Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

7. augusts (2013) 09:00

Iepazīšanās internetā: kauns vai vientuļo “debesmanna”? (1)

Ekrānfoto

Sievietes un vīrieši patiesībā visā pasaulē ir vienādi. Satraucoši liela daļa no viņiem, sevišķi mūža otrajā pusē, ir vientuļi. Un nav īpašas nozīmes šo cilvēku ādas krāsai vai mentalitātei - mīlēt un būt mīlētam vēlas ikviens, lai arī dažs labs varbūt jau sen vairs par to skaļi nerunā.

Ko darīt, ja dzīves skrējienā piepeši atskārsti, ka esi viens - sen šķīries vai jau atraitnis, tik traki ieracies darbos, slimo vecāku kopšanā vai bērnu uzstutēšanā uz pekām, bet dzīve iezvana jau pēdējos cēlienus? It kā visu laiku šķiet, ka laika vēl ir vesels vezums, bet patiesībā...

Pēdējos gados kā sēnes pēc lietus arvien vairāk uzrodas iepazīšanās portāli internetā, solot “debesmannu” un  cerību piepildījumu. Taču cik efektīvi tie ir?

Lūk, ko par interneta iepazišanās portāliem vietnē theguardian.com raksta zemāk attēlā redzamais aktieris, rakstnieks un komiķis Deivids Mitčels (David Mitchell).


“Ja iepazīšanās internetā būtu pieejama manā jaunībā, mani pusaudžu gadi, iespējams, būtu vienkāršāki.

Pagājušajā nedēļā uzmanības centrā nonāca iepazīšanās portālu biznesa modeļa trūkums. Tie cenšas pelnīt, izmantojot vientulību un seksuālo neapmierinātību, taču to pakalpojumi apdraud šo jūtu pastāvēšanu. Tas nav tas pats, kas pārdot pārtiku vai pornogrāfiju, kas apmierinātajiem klientiem liek atgriezties, lai pirktu vēl. Ja iepazīšanās portālam ir patiesi apmierināti klienti, viņi tur nekad vairs neatgriezīsies.

Jūs, iespējams, domājat, ka tā nav aktuāla problēma. Iespējams, ka jūs uzskatāt, ka iepazīšanās internetā ir sociāli nepilnvērtīgo vai bezcerīgi nepievilcīgo pēdējā iespēja – ka reģistrēšanās iepazīšanās portālā ir pēdējā bezcerīgā rīcība pirms samierināšanās ar domu, ka jums būs jānomirst vienam. Vientuļnieku darāmo darbu sarakstā šis punkts atrodas tieši pirms punkta „Novēlēt visu savu naudu kaķu patversmei.”

Ja tā, jūs ejat pret vispārējo straumi. Ikviens apgalvo, ka iepazīšanās internetā - tā ir nākotne – tehnoloģisks risinājums aizņemtajai, modernajai, saraustītajai pilsētas dzīvei. „Tur nav par ko kaunēties”, cilvēki saka; acīmredzot tas nozīmē, ka tur ir par ko kaunēties, vai arī pretējā gadījumā kauna jēdziens netiktu pieminēts. Neviens nekad nav papūlējies norādīt, ka nav jākaunas ēst zupu vai iet pastaigāties. Tomēr tas patiesībā varētu nozīmēt, ka tagad par to ir jākaunas mazāk (izņemot, ja tas ir S&M iepazīšanās portāls, kad jākaunas par to, ka jūs tur esat). Tāpat esmu dzirdējis, ka iepazīšanās internetā var būt lielisks veids vīriešiem-profesionāļiem īsi pēc attiecību pārtraukšanas gūt vienas nakts seksu ar sievietēm, kuras meklē ilglaicīgas attiecības.

Lai arī kāds būtu jūsu viedoklis par šī fenomena efektivitāti, daudzi iepazīšanās portāli paši, šķiet, domā, ka divu neprecējušos cilvēku iepazīstināšana vien nerada dzīvotspējīgu komerciālu plānu. Ir jābūt kādiem meliem, lai cilvēkus tur ievilinātu.  Programmas Panorama izlaidums parādīja vairākus trikus, ko portāli izmanto, lai piesaistītu seksuāli uzbudinātos un vientuļos. Piemēram, tiek veikta „pseido profilēšana”, kuru vietnes Global Personals bijušais darbinieks paskaidroja šādi: „Mēs nozagām kāda identitāti caur, teiksim, MySpace vai citu vietni. Tad mēs paņēmām kādu cilvēku no pilnīgi citas valsts – Spānijas vai citurienes. Mēs ielikām cilvēka fotogrāfiju internetā un sākām izsūtīt īsziņas. Tas viss bija viltojums.”

Tāpēc aiz daudziem iepazīšanās profiliem ir kāds svešinieks, kas negodīgi raksta niekus, lai piesaistītu izmisušos. Bez tam interneta vietnes veido pseido profilus. Cik negodīgi šie uzņēmumi rīkojas, lai ievilinātu ar šiem meliem vientuļus cilvēkus, kuri klusiņām cenšas ievilkt viens otru gultā. Klientiem vajadzētu saprast, ka viņu lasītajos melos ir patiesības grauds: viņu korespondenti patiesi meklē seksu vai sabiedrību un ir gatavi paciest seksu, lai iegūtu sabiedrību, vai paciest sabiedrību, lai dabūtu seksu.

Ja es izklausos cinisks šajā jautājumā, tad tas ir tāpēc, ka es to nekad īsti neesmu izpratis, jo mani neviens ar to nav pienācīgi iepazīstinājis. Kad augu, neviens man neteica, ka vajag iepazīties, ja tev patīk kāda meitene: ka tev viņa ir jāuzaicina uz kādu iepriekš noorganizētu sabiedrisku pasākumu un tad neatgriezeniski un vienpusēji jāatklāj savas jūtas. Protams, biju redzējis, kā iepazīšanos attēloja filmās un stāstos, bet to pašu varētu teikt arī par pūķiem un runājošiem āpšiem.

„Kā divi cilvēki, kuri viens otru ļoti labi nepazīst, var pavadīt laiku pusdienojot ar sveci galda vidū vai staigājot pa muzeju, vai pat ejot uz teātri, kas, jāatzīst ir, galvenokārt, sēdēšana klusumā ar visādiem starplaikiem, kā arī uzkošanas un programmas pirkšanas intervāliem, tajā pašā laikā noliedzot milzīgo, apspiesto savstarpējā vērtējuma zemtekstu?” Es domāju ne tieši šādiem vārdiem. Es īsti neticēju, ka laikmetā, kas sekoja plaši izplatītajām balles dejām, šādu formālu un mākslīgu attiecību veidošanu kāds praktizēja.

Tas ir diezgan dīvains koncepts kautrīgam pusaudzim, un tāpēc es domāju, ka tam bija vajadzīgs pilns paskaidrojums. Es vēlos, kaut kāds man būtu pateicis: „Nopietni, tā patiešām notiek. Uzaicini viņu uz kino vai kur citur. Tas ne vienmēr izdosies, taču nākamās paaudzes spriedīs par jūsu rīcību kā pilnībā saprātīgu.” Es, iespējams, būtu to izmēģinājis. Es biju paklausīgs pusaudzis un pārdzīvoju visādas dīvainas un neveiklas situācijas – klavieru stundas, universitātes intervijas, franču apmaiņas programmas – jo biju droši informēts, ka tā ir daļa no neizbēgamā pārbaudījuma, lai kļūtu par pieaugušo.

Vienīgais padoms par attiecībām, ko atceros, bija, ka man ir „jābūt pašam” – katastrofāls ieteikums, kas uz daudziem gadiem nozīmēja būt „klusībā savaldzinātam”. Neviens neteica, ka „būt pašam” nozīmē pateikt: „Ir kāds diezgan jauks, mazs itāliešu restorāns, kuru domāju izmēģināt – iespējams, ka es varētu atbraukt tev pakaļ plkst. 7.30 vakarā?” Bez šaubām tas ir loģiski, ka, ja vēlaties ar kādu satikties, uzaicinājums uz tikšanos nav neprātīgs pirmais solis. Taču tas ir tāpat kā ar algebru, loģiku ir jānorāda visiem, izņemot visapdāvinātākajiem.

Kas attiecas uz manu paaudzi, pienācīgas priekšzināšanas par iepazīšanās pārdrošo mākslu, tāpat kā angļu gramatikas mācīšana, ir izņemta no skolas programmas. Daudzi mana vecuma vīrieši, dodoties pasaulē, domāja, ka vienīgais veids, kā iegūt draudzeni, ir noskūpstīt kādu meiteni ballītē. Un reibuma pakāpe, kas bieži abiem bija nepieciešama, lai to izdarītu, varēja vājināt savstarpējās saderības vērtējumu. Es nesaku, ka atbalstu aprēķina laulības, taču tās dažkārt ir efektīvākas nekā piedzeršanās, raudāšana, dzeršana un vemšana un tad atgriešanās uz ballītes haotisko noslēgumu, pie sevis sakot: „Tā, kurš ir atlicis?” Tāpēc es parasti apstājos pie vemšanas stadijas.

Ja iepazīšanās internetā būtu pieejama laikā, kad es augu, man, iespējams, būtu grūtāk izturēties pret šādām savstarpējām attiecībām kā pret mītisko vienradzi. Es, iespējams, būtu ātrāk iemācījies, kā sarunāties par dažādām tēmām ar zemtekstu tikt uzskatītam par pievilcīgu – jeb „flirtēt”. Es domāju, ka tas man būtu nācis par labu, pat ja persona, ar kuru es apmainītos ar meliem, būtu tikai portāla darbinieks. Ar iepazīšanos ir tāpat kā ar klavieru stundām, nav liela jēga tās apmeklēt, ja neesi vingrinājies.”

Deivida Mitčela grāmata „Back Story”- autobiogrāfija par drausmīgajiem randiņiem un citas atmiņas - tagad ir izdota brošūras iesējumā.


Puaro.lv

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Gatis

2013-08-09 23:09:28

Ziņot

Loti neveikls tulkojums, nespēju izsekot šim savārstījumam.

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv