Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs

Monvīds, Egita, Emīls

16. novembris (2013) 16:19

Mudina aukstā laikā neatstāt kaķus bez pajumtes

LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde mudina aukstajā ziemas laikā neatstāt bezsaimnieka kaķus bez pajumtes un nodrošināt tiem kaut minimālu patvērumu un iespēju sasildīties.

Vides pārvalde saņēmusi neskaitāmas sūdzības no iedzīvotājiem par pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" apsaimniekoto ēku pagraba lūku slēgšanu, liedzot kaķiem tajos patverties un sasildīties sliktos laikapstākļos. Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš (LZP) norāda, ka ir bezjēdzīgi ieguldīt pašvaldības līdzekļus bezsaimnieka kaķu sterilizēšanai vietās, kur tiem netiek nodrošināta iespēja pārziemot, kā arī nav loģiski un ētiski sterilizēt un atlaist kaķus viņu iepriekšējās apdzīvotajās vietās un tajā pašā laikā atņemt tiem minimālu pajumti.

Vides pārvalde norāda, ka saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likumu cilvēces, tajā skaitā arī namu apsaimniekotāju, ētiskais pienākums ir nodrošināt visu sugu dzīvnieku labturību un aizsardzību, jo katrs īpatnis pats par sevi ir vērtība.

Jautājums par daudzdzīvokļu namu pagrabtelpu slēgšanu kaķiem risināms dzīvokļu īpašnieku kopībā atbilstoši vairākuma dzīvokļu īpašnieku interesēm, un Mājokļu un vides departaments aicina ar sapratni izturēties pret iedzīvotāju lūgumiem neatņemt kaķiem minimālu pajumti, tādējādi nolemjot šos dzīvniekus nosalšanai.

Gadījumā, ja tomēr tiek lemts par pagraba lūku aizvēršanu, būtu jāpiedāvā alternatīva pārziemošanas iespēja, piemēram, uzstādot siltinātas kaķu mājiņas, norāda Kļaviņš.

"Rīgas namu pārvaldnieka" preses sekretārs Krists Leiškalns atzina, ka līdzīgs jautājums tiek aktualizēts katru gadu. Tā kā daudzdzīvokļu namu pagrabos atrodas siltumtrases, ūdensvads un citas komunikācijas, šīs telpas atstāt brīvi pieejamas un pakļaut mitruma un aukstuma ietekmei nebūtu adekvāti. Dažkārt pagraba kaķi komunikācijām nodara bojājumus, asinot nagus cauruļu siltumizolācijas materiālos.

Leiškalns norādīja, ka iedzīvotājiem, kam rūp pagalma dzīvnieku dzīves apstākļi, nevajadzētu mēģināt izsist pagrabu logus, lai kaķi varētu iekļūt pagrabā, jo ir vairākas citas iespējas, kā rīkoties. Piemēram, pēc iedzīvotāju lūguma ir iespējams kaķiem izveidot īpašus ieejas tuneļus ar klapītēm, lai pagrabā nesvilpotu caurvējš un neiekļūtu nokrišņi.

Tāpat pēc iedzīvotāju lūguma pie daudzdzīvokļu namiem iespējams uzstādīt siltinātas, no koka veidotas kaķu mājiņas. Tajās ir četri nodalījumi ar četrām atsevišķām ieejām, nodrošinot aizvēju un patvērumu vismaz četriem kaķiem. Namiņš veidots uz koka balstiem, lai pasargātu no sniega un ūdens iekļūšanas tajā.

"Rīgas namu pārvaldnieka" piedāvātie kaķu namiņi maksā aptuveni 150 latu. Ja lielākā daļa iedzīvotāju piekrīt, tos var finansēt no mājas uzkrājumiem, taču Leiškalns piebilda, ka ir bijuši arī gadījumi, kad pēc paša vēlēšanās namiņu kaķiem nopērk viena dzīvokļa īpašnieks.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv