Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Piektdiena, 26. jūlijs (2013) 21:39

Noraida arī otras "Pussy Riot" dalībnieces lūgumu par pirmstermiņa atbrīvošanu

Flickr.com

 Krievijas Federācijas Mordvijas republikas Augstākā tiesa atzinusi par likumīgu Zubovapoļanas tiesas lēmumu, ar kuru noraidīts pankgrupas "Pussy Riot" dalībnieces Nadeždas Tolokoņņikovas lūgums par pirmstermiņa atbrīvošanu, tviterī pavēstījis pilsoniskais aktīvists Pjotrs Verzilovs.

Šonedēļ analoģisku lēmumu jau bija pieņēmusi cita Krievijas tiesa, kas izskatīja otras apcietinājumā turētās "Pussy Riot" dalībnieces Marijas Aļohinas lūgumu par pirmstermiņa atbrīvošanu.

Pret Tolokoņņikovas pirmstermiņa atbrīvošanu piektdienas tiesas sēdē izteikušies cietuma un prokuratūras pārstāvji.

Sēdes sākumā Tolokoņņikova paziņoja, ka sevi par vainīgu neatzīst un turpinās pārsūdzēt spriedumu lietā par "panklūgšanas" sarīkošanu Maskavas pareizticīgo katedrālē.

"Es spriedumu pārsūdzēšu līdz galam, iesniegšu sūdzību Krievijas Augstākajā tiesā. Savu vainu es neatzīstu un neatzīšu. Es to neuzskatu par mīnusu, kā uzstāj kolonija, bet plusu, jo man ir principi, kurus es aizstāvēšu," sacīja Tolokoņņikova.

Viņa arī norādīja, ka kolonijā uztur sakarus ar tuviniekiem un draugiem - viņa teju katru dienu runā ar viņiem pa telefonu, tuvinieki brauc uz ieslodzījuma vietu, lai ar viņu tiktos.

"Es saņemu tūkstošiem vēstuļu, to skaits nav aptverams," norādīja aktīviste.

Tolokoņņikova piebilda, ka cietumā tiek saņemtas arī tūkstošiem vēstuļu svešvalodās, bet viņai tās netiek nodotas, jo cenzors tās nespēj izlasīt.

Zubovapoļanas tiesas tiesnese Lidija Jakovļeva 26.aprīlī noraidīja Tolokoņņikovas lūgumu par pirmstermiņa atbrīvošanu. Iestājoties pret atbrīvošanu, kolonijas administrācijas pārstāvji norādīja uz Tolokoņņikovas disciplīnas pārkāpumiem un to, ka viņa atsakās atzīt vainu.

Turklāt, sacīja cietuma pārstāvis, Tolokoņņikova neapmeklē bibliotēku, un tas nozīmē, ka viņai nav aktīvas dzīves pozīcijas.

Tika norādīts arī, ka viņa nevēlas piedalīties cietuma konkursā "Mis Burvība".

Tiesnese neļāva Tolokoņņikovai uzstāties ar pēdējo vārdu, kā arī neļāva viņas advokātiem Irīnai Hrunovai un Dmitrijam Dinzeam pilnībā izklāstīt aizstāvības pozīciju.

Arī Permas novada tiesa, kas trešdien izskatīja otras apcietinājumā turētās "Pussy Riot" dalībnieces Marijas Aļohinas lūgumu par viņas pirmstermiņa atbrīvošanu, to noraidīja.

Pērn 21.februārī piecas "Pussy Riot" dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja "panku lūgšanu" "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!".

Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki.

No Maskavas katedrālē, kā arī citā akcijā, kas tika sarīkota Jelohovas Dieva parādīšanās baznīcā, uzfilmētā videomateriāla un studijā ierakstītā skaņas celiņa tika radīts dziesmas "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!" videoklips.

Maskavas tiesa augustā piesprieda trim pankgrupas dalībniecēm - Nadeždai Tolokoņņikovai, Marijai Aļohinai un Jekaterinai Samucevičai - divu gadu cietumsodu, atzīstot apsūdzēto vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu.

Izskatot apelācijas prasību 10.oktobrī, Maskavas tiesa Samucevičai iepriekš piespriesto reālo cietumsodu aizstāja ar nosacītu sodu un lika viņu atbrīvot tiesas zālē. Abām pārējām akcijas dalībniecēm tām iepriekš piespriestais sods tika atstāts spēkā.

Vēl divas "Pussy Riot" dalībnieces, kuru vārdi publiski netiek atklāti, esot aizbēgušas no Krievijas.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv