Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Trešdiena, 11. aprīlis (2012) 15:16

Putins: Krievija ir uzveikusi ekonomisko krīzi

Flickr.com

Krievijas premjerministrs un topošais prezidents Vladimirs Putins trešdien valdības vadītāja ikgadējā uzrunā Valsts domē paziņojis, ka valsts esot uzveikusi ekonomisko krīzi, un aicināja politiskos spēkus apvienoties kopīgā darbā valsts labā.

Uzstājoties ar runu Krievijas parlamenta apakšpalātā, Putins paziņoja, ka 2008. un 2009.gada ekonomiskā krīze bijusi tik nopietna, ka varēja apdraudēt Krievijas suverenitāti, bet tagad valsts esot pilnībā atlabusi.

"2012.gada sākumā Krievijas iekšzemes kopprodukts (IKP) ir pārsniedzis savu pirmskrīzes līmeni," paziņoja Putins, kurš pēc uzvaras 4.martā notikušajās prezidenta vēlēšanās Kremlī uz trešo valdīšanas termiņu atgriezīsies jau 7.maijā.

"Mūsu valstij tas bija milzīgs izaicinājums. Ja mēs nebūtu atbildējuši krīzei (..), tā būtu varējusi likt apšaubīt valsts suverenitāti un ģeopolitisko integritāti un uz ilgu laiku aprakt jebkādas idejas par modernizāciju un attīstību," norādīja Putins.

Pievēršoties nesen notikušajām parlamenta un prezidenta vēlēšanām un tām sekojošajiem protestiem, Putins atzina, ka valsts izgājusi cauri saspringtam periodam, ko raksturojušas sakāpinātas emocijas un politiskās cīņas.

Putins paziņoja, ka tagad pienācis laiks visiem spēkiem sadarboties daudz svarīgākā kopīga darba periodā.

"Mums ir tikai viena Krievija, un tās modernai attīstībai jābūt mērķim, kas vieno visus politiskos spēkus valstī," viņš piebilda.

Valdības vadītāja ikgadējā uzrunā Putins pievērsās arī demogrāfiskajai situācijai valstī, aicinot iedzīvotājus veidot lielākas ģimenes.

"Krievijai šodien ir no svara katrs cilvēks. (..) Stipras, laimīgas ģimenes ar vairākiem bērniem ir tas, ap ko valstij, sabiedrībai, reliģiskajām, izglītības un kultūras organizācijām būtu jāapvieno savas pūles," paziņoja Putins.

"Mums būtu jāsaprot, ka mēs saskarsimies ar nopietnu izaicinājumu - demogrāfisku atbalsi no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kad Krievija piedzīvoja tās skarbāko kritumu dzimstības rādītājos. Mums nepieciešami jauni izšķiroši soļi, kad runa ir (..) par rūpēm cilvēku labā," paziņoja Putins.

Prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas laikā Putins solīja pārvarēt Krievijas demogrāfisko krīzi, ko saasinājis neveselīgais dzīvesveids, uzkrītošā nevērība pret drošības standartiem un biežie ceļu satiksmes negadījumi.

Putins solīja, ka viņa vadībā Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs 145 miljonus.

Pēdējās tautas skaitīšanas rezultāti liecina, ka valsts iedzīvotāju skaits kopš 2002.gada sarucis par 2,2 miljoniem, apstājoties pie 142,9 miljoniem.

Putins paziņoja, ka, būdams premjers, jau ir sasniedzis zināmu progresu šajā jomā. Proti, pēdējo piecu gadu laikā par 45% pieaudzis to sieviešu skaits, kuras dzemdējušas divus bērnus, un par 62% palielinājies arī to sieviešu skaits, kurām ir trīs vai vairāk bērnu.

"Tas man bija diezgan negaidīti," piebilda Putins, norādot, ka arvien vairāk un vairāk ģimeņu izvēlas laist pasaulē divus vai trīs bērnus.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv