Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Visi autora raksti

Svētdiena, 6. aprīlis (2014) 17:39

Rita Lasmane

Cīņas gultā

Šoreiz ne par raksturu cīņām, ne par to, kurš no kura un kā atšķiras, ne par cīņu „būs šovakar sekss vai nebūs”. Šoreiz gribu patērzēt par sadzīviskiem niekiem, kas neienāk prātā, kad galvā čivina amoriņi un uz deguna ērti iekārtojušās rozā brilles: par segas dalīšanu, par gultas platības apgūšanu, par krākšanu utt.

Kad kļūst skaidrs, ka radusies vēlēšanās dalīt gultu ne vienu vien reizi, ne tikai nedēļas nogalēs un brīvdienās, bet aizvien biežāk un biežāk, pēc kāda laika parādās problēmas, kas vismazākā mērā saistās ar kaisles un seksa jautājumiem. Nejauši satiktam gultas biedram vai biedrenei var dot mājienu „kāp ārā un ej mājās”, ja gadījies ne pārāk delikāts(-a) vai attapīgs(-a), var paust tiešā tekstā. Bet cilvēku, kas jau ciešākām saitēm siets, tā vienkārši neizfīrēsi pa durvīm ārā tikai tāpēc, ka neapmierina viņa uzvedība gultā.

Pārsvarā Latvijas iedzīvotāju guļamistabās nevalda britu tradīcijas, kas paredz katram laulātajam atsevišķu gultu vai vispār atsevišķas guļamistabas. Mēs pārsvarā čučam kopā. Un te nu sākas pirmā cīņa.


Cīņa par segu

Viņš vai viņa ietinies(-usies) abiem domātā segā kā gaļas pildījums pankūkā un saldi šņākuļo, neizrādot ne mazākās altruisma pazīmes. Neizskatās, ka segas privatizētājs(-āja) no laba prāta šķirsies no ieguvuma. Ar mīlestības siltumu nepietiek un bez segas palikušajam komforta vārdā jāveic kaut kādas darbības.

Kādas tās varētu būt? Kāds puisis, kas regulāri cieta no savas draudzenes tieksmes ietīties segā kopēja miega laikā, izstrādāja stratēģiju: viņš apsedza draudzeni ar vēl vienu segu vai pledu, tad cieši piespiedās klāt, lai „agresorei” kļūtu karsti un viņa  iztītos no segas, kas savukārt deva iespēju mudīgi iegūt segu savā lietošanā. Tiesa, kā stāstīja puisis, cīņa ar to nebeidzās un atkārtojās atkal pēc pāris stundām.

Pēc vairākām kopā pavadītām naktīm mīlnieki noskaidro: kuram guļot karsti, kuram auksti. Pārsvarā auksti ir viņām (sievietēm) un tāpēc viņiem (vīriešiem) esot jāupurējas - jāatdod sega un jātiek galā ar klimatu guļamistabā kā nu viņu (vīriešu) ķermeņi to spēj. Var jau nopirkt otru segu. Bet tas, kā stāstīja kāds cits cīnītājs par tiesībām uz segu, maz ko līdzot: jo te viņai dikti salstot un vajag abas segas, te viņai gluži vienkārši gribas pagražoties un arī tāpēc vajag abas segas.

Varbūt varētu līdzēt silta pidžama un vilnas zeķītes. Tikai vīrietim jātiek galā ar estētiski erotisku problēmu: cik iekārojama gultā izskatās sieviete, iepriekš minētā tērpā un vai tas ir tā vērts, lai tiktu pie segas miega laikā. 


Cīņa par teritoriju gultā

Cīņa par teritoriju gultā tāpat ir nemazāk būtisks jautājums. Varētu domāt, ka to mierīgā ceļā varētu atrisināt platas gultas iegādāšanās. Godīgi sakot, arī ļoti plata gulta netraucēs mīļotam vai mīļotai, samiegojušamies esot, neanektēt papildus teritorijas. Tiesa, ir starpība, vai agresoram jānorāpo četrdesmit centimetri vai pusotrs metrs, bet tas ir tikai laika jautājums. Īpaši aizskaroši ir gadījumi, saskaņā ar aptaujām, kad viens no pāra izkāpis no gultas dabas balss aicināts un atgriezies atpakaļ secina, ka otrs ar savu personu aizņēmis iepriekš iesildīto vietiņu gultā.


Krākšana

Lielais vairums vīriešu ir svēti pārliecināti, ka viņu sievas vai draudzenes vienkārši izdomājušas, ka viņu nevainīgi omulīgā krākšana salīdzināma ar milzu lainera motoru rēkoņu pacelšanās brīdī. Te nu sākas cīņas par pilnvērtīgu miegu: viņš grib mierīgi izgulēties, lai neviens nebaksta un nepieprasa pārtraukt trokšņot, viņa grib to pašu – izgulēties, lai neviens netricina decibelus pie auss.


Cīruļi un pūces

Mīlestība ir brīnišķīgs šīs pasaules fenomens! Un mānīgs, jo liek mīlniekiem noticēt, ka pat atšķirība pamošanās laikos nav nekāda problēma. Izrādās tā IR problēma! Kamēr viens brīvdienās no rīta grib pēc sirds patikas izgulēties, otram miegs nenāk un tiek izvērsta vētraina darbība, ko pavada idiotiski jautājumi: „vai tu vēl guli?”, „ak tad neguli?”, un tamlīdzīgi. Tagad iedomāsimies apgriezto situāciju: vakars, tīrais bērnu laiks, tikai pusviens naktī, nu gan var kaut ko jauku sadarīt, bet otrs atslēdzies un guļ visciešākajā miegā.


Kādi risinājumi?

Var sēsties pie pārrunu galda un diplomātiskā veidā risināt problēmas, sastādot vienošanās un noteikumus. Ja vien otrs par to spējīgs runāt un neuzskata par muļķībām: sak, kur ir problēma?

Vēl var atcerēties, kas notiek tad, kad otrs aizbraucis uz kādu laiku. Jā, pirmajā dienā visa gulta un sega ir jūsu, neviens nekrāc un nepieprasa, lai tas tiktu pārtraukts, neviens pirms laika nemodina un tā tālāk. Otrajā dienā tā kā paliek drusku bēdīgi, bet trešajā viņš vai viņa gatavi darīt visu, lai tikai būtu blakus un būtu kam pieglausties.

Tas, iespējams, ļaus saprast, ka cīņas gultā ir savdabīgs pielikums attiecībām, lai dzīve nešķistu pārāk garlaicīga.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv