Sestdiena, 2021. gada 12. jūnijs

Nora, Lenora, Ija

Svētdiena, 15. aprīlis (2012) 09:50

Stājas spēkā precizējumi noteikumos par klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanu

LETA

No šodienas stājas spēkā grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā, ar kuriem precizēti normatīvie akti klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanas jomā.

Grozījumi neparedz jaunu tiesību normu ieviešanu klaiņojošo suņu un kaķu izķeršanas jomā. Tie tikai sakārto normatīvos aktus, pārceļot no Veterinārmedicīnas likuma uz Dzīvnieku aizsardzības likumu normas, kas saistītas ar dzīvnieku aizsardzību, un izslēdzot šīs normas no Veterinārmedicīnas likuma.

Līdz šim klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanas jomu reglamentēja gan Dzīvnieku aizsardzības likums, gan Veterinārmedicīnas likums, kas noteica Latvijas Veterinārārstu biedrības valsts pārvaldes uzdevumus klaiņojošu suņu un kaķu ķērāju apmācības jomā un deva pilnvarojumu Ministru kabinetam noteikt klaiņojošu suņu un kaķu ķērāju apmācības kārtību. Tāpēc bija nepieciešams sakārtot minētos likumus un visus jautājumus, kas skar klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanas jomu, noteikt Dzīvnieku aizsardzības likumā, teikts likumprojektu anotācijā.

Grozījumi nosaka Latvijas Veterinārārstu biedrības valsts pārvaldes uzdevumus klaiņojošu suņu un kaķu ķērāju apmācības jomā.
Tāpat ar grozījumiem precizē pilnvarojumu Ministru kabinetam izdot noteikumus izmēģinājumu dzīvnieku aizsardzības jomā, nosakot izmēģinājumu dzīvnieku audzētāju, piegādātāju un lietotāju reģistrācijas un tās anulēšanas kārtību, prasības izmēģinājumu dzīvnieku audzētājiem, piegādātājiem un lietotājiem, atļaujas izsniegšanas un anulēšanas kārtību atbildīgajai personai, kas veic procedūras, atļaujas izsniegšanas un anulēšanas kārtību izmēģinājumu dzīvnieku izmantošanai procedūrās, prasības izmēģinājumu dzīvnieku iegūšanai, apzīmēšanai, audzēšanai, turēšanai, piegādei, izmantošanai un nogalināšanai un to labturības prasības, pārskatu iesniegšanas kārtību par procedūrās izmantotajiem dzīvniekiem, dzīvnieku sarakstu, par savvaļā sagūstīto dzīvnieku, klaiņojošu un mājas (istabas) dzīvnieku, primātu, kas nav cilvēkveidīgie primāti, un apdraudēto dzīvnieku sugu izmantošanu procedūrās.

Grozījumi precizē pilnvarojumu Ministru kabinetam izdot noteikumus dzīvnieku pārvadāšanas jomā, nosakot to pārvadāšanas kārtību un labturības prasības dzīvnieku pārvadāšanai transportlīdzekļos, kā arī dzīvnieku pārvadātāja un transportlīdzekļu reģistrācijas kārtību.
Grozījumi arī precizē pilnvarojumu Ministru kabinetam izdot noteikumus klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanas jomā, nosakot izķeršanas prasības, ķērāja pienākumus, apmācības programmu, apmācības un reģistrācijas kārtību, samaksu par dzīvnieku ķērāja apmācību un apliecības izgatavošanu un izsniegšanu, kā arī dzīvnieku ķērāja apliecības izsniegšanas un anulēšanas kārtību.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv