Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Ceturtdiena, 16. februāris (2012) 23:04

Lasmanes pret Ozolu jeb Ģirtu Rozentālu (10) 

Kaspars Ūdris; Puaro.lv


Katram ir savs priekšstats par Ozolu. Lūk, kāds viņš ir tagad. Mazliet distancējies no sabiedrības uzmanības, un ļoti pieaudzis. Mūsu papļāpāšana par mīlestību izvērtās konstruktīvā sarunā par dzīvi, tās produktivitāti. Mēs - Agnese un Rita Lasmanes, kā parasti, centāmies vilkt sarunu uz sev interesējošām lietām, bet Ozols izrādījās stiprāks...

Agnese: Kā tev klājas, Ģirt?

Ģirts: Labi, labi, labi! Darbojos!

A.: To mēs arī gribam zināt! Ko tu tagad dari?

Ģ.: Nodarbojos ar pasākumu organizēšanu, atbilstoši “manam formātam”:  iepriekšējo Gada Lielo balvu taisījām, klubā Essential reizi ceturksnī pasākumi notiek. Spēlēju kā dīdžejs klubos katru nedēļu. Paralēli darbojos veikalā Street Shop, gan tiešsaistes režīmā, gan veikalā. Vēl esmu uzsācis jaunu projektu – kreklu, cepuru apdruku un izšūšana – promoart.

A.: Savā stilā?

Ģ.: Pēc klienta pasūtījuma. Tad vēl strādāju pie apģērbu līnijas Be Clothing, kurai esmu īpašnieks, un mēģinu attīstīt šo projektu gan uz austrumiem, gan uz rietumiem. Ražojam apģērbus Āzijā un tepat Latvijā. Paralēli arī ar skatuves vārdu OZ  sevi pozicionēju tajā pašā mūzikas formātā, tikai krievu valodā tāds nosaukums, jo Krievijā Ozols kā vārds ir nezināms. Ir izveidoti nopietni sakari un nofilmēti vairāki klipi, pēdējā gadā seši. Viens no tiem filmēts Honkongā. Šie klipi nodoti diezgan daudziem Krievijas medijiem. Tas lielos vilcienos būtu par to, ko es daru. Man liekas, ka tas ir diezgan daudz.

Rita: Ļoti ražīgi! Mūs vairāk interesē arī, ko domā par attiecībām, seksu un mīlestību tik darbīgi jauni vīrieši kā tu.

Ģ.: Kāpēc nē, tā taču neatņemama dzīves sastāvdaļa.

A.: Tas baro, ja tev viss attiecībās ir kārtībā, kļūsti ļoti ražīgs...

Ģ.: Vai arī otrādi – privātā dzīve neliekas kopā, tad meklē atrisinājumu darbos. Arī tā mēdz būt.

A.: Un kā ir tev?

Ģ.: Šobrīd es dzīvoju kopā ar draudzeni. Paralēli mēģinu gan veltīt uzmanību viņai, gan rast laiku saviem ikdienas darbiem...

A.: Izdodas? Nav  tā, ka kāds ir apvainojies?

Ģ.: Nu, ik pa brīdim kāds tomēr jūtas apvainojies. Bet, ja darbs mani nav pametis, un draudzene arī, tad laikam kaut kā man izdodas lavierēt.

R.: Cik sen esi kopā ar draudzeni?

Ģ.: No pagājušā gada pavasara.

A.: Tev ir meitiņa. Cik viņai gadu?

Ģ.: Astoņi.

A.: Vai ar meitu satiecies?

Ģ.: Viņa dzīvo Ventspilī. Tā kā pārāk bieži neiznāk tikties. Kad meitiņa ar savu mammu ir Rīgā, tad aizejam un pasēžam kādā kafejnīcā, vai ciemojamies pie manis mājās. Mums ir labas attiecības, nav nekādu saspīlējumu. Gribētos satikties biežāk.

R.: Vai tava meita lepojas ar to, ka viņas tētis ir Ozols?

Ģ.: (Iesmejas) Man ir aizdomas, ka jā. Tā tas varētu būt. Drīzumā kādā TV raidījumā mums būs kopīgi jāgatavo ēst.

A.: Pastāsti, kā tu no Ģirta pārtapi par Ozolu!

Ģ.: Nav jau nekāds ekskluzīvais stāsts. Kādreiz aktīvi sportoju, braucu ar BMX velosipēdiem. Daudz braukāju apkārt. Bija jābrauc uz Krievijas pilsētu Saransku. Tas šķita ļoti eksotiski. Devāmies ceļā kopā ar cita BMX kluba biedriem un viņu autobusā. Es kā jauniņais iekāpu busiņā un, stādoties citiem priekšā, pēkšņa mulsuma vadīts, negribot teikt savu īsto vārdu, nosaucu sevi par Ozolu. Man toreiz bija trīspadsmit gadi. Tā tas spontāni radās. Netika ilgi sēdēts un domāts, kāds būs mans segvārds. (Smejas.)

A.: Cik liela daļa tevī ir Ozols un cik - Ģirts?

Ģ.: Es pēdējā laikā vairāk esmu OZ. Kaut gan ikdienā vairāk Ģirts. Ceturtdienu, piektdienu, sestdienu naktīs, kad spēlēju kā dīdžejs, parādās Ozols. Bet vispār atpazīstamība nogurdina. Kad dari kaut kādas savas ikdienas lietas, labāk, ka tevi nepazīst, tā ir vieglāk. Vismaz man.

A.: Tu stipri ciet vai izbaudi to, ka esi populārs?

Ģ.: Ha, ha, ha! Gan ciešu, gan baudu, bet šobrīd tas viss mani apmierina.

R.: Vai jūties pieaudzis?

Ģ.: Gan jā, gan nē. Kad skatos spogulī, šķiet, ka man pretī raugās tas pats 23-gadīgais čalis. Ha, ha, ha! Pats jau saprotu, ka laiks steidzas katru gadu. Vasaras un ziemas skrien garām aizvien ātrāk.
   
A.: Kādi labumi vai sliktumi ir, kļūstot vecākam?

Ģ.: Vairāk loģiskās domāšanas iestrādājas. Es vairāk saprotu, kur savu enerģiju vajag tērēt, kur nevajag, kur ir rentabli, kur nav. Es nerunāju par finansēm, bet par sevis tērēšanu ikdienā. Saproti, kam un kāpēc tu atdod enerģiju.

R.: Kur tu to smelies?

Ģ.: Paguļu un atkal ir! Ha, ha, ha! Mazāk dzeru. Daži piektdien, sestdien, svētdien kārtīgi padzer, tad pirmdien, otrdien vēl nevar attiet. Man ir tā: svētdien saviem darbiniekiem veikalā dodu brīvdienu, sestdien naktī atnāku no kluba, kur esmu nakti nospēlējis, sešas stundas paguļu un tad eju uz veikalu pastrādāt. Kā pats sevi motivē, kā noskaņo, tā viss izdodas. Alkohols noņem ļoti daudz enerģijas. Arī narkotikas, protams. Neesmu es, bez šaubām, balts un pūkains. Viss kaut kas ir dzīvē bijis. Bet pašlaik es gūstu enerģiju no tā, ka pats sev nenodaru pāri. Nav tā, ka nemaz nelietoju alkoholu... gadās. Bet veselīgs dzīvesveids iedod pāris ampulu enerģijas.
 
A.: Kas tevi mulsina sievietēs? Tev viss ir skaidrs par viņām, vai nekas nav skaidrs?

Ģ.: Mmm... (Kļūst domīgs.)  Ne velti sievietes prasa no vīriešiem, lai tiktu saprastas. Sievietēm par attiecībām ir savs priekšstats, bet vīriešiem savs. Man ir bijis tā, ka meitenēm esmu veltījis par maz uzmanības. Vīriešu kārtas pārstāvjiem bieži tas liekas jocīgi, bet meitenēm to uzmanību vajag. Katra sieviete ir radīta tā, ka viņai tas ir nepieciešams, tiklīdz ir par maz, izrāda neapmierinātību.
   
A.: Varbūt, ja par maz uzmanības, vajag viņai nopirkt sunīti, kurš uzmanību pievērsīs visu laiku?

R.: Man šķiet, ka sieviete vienkārši jāiesaista kaut kādos kopējos projektos, lai aizmirstu par uzmanības trūkumu, jo būtu nodarbošanās.

Ģ.: Manā gadījumā ir bijis tā: esmu sabiedrībā pazīstams cilvēks un parādās kaut kāda greizsirdība. Šad tad tas ir bijis klupšanas akmens attiecībās.

A.: Tu esi devis iemeslu, vai arī tā bijusi nepamatoti slimīga greizsirdība?

Ģ.: Negribas nevienu konkrēti apvainot. Ja cilvēks ir kaut kādā greizsirdības atkarībā, tad tā arī ir, acīmredzot to nevar kontrolēt, tas saistīts ar jūtām pret otru cilvēku. Bet,  ja tas pāriet slimīgās izpausmēs, tad nav forši ne vienam, ne otram. Grūti ir abiem.

R.: Bet ko darīt tai tavai nabaga meitenei, ja apkārt ir vesels bars pielūdzēju? Tu taču vienai daļai esi iekāres objekts. Gan jau kāda drosmīgāka mēģina realizēt savas fantāzijas.

Ģ.: Vai hip-hop kultūrā ir runa par grūpijām? Grūpija ir un paliek grūpija, viņai tāds darbs – gulēt ar pielūgsmes objektiem. Reizēm par katru cenu.

A.: Ja pirms desmit gadiem aprobežojās ar iespēju paraustīt aiz biksēm pie DJ pults, tad mūsdienās sociālajos portālos ir visai plašas iespējas. Nofotografēt sevi ar telefonu, izlikt apskatei, nosūtīt bildi iecerētajam. Tu arī saņem tādus sūtījumus?

Ģ.: Ik pa laikam cilvēki sociālajos tīklos pievērš man uzmanību. Kaut kādas vēstules tiek rakstītas.

R.: Ar meiteņu bildēm?

Ģ.: (Smejas.) Meitenes, sūtot bildes, droši vien grib panākt kaut kādu rezultātu, bet es zinu - ja pats neizsauksi uguni uz sevi, tad nekas tāds nenotiks. Ja neizrāda interesi un neatbild, tad visa kaisle noplok.

A.: Tu teici, ka daudz strādā Krievijas tirgum un ar krievvalodīgajiem. Krievu meitenes taču ir daudz karstasinīgākas un atvērtākas?   

Ģ.: Gadās, ka arī krievu meitenes izrāda par mani interesi Facebook, bet es jau teicu, ja neizrādu nekādas emocijas, nekas nenotiek.

A.: Tev ir bijušas attiecības ar cittautietēm?

Ģ.: Mjaaa... Jāpadomā.... Atcerējos! Biju gadus divdesmit jauns, kad man bija attiecības ar poļu meiteni.

A.: Un ar ko atšķiras dažādu tautību sievietes?

Ģ.: Grūti teikt. Tajā laikā mēs tāds bariņš skeitojām pie Raiņa pieminekļa, un mums piebiedrojās poļu diplomātu bērni. Viņu vidū bija arī meitenes, kurām atbrauca draudzene no Polijas. Tad es ar to polieti draudzējos. Pēc tam tas viss lēnām beidzās. Laikam nebija vēl īstais vecums, kad nopietni domā par attiecībām. Ir bijušas arī īslaicīgas attiecības ar krievu meitenēm.

R.: Kādas ir latviešu meitenes, kādas krievu, poļu?

Ģ.: Ir jau savi stereotipi izveidojušies par katru tautību. Drīzāk ir atkarīgs,  no kādas vides nāk meitene, no kādas ģimenes, kāda bijusi audzināšana, cik aktīvs cilvēks. Tas viss summējas. Nevar pateikt, ka  latvietes ir 100% tādas, krievietes – šādas...

R.: Vai latvietes ir bremzētas, salīdzinājumā ar slāvietēm, kā mēdz apgalvot?

Ģ.: Es nezinu! Ja latvietes ir “bremzes”, tad zināmā mērā arī krievietes ir tādas. (Smejas.)

A.: Tu esi diplomātijas kursos gājis?

Ģ.: Ha, ha, ha! Par igauņiem taču arī valda stereotips, ka viņi ir lēni, bet es pazīstu šīs tautības cilvēkus, kuri ir piecas reizes ātrāki par visiem latviešiem un krieviem kopā. Es nepiekritīšu tam - kā ar nazi nocirstam – visas latvietes ir bremzes.

A.: Tātad tu nedzīvo stereotipos?..

R.: Kāds ir tavs ideālās sievietes tēls?

Ģ.: Man patīk uzņēmīgas sievietes, kas kaut ko dara...

R.: Kā viņai jāizskatās?

Ģ.: Noteikti,  ar skaistu figūru...

R.: Kāda, pēc tavām domām, ir skaista figūra?

Ģ.: (Smejas.) Slaidas kājas!

A.: Aha! Kājiņu mīļotājs!

Ģ.: Krūšu izmēram nav īpaši lielas nozīmes...dažām sievietēm piestāv kalsnums, citām, drusku apaļīgums...

R.: Ir tāds apzīmējums - „piens un asinis”.

Ģ.: Nu jā, laikam tā. Tādas sievietes parasti nav visai garas, un arī tur ir savs skaistums. Vīriešiem patīk vispirms mīlēt ar acīm. Es neesmu izņēmums, man svarīgi, lai būtu arī skaista seja.

R.: Vai tev izveidotos attiecības ar sievieti, ja viņas izskats neatbilstu tavam skaistuma etalonam?

Ģ.: Ja tas nav mans ideāls, bet viņa ir simpātiska un mums rodas kopēja valoda, tad es domāju, ka jā.

A.: Ja vizuāli nesaista, tad jau nav interesanti iedziļināties, kāds viņas raksturs.

R.: Meitene var ne visai atbilst tavai gaumei, bet ja sāk ar tevi runāties un tu secini, ka tur kaut kas ir?

Ģ.: Līdz šim dzīvē man ir bijušas sievietes, kas vizuāli nav saistījušas, bet ir bijušas labas sarunu biedrenes un draudzenes. Un tomēr es neesmu spējis pārkāpt tam pāri... man ir svarīgs sievietes izskats. Bet viņām, droši vien, tas nešķiet tik svarīgs.

A.: Sievietēm svarīgāka ir drošības sajūta, ka vīrietis varēs par viņu parūpēties, atnest mamutu mājās. Vai tev svarīgi, lai sieviete ir mīļa, spējīga radīt mājas sajūtu?

Ģ.: Atkarībā no tā, kurš attiecībās ieņem kādu lomu. Ja vīrietis nes mājās medījumu un ir galvenais apgādnieks, maiņas vecākais, tad, protams, mājās atnākot, viņš vēlas saņemt par to atzinīgu novērtējumu. Bet, ja tā pretimnākšana nav tik laba,  kā vajadzētu būt... Jā, protams, mīļums ir attiecību sastāvdaļa. Bet es neiebilstu pret to, ja lomas ir mainītas vai vienlīdzīgas. Sievietei ir savi projekti, ar ko viņa pelna naudu, un tie var būt lielāki par manējiem. Tad gan - kurš pirmais pārnāk mājās, tas gatavo ēst.

R.: Kāda ir tava attieksme pret tīrību un kārtību mājās?

Ģ.: Kad dzīvoju kopā ar vecākiem, diezgan ilgi paliku pie viņiem,  līdz pāri divdesmit gadiem, tad manā istabā bieži vien neko nevarēja ne saprast, ne atrast. Mani šajā ziņā neviens īpaši nekontrolēja. Kad aizgāju dzīvot atsevišķi, noguris no iepriekšējās nekārtības, sapratu, ka iekārtošos tā, lai manā mājā nebūtu daudz detaļu, lai ir daudz gaisa un brīvas telpas. Lai, atnākot mājās, labi un komfortabli justos. Lai vide, kurā dzīvoju,  patiktu un gribētos atgriezties.

A.: Apkārtējā vide liecina par to, kas notiek tavā prātā – ja tu mīli kārtību, tev dzīve ir kārtībā, ja apkārt bardaks, tad tavā galvā arī ir bardaks.

R.: Ir ļoti skaista meitene, ar viņu pat ir par ko parunāt, bet viņa rada sev apkārt drausmīgu bardaku, ko tu darītu?

Ģ.: Ha, ha, ha! Ir tādas?

A.: Dažreiz gadās.

Ģ.: Man tomēr prāts stāv pāri visam. Es nevarētu būt līdz ausīm iemīlējies meitenē, kurai tāds dzīvesveids un apkārt valda nekārtība. Tā mani atbaidītu.

A.: Tu vienmēr zini, ko gribi?

Ģ.: Lai kaut ko sasniegtu,  mērķi ir jākonkretizē. Kā Donkihotam cīnīties ar vējdzirnavām nav vērts. Dzīve sastāv no mirkļiem, tāpēc tieksimies pēc brīžiem, kas mūsu dzīvi piepilda ar pozitīvām vibrācijām un padara katru dienu gan mums, gan sabiedrībai emocionāli bagātāku un laimīgāku.

A.: Tu gan zini, ko saki! Paldies par sarunu! 
   

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Jony

2012-03-01 16:35:52

Ziņot

Kad paradisi savu ciksinu?

laura

2012-02-19 19:00:17

Ziņot

Malacis

laura

2012-02-19 18:59:30

Ziņot

Malacis

Mārtiņš

2012-02-18 12:59:25

Ziņot

Pozitīvi!

Garais

2012-02-17 11:09:42

Ziņot

Es arī pret ozolu, ne tikai Lasmanes. :)

ivo

2012-02-17 10:24:53

Ziņot

savācies čalis. malacis

Vārds

2012-02-16 23:14:17

Ziņot

Sakarīgs čalis izrādās Ozols!

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv