Trešdiena, 2021. gada 23. jūnijs

Līga

11. novembris (2012) 13:54

Maskavas kompānija "Moskapstroj" Latvijā attīstīs nekustamo īpašumu projektus

Flickr.com

Krievijas lielākā pilsētbūvniecības un nekustamo īpašumu projektu attīstīšanas kompānija "Moskapstroj" Latvijā gatavojas strādāt ilgtermiņā un attīstīs nekustamo īpašumu projektus, sacīja "Moskapstroj" pirmais viceprezidents Aleksandrs Dubrovskis.

"Moskapstroj" kā ģenerālais investors un attīstītājs sadarbībā ar Latvijas nekustamo īpašumu projektu attīstītāju "R.Evolution City" vakar, 9. novembrī, sāka aptuveni 11 miljonus eiro (7,7 miljonus latu) vērtās dzīvojamās un biroju ēkas "Tal Residence" būvniecību Rīgā, Elizabetes ielā 39.

Dubrovskis sacīja, ka "Moskapstroj" ir ilgtermiņa plāni Latvijā, tāpēc jau šī gada aprīlī Latvijā ir reģistrēts kompānijas meitasuzņēmums SIA "T-Development", kurš turpmāk nodarbosies ar projektu attīstīšanu.

""Tal Residence" ir mūsu pirmais projekts ārpus Krievijas, bet, ja šis projekts būs veiksmīgs, tad sekos arī citi projekti. Jau patlaban tiek apsvērti vairāki potenciālie projekti, taču par tiem runāt vēl būtu pāragri," norādīja Dubrovskis.

Viņš sacīja, ka vispirms ir jāpabeidz "Tal Residence" nulles cikls un tad jau varēšot runāt arī par citiem iespējamiem projektiem. Tad tiks sākta arī "Tal Residence" reklamēšana Krievijā, lai piesaistītu potenciālos dzīvokļu pircējus.

Jautāts, kā vērtē iespējas attīstīt nekustamo īpašumu biznesu Latvijā, Dubrovskis sacīja, ka pagaidām vēl nav beigusies krīze un par perspektīvām varēs runāt 2014.gada vidū, kad paredzēts pabeigt "Tal Residence".

"Ja šajā ēkā būs pietiekami daudz dzīvokļu rezervāciju būvniecības laikā, ja pēc ēkas pabeigšanas dzīvokļi tiks veiksmīgi pārdoti, bet biroji iznomāti, tad varēs spriest par biznesa perspektīvām," sacīja Dubrovskis.

"Tal Residence" pirmie stāvi paredzēti birojiem un sabiedriskajām telpām. Augšējos stāvos tiks izbūvēti dzīvokļi ar brīvu plānojumu. "Tal Residence" tiks būvēta uz zemesgabala 1149 kvadrātmetru platībā, telpu kopējā platība būs 6594 kvadrātmetri. Ēkai paredzēti astoņi stāvi, un tajā būs 32 dzīvokļi un 32 pazemes autostāvvietas.

Ēkas arhitekts ir arhitektu biroja "Arhitektonika" arhitekts Ingurds Lazdiņš, un "Tal Residence" paredzēts nodot ekspluatācijā 2014.gadā.

Plānots, ka dzīvokļu pārdošanas cena "Tal Residence" būs no 2500 līdz 5000 eiro (1750 līdz 3500 lati) par kvadrātmetru, ar dzīvokļu pārdošanu nodarbosies "Moskapstroj" un "R.Evolution City".

"Moskapstroj" pārstāvji, izpētot kompānijas "R.Evolution City" inovatīvo darba pieredzi, pieņēma lēmumu kļūt par "Tal Residence" projekta investoriem. Daļēji projektu finansēs arī "SMP banka"

"Moskapstroj" ir Krievijas lielākā pilsētbūvniecības kompānija, kuras kontā ir ļoti vērienīgi objekti, tostarp Maskavas Vnukovas lidostas starptautiskais terminālis, pilsētas dzīvojamie mikrorajoni un neskaitāmi citi objekti. Kompānija vērienīgi strādā investīciju programmu īstenošanā.

"Moskapstroj" aptver vairāk nekā 25 meitasuzņēmumus, kas specializējušies dzīvojamo ēku un komercplatību, inženierkomunikāciju, veselības aprūpes, izglītības, kultūras un sporta objektu celtniecībā. Šai kompānijai tiek uzticēts celt lielāko daļu no Maskavas valsts pasūtījuma būvēm.

Kompānijas "Moskapstroj" atpazīstamākās būves ir viesnīca "Roosija", memoriālais komplekss "Poklonnaja gora", Kristus Glābēja dievnams un vēl daudzas citas būves. Ar uzņēmuma līdzdalību Maskavā uzbūvēti 124 miljoni kvadrātmetru dzīvojamās platības, kas veido trīs ceturdtaļas no visas pilsētas mūsdienu dzīvojamās platības. Katru gadu kompānija nodod ekspluatācijā apmēram 40 000 dzīvokļu.

Kompānija "Moskapstroj" uzbūvējusi 1229 skolas, 1845 bērnudārzus, vairāk nekā 200 slimnīcu korpusus un 418 poliklīnikas, vairāk nekā 1000 veikalus, sabiedriskās ēdināšanas un sadzīves pakalpojumu uzņēmumus, kā arī citus sociālos, kultūras un rūpnieciskos objektus.

"Moskapstroi" ieguldījums pilsētas transporta infrastruktūrā ir pazemes komunikāciju izbūve vairāk nekā 10 000 kilometru garumā, gandrīz 30 miljoni kvadrātmetru ceļu, 256 gājēju pārejas, tilti un autoceļu šķērsojuma mezgli.

SIA "T-Development" ir reģistrēta 2012.gada aprīlī, uzņēmuma pamatkapitāls ir 5000 latu. Uzņēmuma īpašnieki ir atvērtā AS "Moskapstroj-TN" (51%) un Krievijas pilsoņi Leonīds Monosovs (22%), Marina Mamontova (22%) un Dubrovskis (5%).

Nozare.lv

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv