Sestdiena, 2021. gada 12. jūnijs

Nora, Lenora, Ija

Ceturtdiena, 25. jūlijs (2013) 16:20

Sākta dienesta pārbaude par PBK žurnālista fizisko iespaidošanu

Flickr.com

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis dienesta pārbaudi par Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāja rīcību pret "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK) žurnālistu Alekseju Dundu, kurš bija ieradies veidot reportāžu par policijas veikto kratīšanu kādā veikalā.

Incidents, kas nofiksēts videoierakstā, notika Rīgā, Brīvības ielā 84, kur žurnālists ar operatoru ieradās pēc kāda uzņēmēja sniegtās informācijas, ka viņam piederošā veikalā tiekot veiktas izmeklēšanas darbības, bet viņš par to neesot informēts.

Kā redzams PBK veidotajā sižetā, pēc tam, kad žurnālists mēģināja iekļūt telpās pa dienesta ieeju, viņš tika izgrūsts laukā pa durvīm tā, ka nespēja noturēties kājās un nokrita zemē. Žurnālists vērsās policijā.

Kā informēja VID, gada sākumā aizturēts grupējums, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, līdz ar to tikai uzsākti vairāki kriminālprocesi. Kratīšana iepriekšminētajā adresē veikta vienā no kriminālprocesiem, kurš sākts par vairāku uzņēmumu veiktiem savstarpējiem finanšu darījumiem, kuru rezultātā iespējams veikta izvairīšanās no pievienotās vērtības nodokļa 2 172 889 latu apmērā un šāda veidā iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Procesuālo darbību veikšanā bija iesaistītas piecas VID Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas, bet no konfliktā iesaistītās amatpersonas ir pieprasīts detalizēts paskaidrojums un jau šodien ir uzsākta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus un katras iesaistītās personas rīcību šajā situācijā.

VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Ināra Pētersone un Finanšu policijas pārvaldes (FPP) direktors Kaspars Čerņeckis pauž visdziļāko nožēlu par notikušo. Pētersone jau šodien personīgi tikusies ar Dundu un personīgi atvainojusies viņam par nepatīkamo incidentu.

"Es visa dienesta un it īpaši Finanšu policijas pārvaldes vārdā atvainojos žurnālistam un izsaku visdziļāko nožēlu par notikušo. Šodien par šo gadījumu VID ir uzsācis pārbaudi. No savas puses kā šī brīža dienesta vadītāja apņemos personīgi sekot līdzi lietas apstākļu noskaidrošanai un objektīvai izvērtēšanai. Pret šādiem gadījumiem ir jāvēršas ar vislielāko stingrību, lai ne tikai sauktu pie atbildības konkrētajā gadījumā iesaistītās amatpersonas, bet arī iespējami mazinātu šādu situāciju atkārtošanās risku nākotnē. Kā jau iepriekš esmu teikusi, esmu ļoti ieinteresēta konstruktīva dialoga uzlabošanā ar uzņēmējiem, dienesta personālu un, protams, žurnālistiem," norāda Pētersone.

Čerņeckis atzīst, ka šis ir pirmais precedents, līdzīgi gadījumi dienestā iepriekš nav konstatēti. Viņš vienmēr esot paudis savu nostāju darbiniekiem par to, ka žurnālisti ir FPP sadarbības partneri un palīdz informēt sabiedrību par Finanšu policijas pārvaldes darbu un tādā veidā arī preventīvi palīdz cīnīties ar noziedzību nodokļu jomā.

Kā vēstīts, Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) kategoriski nosoda vardarbīgo žurnālista darba traucēšanu, kas 24.jūlijā tika vērsta pret televīzijas kanāla PBK ziņu reportieri, un aicina nekavējoties izmeklēt uzbrukumu, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja LŽA valdes priekšsēdētāja Anda Rožukalne.

LŽA atgādina, ka likums "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem" aizsargā žurnālistu tiesības vākt informāciju jebkurā ar likumu neaizliegtā veidā. Turklāt žurnālista pienākumu izpildes traucēšana Latvijā ir administratīvs pārkāpums - par to paredzēta atbildība Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

LŽA izsaka protestu pret žurnālista aizskaršanu un aicina VID vadību un finanšu ministru, kura padotībā darbojas VID, nekavējoties izvērtēt šo gadījumu un, lemjot par vainīgas personas sodīšanu, stingri iestāties par mediju brīvību kā demokrātiskas valsts pamatvērtību.

LŽA biedru sniegtā informācija liecina, ka dažādu valsts institūciju pārstāvji vai citas personas regulāri traucē žurnālistu darbu, liedzot iespēju savākt profesionālo pienākumu pildīšanai nepieciešamu informāciju.

Kā redzams PBK sižetā, minētajā adresē atrodas veikals "Adgustum". Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju veikals pieder SIA "Rosa", kas nodarbojas ar tekstilizstrādājumu mazumtirdzniecību. Uzņēmums dibināts 1991.gadā.

SIA "Rosa" 100% kapitāldaļu pieder Annai Kalviņai. Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, 2012.gadā tas nav veicis komercdarbību un gadu beidzis ar 52 669 latu zaudējumiem. Savukārt 2013.gadā uzņēmums plānoja atsākt komercdarbību.

2010.gadā uzņēmums strādājis ar 102 424 latu apgrozījumu un 91 298 latu zaudējumiem, bet 2011.gadā ar 47 624 latu apgrozījumu un 50 555 latu zaudējumiem.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv