Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Pirmdiena, 16. jūlijs (2012) 18:40

VID saņēmis sešus pieteikumus iekļaušanai "baltajā sarakstā"

LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) patlaban saņēmis sešu uzņēmumu pieteikumus iekļaušanai tā dēvētajā baltajā sarakstā jeb dalībai padziļinātās sadarbības programmā, informēja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

Pagājušās nedēļas laikā VID bija saņēmis piecu pretendentu pieteikumus, bet šodien saņemts vēl viens pieteikums, tādejādi kopumā padziļinātās sadarbības programmai patlaban VID saņēmis sešu uzņēmumu pieteikumus, atzīmē VID.

VID neatklās šo un citu uzņēmumu nosaukumus, kas pieteikušies padziļinātas sadarbības programmai, jo paredzēts, ka triju darba dienu laikā pēc programmas dalībnieka statusa piešķiršanas uzņēmumu nosaukumus savā interneta mājaslapā īpašā reģistrā publiskos Finanšu ministrija (FM).

Ja uzņēmumam programmas dalībnieka statuss netiks piešķirts, tā nosaukums publiski neparādīsies.

VID papildina, ka pēc nodokļu maksātāja pieteikuma saņemšanas VID desmit darba dienu laikā vērtē saņemtā pieteikuma atbilstību VID kompetences kritērijiem, kas noteikti valdības noteikumos par padziļinātās sadarbības programmas darbību. Pēc tam VID sniegs FM informāciju par konkrēto nodokļu maksātāju.

Savukārt FM izvērtēs nodokļu maksātāja atbilstību iepriekšminēto noteiktumu kritērijiem un pieņems lēmumu par programmas dalībnieka statusa piešķiršanu vai atteikumu iekļaut nodokļu maksātāju programmā.

Jau ziņots, ka piektdien, 6.jūlijā, oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicēti un līdz ar to sestdien, 7.jūlijā, spēkā stājās valdības noteikumi, kas nosaka kritērijus iekļaušanai padziļinātās sadarbības programmā.

VID atgādina, ka valdības noteikumi par Padziļinātās sadarbības programmu nosaka, ka uzņēmumi Elektroniskās deklarēšanas sistēmā var iesniegt pieteikumu iekļaušanai "baltajā sarakstā".

Uzņēmumiem, kas būs ieguvuši Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieka statusu, būs iespēja atviegloti un ātri komunicēt ar VID un būs vairākas priekšrocības: pievienotās vērtības nodokļa atmaksa īsākā laikā, individuāls VID konsultants, savlaicīga informācija par VID konstatētajiem iespējamiem nodokļu nemaksāšanas riskiem, VID rakstiskas atbildes sagatavošana ātrāk nekā noteiktā kārtībā.

Lai nodokļu maksātājs tiktu iekļauts "baltajā sarakstā", tam jāatbilst vairākiem pamatkritērijiem: saimnieciskā darbība tiek veikta ilgāk nekā pilnus trīs pārskata gadus un nodokļu parādu kopsumma nepārsniedz 100 latus. Darbinieku mēneša vidējie darba ienākumi pirmajos trijos gada ceturkšņos pēdējo četru ceturkšņu periodā līdz pieteikuma iesniegšanai nevar būt mazāki par 100% no vidējiem darbinieku ienākumiem valstī minētajā periodā attiecīgajā nozarē.

Lai iegūtu programmas dalībnieka statusu, nodokļu maksātājs vai tā valdes vai padomes loceklis saistībā ar nodokļu maksātāja darbību nedrīkst būt atzīts par vainīgu noziedzīgā nodarījumā par krāpšanu, kontrabandu, neatļautām darbībām ar muitošanai pakļautām precēm vai citām vērtībām, uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas un bez atļaujas (licences), izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Pēdējo trīs pārskata gadu laikā nodokļu maksātājs nedrīkst būt sodīts par nodokļu normatīvo aktu pārkāpumu, saistībā ar kuru budžetā papildu iemaksājamās summas pārsniedz 6% no nodokļu maksātāja attiecīgā pārskata gada apgrozījuma. Lai tiktu iekļauts "baltajā sarakstā", gada laikā pirms pieteikuma iesniegšanas nodokļu maksātājs nedrīkst būt veicis darījumu vai darījumus, kuru kopējā summa pārsniedz 1000 latu, ar tādu nodokļu maksātāju, kuram VID ir apturējis saimniecisko darbību.

LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv