Otrdiena, 2021. gada 18. maijs

Inese, Inesis, Ēriks

Visi autora raksti

21. augusts (2011) 22:09

Jurģis Liepnieks

Politika, sekss, narkotikas (32)

Puaro.lv

Redaktora ievadvārdi

Kāpēc, mūsuprāt, vajadzīgs jauns vēl viens interneta portāls?

Atbilde ir vienkārša - lai būtu interesantāk. Jums un, protams, arī mums.

Otrkārt, tāpēc, lai būtu dažādība. Īpaši tas attiecas uz politikas atspoguļošanu un komentēšanu. Mēs domājam, ka politikas analizēšanas, komentēšanas un atspoguļošanas jomā lielākajā daļā Latvijas masu mediju valda vienveidīga tendenciozitāte. Vienādi domājoši cilvēki vienādi komentē un neslēpti atbalsta konkrētas partijas, politiķus un apkaro citus. Viņiem pasaule ir vienkārša, politika vienkārša un risinājumi visām problēmām vienkārši. Reizēm līdz absurdam vienkārši.

Divdesmit gadu laikā viņi  ir pieraduši pie monopola sabiedriskās domas virzīšanā un veidošanā, nekad neuzņemoties atbildību par savas darbības sekām. Līdzšinējie kuslie centieni radīt alternatīvu ir atdūrušies pret to organizatoru nespēju vadīt un piesaistīt pietiekamu skaitu talantīgu cilvēku, veidot konkurētspējīgas komandas.

Mēs piedāvāsim alternatīvu. Citu skatu punktu, citu domāšanas, darīšanas un lasīšanas pieredzi.
Mēs ticam tam, ka domāšanas kvalitāte nosaka dzīves kvalitāti. Valsts gadījumā tā ir publiskās debates kvalitāte, kas nosaka attīstības gaitu. Politisko procesu dienaskārtību, vērtības, izvirza kritērijus, idejas un dod intelektuālus orientierus. Cik kvalitatīva ir publiskā debate, tik liels ir nācijas potenciāls, tik kvalitatīva ir politika, valsts pārvalde, tik labklājīga valsts. 

Ņemot vērā Puaro.lv dzimšanas dienas laiku un komandas sastāvu, var viegli paredzēt, ka iesākumā parādīsies dažādas sazvērestības teorijas par portāla saistību ar vēlēšanām, oligarhiem, politiskiem spēkiem un tamlīdzīgi.

Gan jau laiks ierādīs vietu šīm teorijām. Jā, līdz vēlēšanām ir mazāk par mēnesi un mēs nevēlējāmies laist garām šo īpašo brīdi. Šīs savdabīgās politikas dzīres un reizē brīnišķo pārbaudījumu mūsu kolektīvajai spriestspējai. Taču mēs šeit esam uz ilgāku laiku nekā mēnesis. Reklāmas laukumus vien portāla iepazīstināšanas  minikampaņai esam iepirkuši līdz gada beigām.

Es, Mārcis Bendiks un Nils Sakss šobrīd  ir mūsu politisko komentētāju komandas kodols, mēs risinām sarunas ar vēl dažiem autoriem, kuri tāpat sevi ir pierādījuši kā oriģinālus, neatkarīgus un domājošus cilvēkus.

Tie, kuri mūs pazīst vai seko mūsu aktivitātēm zina, ka nav tādas naudas, kas iemācītu mums mīlēt tos politiķus, kurus mēs uzskatām par sekliem, blēdīgiem,  liekuļiem vai pilnīgi nekompetentiem.

Mēs rakstīsim ne tikai par pretrunīgiem politiskiem jautājumiem, bet būsim arī pirmie un vienīgie, kas atklāti un patiesi rakstīs par narkotikām, to iedarbību, riskiem un lietošanas pieredzi. Šo sadaļu sauc „Dzeltenā zemūdene” un tās mērķis ir tikai un vienīgi izglītošana. Mēs centīsimies izvairīties no tukšajām un nekompetentajām dogmām, kurām tāpat neviens netic un kuras tāpēc rada vairāk posta, nekā kopīga labuma. Tā vietā mēs sniegsim adekvātu, padziļinātu informāciju.

Dzīvē ir tikai dažas lietas, kas ir patiesi svarīgas. Viena no tām – sekss un mīlestība. Cita – veselība un labsajūta.
Veselības sadaļu šodien jūs portālā, diemžēl, neatradīsiet. Šīs sadaļas attīstība ir viens no galvenajiem mūsu vidēja termiņa uzdevumiem.
Būtisku sadaļu mūsu portāla saturā aizņems paparaci un tā saukto „smalko aprindu” hronika. Sadaļu vadīs šīs jomas latviešu klasiķis Kaspars Ūdris un mēs ceram arī šajā sfērā sagādāt jums daudz interesantu brīžu.

Portāls nepārprotami  ir izaicinājums tā veidotājiem un autoriem. Mūsu domas asumam, argumentācijas prasmēm un izklaidētāju talantam. Nevaru apsolīt, ka jau no pirmās dienas viss darbosies gludi, lūdzu jau iepriekš nedaudz iecietības.

Divdesmit cilvēku komandai, kas šodien sāk darbu šajā projektā, tas ir arī jauns posms dzīvē, kurš sākas ar apņēmību visu savu pieredzi un zināšanas veltīt tam, lai piedāvātu jums  interesantu, provokatīvu, intelektuālu un izklaidējošu vietni. Kopā ar jums mums tas var izdoties, tāpēc - lasiet, komentējiet un iesakiet.

Puaro.lv galvenais redaktors Jurģis Liepnieks

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

1
2
Lapa 1 no 2

Mainīt komentāru secību

Echo

Morning

2011-08-23 23:57:26

Ziņot

Man liekas, ka vajadzēs vairāk kā "pirmās dienas" lai uztaustītu no kuras puses vējš pūš. Šobrīd ir sajūta, ka šie smagsvari nevienu nesaudzēs.

Hm

Vai

2011-08-23 17:13:16

Ziņot

"šitas ir Liepnieks?" Jā, pats sūdainais punduris.

Hm

2011-08-23 17:06:32

Ziņot

"Kāpēc, mūsuprāt, vajadzīgs jauns vēl viens interneta portāls?" Nav vajadzīgs. Autor, nošaujies.

to Morning

2011-08-23 08:21:22

Ziņot

Liepnieks jau kādu ilgāku laiku strādā SC labā. Slēpta un neslēptā SC propaganda garantēta.

Morning

...

2011-08-23 07:31:24

Ziņot

Pēc pirmās dienas mēģinu uztaustīt politisko virzienu. Pret Zatleru - tas ir skaidrs. Liepnieka pieteikums intervijai ar Ušakovu. Aizdomājos. Varbūt tiešām, kā tiek runāts, Jurģis strādā SC labā? Vēl viens portāla autors, politiskais komentētājs Bendiks vakar gozējās TV5 pie Mamikina. Sakritība? Ja te tiks bīdītas SC partijas idejas, kaut slēptā veidā, tādu veidojumu kā Puaro nekad nevēršu vaļā. Un tas viss kombinācijā ar prastu dzeltenumu, zaļo ceļu atsevišķām narkotikām. Pirmie simptomi liek būt ļoti piesardzīgam. Jurģa kā domājoša cilvēka tēls sāk bālēt un bālēt aizvien vairāk.

Uldis

2011-08-23 00:39:28

Ziņot

Man patik, ka trīstik spēcīgi autori vienā portālā, tas ir spēks! Un ērtība, visus lasīt vienā vietā!

Ārsts plikais penis

2011-08-22 21:28:47

Ziņot

bet vislabāk brūnu+dzeltenu

Ārsts plikais penis

2011-08-22 21:28:21

Ziņot

+ vēl tā bioplastmasas reklāma. Kas tur, Rotbergs šito arī mēgināja iesmērēt cilvekiem. jums vajadzētu oranži visu, draugi, vai sarkanu.

Vai

2011-08-22 20:51:50

Ziņot

šitas ir Liepnieks?

Kāds

2011-08-22 20:47:42

Ziņot

portāls? Tas ir elektroniskais daidžests!, nevis portāls! Kārtējā šmaukšana, visi materiāli pārpublicēti!

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv