Otrdiena, 2021. gada 11. maijs

Milda, Karmena, Manfreds

Visi autora raksti

Ceturtdiena, 10. aprīlis (2014) 11:30

Rita Lasmane

Gāžam mītus, ka garkājainās ir seksuālākas un sievietei jābūt monogāmai (1)

Ļaužu prātos valda daudz mītu par seksualitāti un ticība tiem rada pašos cilvēkos vilšanās sajūtu: es cerēju, bet nenotiek kā biju domājis.

Lai nepiedzīvotu nepatīkamās izjūtas derētu zināt pāris patiesību.

* Garkājainas daiļavas ne vienmēr ir seksuāli aktīvas. Tas, protams, nenozīmē, ka visi gara auguma cilvēki seksu vēlas un piekopj mazāk nekā pārējie. Seksologi izšķir tādu jēdzienu kā seksuālais temperaments, ko nosaka iedzimtība, embrija attīstības apstākļi mātes miesās, audzināšanas noteikumi utt.

Tieši seksuālais temperaments nosaka cilvēka seksuālās vajadzības, ko nosacīti var izskaitļot pēc pretendenta ķermeņa aprisēm, libido mošanās vecuma un dzimumaktu biežuma. No vienas pazīmes neko nevar secināt: nepieciešama informācija par vairākām.

Un tagad galvenais: ja bērnam ir sākusies agrā seksuālā nobriešana, viņa asinīs bagātīgi nonāk dzimumhormoni, kas bremzē stilbu kaulu augšanu, savukārt mugurkauls turpina augt. Tāpēc, ja cilvēkam ir īsākas kājas attiecībā pret ķermeni, tas varētu liecināt par augstu seksuālo temperamentu, seksuālām spējām un vajadzībām.

Vēl kāda pazīme: aktīva seksualitāte liecina par augstu testosterona līmeni, kas izpaužas kā bagātīgs apmatojums. Sievietēm tas rada lielas neērtības un nepieciešamību epilēties, toties spalvainai meitenei nav problēmu jautājumā „manējais bieži grib, bet man to nevajag”, ko nevarētu teikt par garkājainajām daiļavām.

Slaiko meiču mīļotājiem jāielāgo: sievietes attiecību sākuma mēdz pietēlot, lai celtu savu vērtību puišu acīs un viņas ļoti labi zina, ka mūsdienās vīrieši visaugstāk vērtē seksualitāti. Iepriekš minētais, protams, neattiecas uz pilnīgi visām sievietēm un visiem vīriešiem.


* Problēmas ar prostatas dziedzeri: vai tiešām nestāvēs?
Ja visi vīrieši, sasnieguši trīsdesmit gadu vecumu,  pārbaudītos, būtu redzams, ka viņu prostatas dziedzerim ir kādas izmaiņas, ko radījuši bijušie iekaisumi. Arī tamlīdzīgu stāvokli var nosaukt par prostatītu, bet nekāda ārstēšana, izņemot regulāru seksu, nav vajadzīga.

Savukārt, ja problēmas ar erekciju tomēr ir un urologs teic, ka turklāt vēl ir prostatīts, nevajadzētu steigt lietot pārtikas piedevas, kas sola novērst jebkādas problēmas.

Pētījumi liecina, ka 80% gadījumu erekcijas problēmas sakņojas psiholoģijā. Nereti gadās, ka prostatīta konstatācija rada neirozi, kas balstās uz neveiksmes gaidām. Bez neirozes iespējami citi traucējumi: smadzeņu raidītie signāli nenonāk līdz loceklim, depresija, kas nomāc ķermeņa funkcijas, tai skaitā dzimumdziņu.  Tā kā erekcija ir neironu un asinsvadu sadarbības rezultāts, tad šos refleksus var nomākt tādas veselības problēmas kā hipertonija un diabēts. Normālu dzimumdzīvi vīrietim nodrošina stabils hormonālais fons: testosterona pietiekamība. Tāpat harmoniskas attiecības ģimenē ļauj uzturēt regulāru dzimumdzīvi, kas ir pamatnoteikums ilgai un veiksmīgai  spējai veikt dzimumaktu.


*  Seksuālā kaisle kā pamatvērtība
Zinātnieki kaisli vērtē kā īslaicīgus psihes traucējumus, ko papildina fizioloģisks stress. Psihiatrijā kopš 2005. gada minēto sindromu šifrē kā F-69.3. Tāpat ir izpētīts: laika sprīdis, kurā cilvēks nespēj kritiski vērtēt partneri, ilgst no trim mēnešiem līdz pusotram vai diviem gadiem. Tas gan nenozīmē, ka cilvēka smadzenes, kas iemīlēšanās stadijā bagātīgi ražojušas dabīgās eiforijas vielas – endorfīnus, pēc noliktā laika beigām liks ieraudzīt partneri radikāli citā gaismā.

Savukārt mīlestība, atšķirībā no iemīlēšanās, ir uzskaitāma par daudz pilnvērtīgākām jūtām, kas ietver identitātes līdzību, sakritību hormonālā līmenī, līdzīgu enerģētiku un vēl daudzas citas īpašības, ieskaitot feromonu aromātu. Un tā visa virsuzdevums ir veselu bērnu radīšana.


* Vai tiešām jātiecas uz monogāmu laulību?
Ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc mūsdienu eiropiešiem reti kad izdodas izveidot vienu laulību līdz mūža beigām. Kā pirmo var minēt to, ka pēdējo simts gadu laikā cilvēka mūžs vidēji ir pagarinājies gandrīz divas reizes.

Ja iepriekšējos gadsimtos mācītāji laulājot pāri svētīja būt kopā bēdās un priekos, kamēr nāve tos šķirs, tad šim pasākumam tika paredzēti gadi 20. Mūsdienās laulātajiem būs kopā jādzīvo 40-50 gadi. Tik ilgi kopā būt ir stipri sarežģīti, jo attiecību krīzes un jūtu atdzišana, seksuālās ieinteresētības zudums, domas, ka mīlestība zudusi un jūtu atdzimšana liek sevi manīt. Tāpat pastāv vēl kāda cita problēma: mūsdienās ļaudis ieņem pasīvu pozīciju un gaida atraktivitāti no partnera, nemaz nemēģinot attiecībās ieguldīt darbu, iedomādamies, ka viss notiek pats no sevis.

Interese par partneri sakņojas dvēseļu tuvībā un zināmā mērā arī noslēpumā, ko gribas izpētīt, tāpēc attiecībās jācenšas izvairīties no „izlasītās grāmatas” sindroma. Lai uzturētu šo intrigu, ieteicams nepārslēgties tikai uz vienas lomas – vīra vai sievas tēlošanu. Tam pretī jāliek gribēšana nemitīgi apgūt ko jaunu gan kopīgi, gan katram atsevišķi. Zināšanas un vēlme to pielietot dara mūs interesantākus partnera acīs. Ne velti vīrieši aizvien retāk par sievām izvēlas muļķītes tipu.

Un vēl, par sliktu monogāmijai runā arī kāds zinātnieku secinājums: sievietēm ir kaitīgi būt monogāmām. Tiek uzskatīts, ka vīriešiem jābūt poligāmiem, lai pēc iespējas vairāk sētu savus gēnus vairākās sievietēs. Sievietēm it kā vajadzīgs tikai viens partneris, kas ir uzticams un uzticīgs, kas būtu ideālais tēvs bērniem un kopīgi audzinātu tos. Zinātnieki, kā jau mūsdienās nereti notiek, apšauba šos pieņēmumus. Izrādās, jo vairāk sievietei partneru, jo dzims veselāki bērni, viņai pašai nav jāizvēlas ideālais tēvs, bet vienkārši jāguļ ar dažādiem partneriem.

Zinātnieki ir pārliecināti: sievietes organismam, lai dzemdētu veselus pēctečus, monogāmija galīgi nav vajadzīga, daba pati izdarīs pareizo izvēli starp derīgākiem spermatozoīdiem ar dzīvotspējīgākiem gēniem.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Sable

2014-08-29 17:35:56

Ziņot

Your answer shows real inelcligtnee.

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv