Sestdiena, 2021. gada 12. jūnijs

Nora, Lenora, Ija

14. decembris (2011) 21:12

Eiroparlaments aicina rīkot Krievijā jaunas vēlēšanas

LETA

Trešdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlaments (EP) aicina rīkot Krievijā jaunas, brīvas un taisnīgas Domes vēlēšanas un nekavējoties un pilnībā izmeklēt visus ziņojumus par krāpšanu un iebaidīšanu vēlēšanu laikā 4. decembrī. Parlaments  atzinīgi vērtē demonstrācijas Krievijā  kā iedzīvotāju gribas izpausmi.

EP deputāti uzskata, ka vēlēšanu gaita apliecinājusi - Krievija neievēro EDSO definētos vēlēšanu standartus, un pauž bažas sakarā ar EDSO Demokrātisku iestāžu un cilvēktiesību biroja ziņojumiem par krāpšanu un sākotnējiem atzinumiem attiecībā uz procesuālajiem pārkāpumiem, plašsaziņas līdzekļu objektivitātes trūkumu, neatkarīgo novērotāju vajāšanu, partijas un valsts nodalīšanas trūkumu.
Rezolūcijā uzsvērts, ka sakarā ar politisko partiju apgrūtinošo reģistrācijas procesu ir izslēgtas vairākas opozīcijas partijas un tas jau sākotnēji ir nopietni apdraudējis biedrošanās brīvību, politisko konkurenci un plurālismu. EP aicina rīkot jaunas, brīvas un taisnīgas vēlēšanas pēc visu opozīcijas partiju reģistrēšanas.

Tāpat EP aicina Eiropadomes priekšsēdētāju, Komisijas priekšsēdētāju, Komisijas priekšsēdētāja vietnieci - Savienības augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos pievērst uzmanību vēlēšanu jautājumam ES un Krievijas augstākā līmeņa sanāksmē, kas plānota 15. decembrī.

Deputāti atkārtoti pauž bažas par cilvēktiesību stāvokli Krievijā un tiesiskuma un neatkarīgu tiesu iestāžu trūkumu. Rezolūcijā aicināts ES un Krieviju paātrināt sarunas par drīzumā noslēdzamo jauno Partnerības un sadarbības nolīgumu. Parlaments atbalsta juridiski saistošu nolīgumu, kurā būtu iekļautas visas ar demokrātiju, tiesiskumu un cilvēktiesību ievērošanu saistītās jomas.

Deputāti uzsver, ka ir svarīgi pastiprināt enerģētikas partnerību ar Krieviju un norāda, ka dabas resursu piegādi nedrīkst izmantot kā politisku instrumentu.

Rezolūcijā uzsvērts, ka daudzas starptautiskas problēmas, jo īpaši attiecībā uz Sīriju un Irānu, nevar atrisināt bez koordinētas pieejas, un tajā jāiesaistās arī Krievijai.

Eiropas Parlamenta informācijas birojs Latvijā

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv