Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs

Monvīds, Egita, Emīls

22. septembris (2014) 11:40

20 lietas, kas sagrauj attiecības (1)

Flickr.com

Mīlestība nav tikai romantiska satikšanās un skūpsti mēnesnīcā. Laimīgas attiecības veido savstarpēja cieņa un uzticēšanās, tās veidojas palēnām un ir abu partneru darba auglis. Taču sagraut attiecības var vienā mirklī.

Atgādinām 20 lietas, kas nogalina attiecības:

1. Mēģinājumi mainīt vienam otru
Ideālu cilvēku nav. Nejauciet ieradumus un rakstura iezīmes. Ir lietas, ko cilvēks, neraugoties uz partnera pārmetumiem, nespēj sevī mainīt. Tāpēc nejauciet pa visu māju izmētātas zeķes (ieradums) un sezonas laikā jau piekto reizi pazaudētu lietussargu (izklaidība — rakstura iezīme).


2. Iepazīšanās ar vecākiem
Ir labi, ja pazīstat savas otrās pusītes vecākus (bet viņa/viņš — jūsējos). Vēl labāk ir, ja abu pušu vecāki draudzējas. Diemžēl vienmēr tā nav. Znots var neiepatikties potenciālajai sievasmātei, bet vedekla var neimponēt nākamajai vīramātei, tomēr šim apstāklim nav jāietekmē pāra savstarpējās attiecības. Nepieļaujiet, ka tiek izrādīta necieņa jūsu izvēlei un nespiediet mīļoto piedalīties ģimenes pusdienās. Tās tikai sabojās viņam/viņai omu.


3. Mobilais tālrunis
Tas ir pārsteidzoši, cik ātri šie rīki ir pārvērtušies no palīgiem par šķīrējiem. Tā vietā, lai baudītu mīļotās/mīļotā sabiedrību, mēs pļāpājam pa tālruni, rakstām īsziņas, kavējamies sociālajos tīklos. Protams, dažkārt tās ir patiesi svarīgas darīšanas, bet, galu galā, nav taču nekā nozīmīgāka par mīļoto cilvēku.


4. Publiski pārmetumi
Nekad neizskaidrojieties sabiedriskās vietās! Jūs samulsināsiet ne tikai savu partneri, bet arī klātesošos. Lai kā esat iekarsis, lai kā vēlaties salikt punktus uz „i” „šeit un tagad”, dariet to tikai tad, kad esat divatā.


5. Strīdi
Domstarpības ir neizbēgamas. Agrāk vai vēlāk jebkurš pāris atklāj zemūdens akmeņus. Tas pat ir normāli. Strīdi ir laimīgu savstarpējo attiecību daļa. Tikai ir kāds noteikums. Nepārkāpiet robežu. Neaizvainojiet viens otru, nepadariet savu aizvainojumu svarīgāku par partneri un atcerieties, ka nav konflikta, kurš nebūtu atrisināms ar kompromisu.


6. Klusēšana
Neviens nespēj lasīt jūsu domas. Pat mīļotais cilvēks ne. Ir radusies problēma? Pastāstiet viņam par to. Runājiet. Emociju — kā negatīvo, tā pozitīvo — paušana ir psiholoģiskās veselības ķīla.


7. Piedošana
Visi mēdz kļūdīties. Arī jūs. Jums jāprot piedot mīļotajam. Neturiet sevī un nekrājiet aizvainojumus. Tas ne vien izglābs jūsu attiecības, bet arī palīdzēs izvairīties no stresa. Psihologi jau sen ir secinājuši, ka slēpts aizvainojums negatīvi ietekmē cilvēka veselību.


8. Kad nav ne īstais laiks, ne īstā vieta
Svarīgi jautājumi jāapspriež piemērotos apstākļos un piemērotā laikā. Piemēram, saruna par pārcelšanos nav jāuzsāk pēc saspringtas darba dienas. Atbildes „jā”, „nē”, neizteiksmīgi žesti nav vienaldzības pazīme. Vienkārši jūsu partneris jūtas noguris, viņam nav spēka diskutēt. Atlieciet sarunu uz vēlāku laiku.


9. Finanses
Attiecības paredz, ka jūs ne tikai ņemat, bet arī dodat. Tomēr nevajag būt sīkumainam, īpaši finanšu lietās. Vienojieties par galveno: kā vadīt saimniecību, samaksāt rēķinus, sadalīt budžetu. Nekad nesakiet: „Brīvdienās mēs ejam uz kino, bet šoreiz maksāsi tu, jo pagājušajā reizē samaksāju es.”


10. No mušas uzpūsts zilonis
Neviens nav pati pilnība. Viņš ir aizmirsis iznest atkritumus? Viņa gludinot ir sadedzinājusi tavu kreklu? Viņš ir nopircis jogurtu, kurš tev negaršo? Viņa nav samaksājusi par interneta pieslēgumu? Šie nieki nav jūsu uzmanības vērti, nemaz nerunājot par emocijām. Neuzpūt no mušas ziloni! Labāk dodieties kopīgā pastaigā (pie reizes iznesīsiet atkritumus). Pasmejieties par caurumu kreklā — sen jau bija laiks iegādāties jaunu. Pagaršo viņa atnesto jogurtu — varbūt tev tas patiks pat labāk par to, kuru esi ieradusi ēst. Iededziet sveces un sarīkojiet romantisku vakaru bez interneta...


11. Spiegošana
Mīlēt nozīmē uzticēties. Uzticieties savai otrai pusītei. Tavam mīļotajam cilvēkam var būt personīgā telpa, un tādai ir jābūt. Cieniet to. Nelasi viņa īsziņas, neložņā pa viņa e-pastu, nepārmeklē kabatas. Tas viss ievaino mīlestību un grauj attiecības.


12. Greizsirdība
Viens otrs domā, ka greizsirdība ir mīlestības pazīme, kāds cits uzskata, ka tā ir egoisma un necieņas izpausme. Šekspīrs dēvēja greizsirdību par briesmoni, kas pats sevi apaugļo un laiž pasaulē. Jebkurā gadījumā no tās cieš abi: vienu nomoka aizdomas, otru aizvaino tas, ka viņam netic. Kā ar to tikt galā? Vienkārši esiet godīgi – nedodiet un nemeklējiet ieganstus greizsirdībai.


13. Ieslīgšana rutīnā
Vai esat manījuši, ka cilvēki, kas atraduši sev pāri, ar kuru viņiem ir labi, sāk pieņemties svarā? Harmoniskas un mierīgas attiecības — tas ir lieliski. Taču tas nav iegansts, lai pārstātu rūpēties par savu izskatu. Vai tiešām tu vēlies, lai partneris zaudē interesi par tevi? Vai tiešām mīļotais cilvēks nav tā vērts, lai varētu lepoties ar tavu lielisko izskatu? Ja redzi, ka mīļotajai/mīļotajam ir radusies (varētu pat teikt, samilzusi) problēma, nopērc sporta zāles abonementu... jums abiem.


14. Salīdzināšana
Aizmirstiet par saviem bijušajiem. Viņi ir palikuši pagātnē. Tagadnē ir jauna mīlestība. Un to ir viegli sagraut, ja sāksiet salīdzināt mīļoto ar saviem eks-draugiem/eks-draudzenēm.


15. Kopā 24 stundas diennaktī
„Cik ideāls pāris — viņi visu dara kopā!” — ik reizi, dzirdot šādus izsaucienus, neviļus sarkastiski jāiesmejas. Vai viņi tiešām ir kopā uz ilgu laiku? Cilvēkam psiholoģiski un fizioloģiski ir nepieciešama sava vientulības deva. Necentieties ik minūti pavadīt kopā ar mīļoto cilvēku. Gluži otrādi — jo mazāk laika kopā būšanai, jo tā vērtīgāka.


16. Meli
Meli kā ūdens izskalo jebkuras, pat visciešākās savienības pamatus. Protams, var ņemt vērā daktera Hausa principu „visi melo”, bet tikai ne saskarsmē ar mīļoto cilvēku. Sakiet godīgi, ja zupā nav pietiekami daudz sāls vai uzdāvinātā šlipse tev nepatīk, un mācieties adekvāti uztvert šāda veida patiesību.


17. Pašapmāns
Dažkārt attiecības izjūk nevis tāpēc, ka mēs melojam partnerim, bet tāpēc, ka neesam pietiekami godīgi pret sevi. Vai tiešām šis ir tas cilvēks, ar kuru kopā es vēlos sagaidīt vecumdienas? Vai es vēlos veltīt sevi šīm attiecībām? Kamēr patiesi neatbildēsiet sev uz šiem jautājumiem, jūsu attiecībās nebūs harmonijas.


18. Pārliecības trūkums
Jo zemāks ir tavs pašnovērtējums, jo neaizsargātāks jūtas partneris. Nepieļaujiet, ka jūsu kompleksi rada jautājumus: vai esmu izvēlējies īsto cilvēku? ko viņš spēj man sniegt?”, ja reiz pats netici saviem spēkiem! Varbūt pareizais solis ir bēgt no cilvēka, kas pašapliecinās uz tava rēķina un liek justies kā niecībai.


19. Mērķi
Kas būs tālāk? Pie kā novedīs mūsu attiecības? Jums noteikti jāzina, vai tava un tava partnera mērķi saskan. Varbūt viņš/viņa vispār nav noskaņots uz laulību tuvākajā laikā, bet tu jau sapņo par ģimeni. Nekautrējieties uzdot šos jautājumus un nebaidieties pārtraukt bezperspektīvas attiecības.


20. Mīlestība kā kaut kas pats par sevi saprotams
Valda uzskats, ka mīl nevis par kaut ko, bet vienkārši tāpat, bez nosacījumiem. Tas ir pareizi. Tomēr medaļai ir arī otra puse — mīlestība nav jāuztver kā kaut kas tāds, kas jums vienkārši pienākas. Mīlestība ir likteņa dāvana. Esiet pateicīgi cilvēkam, kurš ir jums blakus, par viņa jūtām.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Inese

2014-10-25 00:42:28

Ziņot

Kamēr ievēro visus šos punktus,tikmēr paliec viena ar tukšu maku,ar bērniem,sliktu veselību. Kad vienreiz sāks uzskaitīt kādiem jābūt LV vīriešiem ?

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv