Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Trešdiena, 30. janvāris (2013) 12:55

Maksas televīzijas nozari satrauc televīzija internetā

Flickr.com

Maksas televīzijas nozari satrauc pēdēja gada laikā saradušies interneta pakalpojumu komersanti, kuri izplata televīzijas saturu internetā, nenodrošinot samaksu satura ražotājiem un atņemot klientus godīgiem kabeļtelevīzijas operatoriem, pastāstīja nozares pārstāvji.

Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls pieļāva, ka pēdējā aptuveni gada laikā varētu būt saradušies ap 40 000 šāda satura skatītāju, kuri no sava operatora pērk "interneta televīzijas" pakalpojumus. Tos interneta komersants savukārt saņem no "vairumtirgotāja", kas par saturu nav samaksājis satura ražotājiem. Šāda pakalpojuma skatītāji ir aizgājuši no esošiem kabeļtelevīzijas operatoriem, viņš teica.

Satura nelegāla izplatīšana par maksu interneta pakalpojumu sniedzēju (IPS) klientiem esot nopietna problēma, par kuru jau tiek runāts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) un Satiksmes ministrijā, Muuls stāstīja.

Par iespējamu televīzijas satura izplatīšanu apšaubāmā veidā krīt aizdomas uz "dažiem" lieliem IPS, kurus Muuls nevēlējās nosaukt. Taču vienu metodi, kā veidot "melno" biznesu ar televīzijas saturu, LEKA pārstāvis raksturoja šādi - uzstāda satelītantenu ar pirātisku kanālu atkodēšanu, šos kanālus pārraida tālāk pa internetu kādam interneta komersantam, kas to pērk no "vairumtirgotāja" un tālāk pārdot saviem klientiem par zemāku maksu, nekā līdzīgu programmu salikumu pārdot godīgs kabeļtelevīzijas operators.

Komersanti, kas veic apšaubāmu biznesu ar televīzijas saturu internetā, arī satraukuši Baltijas reģiona lielākā komerctelevīzijas uzņēmuma, zviedru "Modern Times Group" (MTG) pārstāvjus, kuru prioritāte pērn novembrī vēl bija Latvijas maksas televīzijas operatoru skatītāju skaita audits pirms MTG piederošo kanālu "TV3" un "Latvijas Neatkarīgā Televīzija" (LNT) pārejas uz maksas kanālu statusu šī gada 1.aprīlī.

Patlaban pasākumi pret nelegāliem televīzijas satura izplatītājiem ir svarīgāki nekā kabeļtelevīzijas operatoru skatītāju skaita auditi, "Nozare.lv" teica MTG vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš.

"Prioritāte ir cīņa ar nelegālajiem interneta operatoriem, kuri abonementiem sniedz arī televīzijas pakalpojumus, bet par to neveic samaksu reālajiem satura veidotājiem. Tas nostāda nevienlīdzīgā situācijā godīgos maksātājus un šos nelegālos interneta operatorus," Ozoliņš raksta komentārā.

Lūgts komentēt MTG pārstāvju pērn teikto, ka, slēdzot līgumus par jauno maksas saturu - MTG piederošo "TV3" un LNT -, būtu jāveic skatītāju skaita auditi, Ozoliņš atzina, ka "jaunajos līgumos par "TV3" un LNT esam iestrādājuši šādu audita iespēju. Šī iespēja tiks izmantota pēc nepieciešamības, lai objektīvi noteiktu abonentu skaitu".

Jau ziņots, ka pērn MTG pārstāvji teica, ka MTG Latvijas meitasuzņēmums, slēdzot līgumus par savu maksas kanālu, tostarp "TV3" un LNT izplatīšanu kabeļtelevīzijas tīklos, kabeļoperatoriem prasīs veikt skatītāju skaita auditu. Taču Ozoliņš stāstīja, ka šāds audits ir dārgs pasākums un notiek sarunas par tā finansēšanu.

"Pašlaik norit saruna ar citiem satura veidotājiem Eiropā par audita līdzfinansēšanu, jo šis process ir patiesi darbietilpīgs, kas attiecīgi nozīmē - arī finansiāli padārgs," Ozoliņš raksta.

Saistībā ar izmaiņām Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL) MTG varēs no 1.aprīļa prasīt samaksu no kabeļtelevīzijas komersantiem par "TV3" un LNT retranslāciju, bet abi kanāli līdz gada beigām būs skatāmi bez maksas virszemes apraidē.

Savukārt Muuls teica, ka Eiropas Savienība (ES) arvien vairāk prasa detalizētās atskaites par televīzijas satura skatīšanās veidiem un skatītāju skaitu katrā "platformā". Tas nozīmē, ka agrāk vai vēlāk nāksies noskaidrot, cik elektronisko sakaru komersantu - IPS - sniedz televīzijas skatīšanās pakalpojumu, vienlaikus pārbaudot, vai samaksas ķēde patiešām sniedzas līdz satura ražotājiem.

Nozare.lv

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv