Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Trešdiena, 16. janvāris (2013) 18:35

Krievijas tēla ārzemēs stiprināšanai talkā ņem "padomju pieredzi"

Flickr.com

Krievija ķērusies pie prezidenta Vladimira Putina izvirzīto uzdevumu pildīšanas, lai, pielietojot tā dēvēto maigo spēku, ārzemēs uzlabotu Krievijas tēlu un nostiprinātu tās intereses, trešdien vēsta laikraksts "Kommersant", vienlaikus norādot, ka šo ieceru īstenošanā varas pārstāvji lielā mērā izmanto "padomju pieredzi".

Federālā aģentūra sadarbībai ar tautiešiem ārzemēs ("Rossotrudničestvo") kopā ar Ārlietu ministriju nule kā sagatavojusi "Krievijas Federācijas valdības pasākumu plānu 2013.-2015.gadam aktivitāšu īstenošanai starptautiskās humanitārās sadarbības un starptautiskās attīstības līdzdarbošanās jomās, balstoties uz Krievijas zinātnes un kultūras centriem ārzemēs".

Dokumentā paredzēts ārzemēs palielināt Krievijas zinātnes un kultūras centru skaitu, ņemot vērā "Krievijas Federācijas ģeopolitiskās intereses".

Cits darbības virzies būs krievu valodas lomas veicināšana. Balstoties uz zinātnes un kultūras centriem, tiks veikta ārzemnieku krievu valodas zināšanu pārbaude, dažās valstīs varētu tikt organizēti kursi darba migrantiem.

Kā trešais darbības virziens plānā paredzēts aktivizēt darbu ar tautiešiem un ārzemju jaunatni. Šī virziena ietvaros Krievija plāno 2017.gadā sarīkot starptautisko jaunatnes un studentu festivālu. Analoģiski pasākumi PSRS notika 1957. un 1985.gadā.

Ārzemnieku vilināšanai uz Krieviju ir jākļūst par regulāru procesu. Ir jāpaaugstina ārzemnieku uzņemšanas kvotas Krievijas augstskolās, kā arī ir jāpalielina dalībnieku skaits īstermiņa iepazīšanās vizītēs, kurās piedalās jaunieši - politisko, sabiedrisko, zinātnes un biznesa jomu pārstāvji.

Līdz 2013.gada beigām prezidents varētu piedāvāt rīkojumu par to, lai tiktu izveidota Krievijas draudzības biedrību savienība un Nams draudzībai ar ārzemju tautām.

Komentējot Krievijas varas iniciatīvas, eksperti norāda, ka "maigā spēka" pielietošanas efekts var kļūt redzams tikai pēc vairākiem gadiem, tostarp uz Krievijas tēlu iespaidu atstāj daudzi citi faktori, arī notikumi pašā Krievijā.

Kā to var redzēt pēc pērn pieredzētās pankgrupas "Pussy Riot" sāgas, valsts tēls ārzemēs strauji pasliktināties var burtiski vienas nedēļas laikā.

Jēdzienu "maigais spēks" Krievijas amatpersonas, sekojot Putina paraugam, aktīvi sākušas lietot kopš 2012.gada vasaras. Līdz decembrim tika izstrādāta tās pašmāju interpretācija, kas ir iekļauta Krievijas ārpolitikas koncepcijas jaunajā redakcijā.

LETA--NEWSRU.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv