Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Piektdiena, 27. janvāris (2012) 00:07

Lasmanes pret brāļiem Neikšāniem (8) 

Puaro.lv Kaspars Ūdris


Turpinot izzināt vīrieša dabu, mēs - Agnese un Rita Lasmanes - nolēmām salīdzināt divus it kā vienādus, taču tajā pašā laikā ļoti dažādus vīriešus - brāļus Andi un Māri Neikšānus, Latvijā slavenus autosportistus. Mums - divām sievietēm nemaz nav iespējams uzskaitīt visus brāļu panākumus gan Latvijā, gan starptautiskajās sacensībās, tik daudz to ir. Vieni vecāki, viena audzināšana, taču izaug katrs savādāks. Kas viņus saista un kas nē? Līdz šim vienmēr runājuši tikai par autosportu, brāļi mulsi ļāvās mūsu tincināšanai. Nobeigumā atzīstot, ka paši no šīs sarunas guvuši pozitīvas emocijas.

Agnese: Kā jūtaties jaunajā Pūķa gadā, kas pēc ķīniešu horoskopa tikko ir iestājies? Kādas sajūtas?

Andis: Ir labi. Esmu dzimis divpadsmitājā datumā. Pirms pāris gadiem uzzināju, ka 2011. un 2012. ir mani atspēriena gadi. Es domāju, būs labi.

Māris: Nekas īpašs vēl nav noticis. Gaidu, lai gads ieskrienas. Tādas interesantas lietas gaidāmas. 2012. gada 5. aprīlī beidzas maiju kalendārs... 

Rita (smaidīdama): Gaidi pasaules galu?

Māris: Nē, nē, nē! Vienkārši kaut kas varētu pamainīties. Nedomāju, ka kaut kas apgāzīsies vai uzsprāgs. Šis būs pārmaiņu gads. Es ieinteresēts vēroju  it kā no malas.

A: Jūs esat brāļi, kā varat raksturot vien otru?

Andis: Pēdējā pusotra gada laikā Māris ir mainījies. Es domāju, uz labo pusi. Sācis plašāk domāt par tādām lietām, kurām pat es pievēršu mazāk uzmanības. Pirms diviem gadiem viņš bija pavisam savādāks.

R: “Uz labo pusi” - tas ir diezgan relatīvs jēdziens.

Andis: Nuuu... viņš ir kļuvis prātīgāks, novērtējis citas lietas. Agrāk, es domāju, viņš pret dažām lietām
izturējās diezgan vieglprātīgi.

A: Brālis ir kļuvis pieaugušāks?

Andis: Pat ne pieaudzis, bet vairāk apzinājies sevi (paskatās uz Māri). Es pareizi saku?

Māris: (iesmejas) Es nezinu... teiksim, viņam ir daudz labu īpašību. Centīgs, mērķtiecīgs. (Padomā). Andim vienmēr vajag kādu sev blakus, viņš ir attiecību cilvēks. Bet kļuvis egoistiskāks. Dažbrīd mums viedokļi nesaskan.

R: Nevaru saprast, kurš no jums ir vecāks?

Andis: Māris.

R: Man izklausījās, ka Andis. Cik liela jums ir gadu starpība?

Māris: Pusotrs gads.

Andis: Gandrīz divi.

A: Jūs abi ar labiem panākumiem nodarbojaties ar vienu sporta veidu. Ārpus tā, vai ir kaut kas tāds, ar ko gribētos ar brāli dalīties?

Andis: Man patīk aktīvi sporta veidi, ņemties pa ūdeņiem – kaitbordings, veikbordings. Māri tie nav saistījuši un es reizēm domāju, nu kā tik aizraujošas lietas var nepatikt? Ir bijusi vēlme viņu iesaistīt...

R: ... bet Mārim savukārt patīk makšķerēt...

Māris: Nē, man vienkārši patīk kaut ko darīt vienatnē. Piemēram, doeties skriet pa Uzvaras parku. Braukt ar riteni . Forši! Var sakārtot domas.

R: Ahā! Cik tad ilgi domā būt viens?

Māris: Tās ir divas dažādas lietas. Es nekriešu kopā ar vēl kādu. Kad braucu kaut kur tālāk, lielāku attālumu, labprāt to daru viens pats. Mājās? Tas jau cits jautājums.

R: Kā domā Andis?

Andis: Ja jautā par līdzcilvēku, man ir draudzene. Es neesmu viens.

R: Ņemtu draudzeni līdzi, dodoties skriet?

Andis: Jā. Viņa iesaistās visādās sporta aktivitātēs. Bet ir kāda robeža, kā Māris saka, neatkarīgi no tā, vai ir draudzene vai nav, katrs vēlas pabūt viens.

R: Braucot?

Andis: Tad vienmēr ir stūrmanis blakus (brāļi smejas).

R: Es nedomāju ralliju. Braucot tālākus ceļa gabalus, kā teica Māris.

Andis: Droši vien negribētu būt viens. Ir taču patīkami, ja līdzās ir otrs cilvēks.

R: Vai taisnība, ka Andis jūtas labi, kad ir kopā ar kādu. Māris – kad viens?

Andis: Es labi jūtos, ja man apkārt ir cilvēki.

A: Vai jūs jūtaties pieauguši?

R: Mani reizēm pārņem sajūta, ka patiesībā tikai izliekos esam pieaugusi. 

A: Vai varat par sevi teikt: nu gan es esmu pieaudzis?

Andis: Pirms diviem gadiem, izdzirdot, ka kāds dēvē mani par vīrieti, satrūkos. Divdesmit trīs gadu vecumā vēl jutos kā puišelis. Tad dažos gados daudz kas mainījās, nu jūtos pieaugušāks. Šobrīd jau esmu apradis ar to, ka kāds mani uzrunā par vīrieti vai uzskata par pieaugušu, un jūtu arī papildu atbildību. Godīgi sakot, dziļākājā būtībā joprojām jūtos kā puika.

Māris: Atkarībā no tā, kādu cilvēku sabiedībā atrodos. Apzinos, kas es esmu, ko esmu paveicis, cik daudz no dzīves saprotu. Lielākoties esmu vecāku cilvēku sabiedrībā. Es viņus respektēju, tajā pašā laikā apzinos, ka savā jomā zinu un varu vairāk par viņiem. Par braukšanu un tehniskām lietām runājot. Visi, kurus es trenēju, izņemot vienu, ir gados vecāki par mani. Tad jūtos jauns. Bet esot ar vienaudžiem un vērojot, ka dažam labam galvā vēl svilpo vējš, jūtos kā vīrs. Atkarīgs no vides. Skolā, piemēram, kad aizgāja uz gaiteni, kur starpbrīdī staigā sākumskolas klašu skolēni, juties kā lielais. Aizej uz vecāko klašu galu, tur tevi vidusskolnieki kā sīku skudru izgrūsta un samin. Jūties kā sīkais.

A: Tu jūties divējādi?

Māris: Kā es varu vienmēr justies kā lielais, ja ir tūkstošiem lietu, kuras es neesmu piedzīvojis un apguvis?

A: Nez’,  vai  pasaulē ir kāds cilvēks, kurš visu piedzīvojis, izjutis, un tas viņu iecēlis pieaugušo kārtā...

R: Ja tic reinkarnācijai, tad droši vien tādi ļaudis arī eksistē. Bet tad process ir beidzies un nevajag  vairs neko. 

Māris: Ja runājam par šo tēmu, tad man noteikti ir sajūta, ka šai dzīvē man vēl daudz kas jāiemācās. Esmu kaut kad agrāk laidis muļķi, tāpēc tagad jāpiestrādā, jāmācās.

R: Ir cilvēki, kas dara nopietnas lietas viegli, un ir tādi, kas smagi nopūlas. Kā ir ar jums? 

Andis: Māris jau pieminēja manu mērķtiecību. Kā Vērša gadā dzimis vērsis, vienmēr ļoti nopietni uztveru savus pienākumus un atbildību. Pēdējā laikā to apjoms ir palielinājies, līdz ar to pašam ir arvien grūtāk. Man pēdējais laiks mācīties uztvert dzīvi vieglāk.

R: Nevilkt vairs arklu?

Andis: Vilkt! Bet darīt to mazliet vieglāk.

Māris: Atvieglināt to arklu.

Andis: Jā, man grūtāk tās lietas notiek. 

R: Tu pret dzīvi izturies ar pilnu atbildību?

Andis: Jā!

R: Tu atbildīgi izturies arī pret attiecībām.

Andis: Tas ir labi vai slikti? Tas ir apgalvojums vai jautājums?

R: Tas ir labi, un tas ir drīzāk apgalvojums.

Andis: Bet es jūtu arī to, ka, pieaugot atbildībai, paliek par smagu.

R: Vadzis lūzīs?

Andis: Iespējams, es pārāk skaidri apzinos tās lietas, kas ir jāizdara, jāsasniedz un pārāk daudz cenšos, esmu pārāk nepacietīgs.

A: Kāds ir jūsu džentlmeņa komplektiņš? Kam obligāti jābūt jūsu vērtību skalā, lai vīrietis justos pilnvērtīgs un laimīgs?

Andis: Vīrietim jāapzinās savas patiesās vērtības. Jānodarbojas ar lietām, kas sniedz piepildījumu un rada aizrautību.

R: Tev tās ir?

Andis: Sports man dod šo aizraušanās sajūtu. Sirdsmieram man nepieciešama pastāvīga dzīves vieta, ko attīstīt, būvēt, rūpēties, kas nav Rīgā, bet laukos, kur mierīgāk. Tas šobrīd man nav. Un, protams, ģimene.

Māris: Agrāk es būtu nosaucis kaut kādas materiālās vērtības. Mājas, stabils darbs. Tagad man šķiet, tas viss ir pakārtots. Pats pamats ir būt patiesam. Pret sevi un citiem. Man šķiet, ka daudziem tas trūkst.

A: Tu pats esi patiess?

Māris: Es cenšos.

R: Ja esi patiess pret meiteni un viņa izplūst asarās, jo nav saņēmusi tādu atbildi, kādu gaidījusi. Ko nu?

A: Diemžēl sievietēm patīk, ka viņām melo (visi smejas).

Māris: Tātad, cilvēkam jābūt pieklājīgam, laipnam, izpalīdzīgam. Tās ir pamatlietas. Un tad, pat nepieskaroties materiālām lietām, viss izkārtojas kā vajag.

A: Lūk, viedi vārdi! Bet man vēl viens naivs jautājums: ar ko sieviete atšķiras vai neatšķiras no sporta auto?

Māris: Es pat neņemos salīdzināt. Nav nekādas līdzības.

A: Auto klausa, sievietes ne vienmēr?

Māris: Varbūt... sievietei un sporta mašīnai var pieķerties. Jābūt labam gan pret sievieti, gan pret mašīnu. Nedrīkst lauzt! Nedrīkst tīšām braukt bedrē. Tāpat meiteni nedrīkst dzīt bedrē ar skarbiem vārdiem. Nedrīkst mocīt ne mašīnas, ne sievietes.

Andis: Izprotot mašīnas uzbūvi, var saprast, kas kad lūzīs. Lūzt tad, kad nav labi saskrūvēts un  nomainītas detaļas. Viss ir loģisks un strukturizēts. Kas attiecas uz sievietēm, tur loģikai nav vietas. Attiecībās nevar vienkārši pēc plāna salikt, izdarīt un gaidīt labu rezultātu. Autiņam pasūti labākās detaļas un būs ideāla mašīna. Ar sievietēm tā nebūs.

R: Mums, sievietēm, arī nav iebildumu, ja pasūta mums domātas „labas detaļas”!  Tas būtu skaisti!

Māris: Ir viena laba atšķirība mašīnai no sievietes – ja vajag nomainīt detaļu mašīnai, izdari to, un tā nepukstēs, ka detaļa nav tāda, kādu viņa bijusi iedomājusies.

Andis: Mašīnai ir labi mainīt detaļas, bet sievietei ir labi dāvināt puķes. Pret sievieti nevar izturēties kā pret mašīnu.

Māris: Mašīnu var salikt pēc grāmatas. Ar sievieti šāds piegājiens nedarbosies.

A: Un tad galu galā, kas vieno un kas šķir jūs kā brāļus?

Andis: Noteikti vieno vecāki! (smaida) Arī rallijs. Kā brāļi, daudz laika esam pavadījuši kopā, daudz kas ir piedzīvots un daudz vēl priekšā!

Māris: Vieno daudz - kopēji draugi, kopējas intereses, kopējs sporta veids un komanda. Atšķir... droši vien tas, ka katram ir sava dzīve, savas labās un ne tik labās īpašības.

A. un R.: Paldies par jauko sarunu! Jūs esat labi brāļi! (smaida)

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Kiki

2012-01-30 17:08:50

Ziņot

Mārītis varētu jaunajā gadā sākt jaunu dzīvi, samaksājot vecus parādus.

Arno

2012-01-29 20:24:44

Ziņot

Super bildes!!! forsš tas puaro un viņa komanda!

si si

2012-01-28 13:07:10

Ziņot

forši tie brāļi Neikšāni, pozitīvisma iemiesojumi!

Es

2012-01-28 00:54:21

Ziņot

Mārīt, Maiju kalendārs nebeidzas 2012. gada 5. aprīlī!

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv