pasākumā ir tas, lai tam, kurš tiek masēts un tas, kurš masē, ir sajūsmā no otra ķermeņa vai feromonu smaržas. Partneriem, kas sen jau ir kopā, noteikti tā ir. Pretējā gadījumā viņi nebūtu kopā. Erotiskās masāžas salonā ne vienmēr ir iespējams panākt tamlīdzīgu efektu. Nez vai kāds ļaus ostīt visas masieres, kas tajā dienā strādā, pēc kārtas, lai saprastu, kura tad būtu piemērota attiecīgā uzdevuma veikšanai. Tātad šis variants pašā saknē ir mazproduktīvs.

Lai mājas apstākļos veiktu erotisko masāžu, vispirms jāaizdzen slinkums, tad jāiegādājas erotiskās masāžas eļļa, kuras smarža abiem partneriem šķiet uzbudinoša.

Priekšspēle jau sāksies tajā brīdī, kad abi dosities nopirkt šo eļļu. Grāmatu veikalos savukārt var iegādāties dažāda formāta un biezuma grāmatas par erotisko masāžu. Un vēl, to pašu erotisko masāžu var veikt ar vibratoru vai vibrējošu masāžas ierīci. Vibrācija veicina asinsriti. Ja tiek izmantots vibrators, tad tam jābūt cietam un vienkāršam, nevis no silikona gumijas vai ar nez kādiem izaugumiem. Lai tie ar izaugumiem paliek advancēto un ekstremālo veidu mīļotājiem.

Ja pret seksu izturas ne pārāk nopietni, drīzāk kā pret rotaļu, tad taču var izdomāt neskaitāmus rotaļāšanās veidus, atbilstoši savām vēlmēm un fantāzijas lidojumam. Jo vairāk rotaļājas, jo mazākas iespējas, ka iestāsies apnikums. Bērnībā taču vienmēr pratām atrast aizvien jaunus rotaļu veidus, vai ne?     

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv