Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Piektdiena, 8. marts (2013) 23:55

Policija Maskavā arestē "Pussy Riot" atbalsta piketa dalībniekus

Flickr.com

 Maskavā piektdien - Starptautiskajā sieviešu dienā - policija arestējusi vairākus aktīvistus, kas pie Krievijas ieslodzījuma vietu pārvaldes galvenā biroja bija sarīkojuši protesta akciju, pieprasot apcietinājumā turēto pankgrupas "Pussy Riot" mūziķu atbrīvošanu.

Protesta akcijā, spītējot aukstajam laikam, bija sapulcējušies aptuveni 50 cilvēki. Viņu plakātos bija pausti aicinājumi atbrīvot apcietinātās mūziķes Nadeždu Tolokoņņikovu un Mariju Aļohinu.

Aktīvisti stāvēja atstatu viens no otra, šādi pakļaujoties piketus un demonstrācijas regulējošo likumu nosacījumiem, jo Krievijā jebkurai protesta akcijai, kurā piedalās vairāk nekā viens cilvēks, ir vajadzīga varasiestāžu atļauja.

Tomēr protesta akcijas sākumā policija arestēja aptuveni desmit aktīvistus, skaidrojot, ka viņi esot izveidojuši demonstrantu grupu.

Protestētāju vidū bija arī Jekaterina Samuceviča - trešā tiesas pērn apcietinātā "Pussy Riot" dalībniece, kurai reāls cietumsods tagad nomainīts pret nosacītu sodu.

Viņa rokās turēja milzīgu plakātu ar saukli "Brīvību "Pussy Riot"!". "Šī ir solidaritātes diena, un nepavisam nav bailīgi," sacīja Samuceviča.

Daudzi aktīvisti savus plakātus bija izrotājuši ar ziedu attēliem, šādi atgādinot par Sieviešu dienu - padomju laika svētkiem, kas Krievijā joprojām ir oficiāla svinamā diena un kas tiek svinēta ar lielu entuziasmu.

Pirms gada, 21.februārī, piecas "Pussy Riot" dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja "panku lūgšanu" "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!".

Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki.

No Maskavas katedrālē, kā arī citā akcijā, kas tika sarīkota Jelohovas Dieva parādīšanās baznīcā, uzfilmētā videomateriāla un studijā ierakstītā skaņas celiņa tika radīts dziesmas "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!" videoklips.

Maskavas tiesa augustā piesprieda trim pankgrupas dalībniecēm - Tolokoņņikovai, Aļohinai un Samucevičai - divu gadu cietumsodu, atzīstot apsūdzēto vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu.

Izskatot apelācijas prasību 10.oktobrī, Maskavas tiesa Samucevičai iepriekš piespriesto reālo cietumsodu aizstāja ar nosacītu sodu un lika viņu atbrīvot tiesas zālē. Abām pārējām akcijas dalībniecēm tām iepriekš piespriestais sods tika atstāts spēkā.

Vēl divas "Pussy Riot" dalībnieces, kuru vārdi publiski netiek atklāti, esot aizbēgušas no Krievijas.

Aļohina sodu izcieš cietumā Permā, bet Tolokoņņikova - Mordvijā.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv