Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Visi autora raksti

Otrdiena, 11. jūnijs (2013) 16:00

Rita Lasmane

Cik vērtīgs cilvēks var būt babņiks? (4)

Puaro.lv

Kāpēc vīrieši meklē aizvien jaunas partneres? Ne visi, protams! Ir daļa, kas nemeklē - viņi  saglabā monogāmiju. Iespējams, tāda parādība daudzos vieš patiesu izbrīnu un neticību, ka kas tāds eksistē dabā, bet par tamlīdzīgu fenomenu šoreiz nebūs runa.

Es par tiem poligāmajiem gribētu paprātot. Par babņikeim, par kuriem atkal un atkal raksta un runā sašutušas cietušās, pēta psihologi un rakstnieki un uz ko mani iedvesmoja Milana Kundera romāns „Esības nepanesamais vieglums”. Jā, šis romāns nu jau labu laiku tā kā vairs nav pats modernākais, bet laba literatūra atkal un atkal ļauj padomāt par visdažādākajām dzīves parādībām.

Tātad, romāna galvenais varonis, būdams intelektuālis, vairāk vai mazāk, drīzāk gan vairāk, godprātīgs pilsonis un, pēc autora ieceres un arīdzan latviski sakot, meitu ģēģeris, nelaiž savā dzīvē garām iespēju papriecāties par iespēju pakomunicēt ar daiļā dzimuma pārstāvēm. Nu patīk vīrišķim tie meitieši! Patiesības labad jāsaka, ka šāds tipāžs nav jau nemaz tik netipisks gadījums – seksologu pētījumi liecina, ka ar attīstītu intelektu apveltītie atļaujas daudz vairāk eksperimentēt dažādu žanru partneru meklējumos. 

Vīrieši, kas aizraujas ar daudzām sievietēm, Kunderas prāt, vai nu visās sievietēs meklē vienu pašu tēlu no izsapņotā, kādai jābūt sievietei, vai nu pūlas apgūt  bezgalīgās atšķirības sieviešu pasaulē. Tie pirmie esot liriski noskaņoti, dedzīgi sievietēs paši sevi meklējošie, ko paši dēvē par ideālu. Diemžēl ideāls dabā neeksistē, tāpēc minētās grupas pārstāvji lemti mūžīgai neveiksmei. Meklējumos piedzīvotā vilšanās liek tiekties pēc aizvien jaunas sievietes. Savukārt šī meklēšanās tiek ietērpta romantisma oreolā un, lūdzu - attaisnošanās gatava. Sievietes, padzirdot kaut ko par romantiku, uz līdzenas vietas piedod tipiņam, kas maina dāmas kā cimdus ik reiz apgalvojot, ka cimds neatbilst ideālam.

Sazin kādēļ sievietes ir daudz sliktākās domās par tiem meitu ģēģeriem, kas aizraujas ar sieviešu individualitātes atšķirību meklējumiem. Tā kā viņus aizrauj jebkura sievišķīgās dabas izpausme, viņi nemēdz izjust vilšanos. Bet arī nemēdz runāt par ideāliem. Tas gan sievietēm nepatīk! Mēs allaž vēlamies būt kādam kaut uz īsu brīdi „pati, pati” un, protams, ideāls.

Kundara ne bez ironijas atzīmē, ka liriskie babņiki tiek vērtēti augstāk par tiem babņikiem, kas sajūsminās par sievietes īsto dabu un tās dažādajām izpausmēm katrā sievietē atsevišķi. Jo, raugi, pirmie savu vainu izpērk ar vilšanās ciešanām, bet otrie neko neizpērk, tāpēc nicināmi.

Te es aizdomājos, kāds gan sieviešu dailes cienītājs man šķistu vērtīgāks kā cilvēks: vai tas, kura ideālam es nespēšu būt atbilstoša, vai tāds, kas aizraujas ar sievišķās dabas izpausmēm un ar prieku un ziņkāri metas atkal un atkal to pētīt. Šķiet, ka pēdējais tipāžs no mana ego viedokļa man patiktu vairāk, lai gan viņš, atbilstoši savai būtībai, pēc kāda laika aizrautos ar kādu citu sievišķā noslēpuma nesēju. Nebūtu patīkami, bet galu galā viņš aizskries prom ne jau tāpēc, ka esmu sliktāka vai neglītāka, vai kā citādi nepiemērota, bet tāpēc, ka viņu triec pa dzīvi ziņkāre.

Goda vārds, es nespētu paciest, ka neatbilstu kāda ideālam! Vēl vairāk es nespētu pārdzīvot to, ka no manis aizietu pie citas, jo viņa ir „labāka”, proti, atbilstošāka kaut kādam mistiskam ideālam!

Kā domājat jūs, mīļās dāmas un jaunkundzes?  

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

mammīte

babņiki

2013-06-14 12:57:57

Ziņot

kas notiek ar viena vai otra babņiku tipa uztausītajiem b ērniem?

Lili

2013-06-12 16:57:21

Ziņot

Man liekas, pirmais variants ir vieglāks. Ja ir, tad ir, kaut vai uz brīdi. Beigās neesi viņa ideāls, tad esi jau sapratusi, ka viņš nav ne tuvu tavs. Otrajā gadījumā gadīsies situācijas, kad liekas, ka tavs vīrietis nesaprotami reaģē uz svešām blakus esošām sievietēm. Viņas taču arī ir ļoti sievišķīgas.. Tad vai nu jājūtas pazemotai, vai jālien no ādas ārā, lai paturētu uzmanību. Vai vajag?

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv