Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Trešdiena, 2. maijs (2012) 14:32

DP prognozē lielāku Krievijas aktivitāti savu pilsoņu aizstāvībai Latvijā

Flickr.com

Krievijas īstenotās tautiešu aizstāvības politikas realizācijas metodes ir kļuvušas mērķtiecīgākas, tādēļ var palielināties šīs politikas radītie riski Latvijas nacionālajai drošībai, uzskata Drošības policija (DP).

Kā teikts DP sagatavotajā pārskata ziņojumā par pagājušā gada darba rezultātiem, 2011.gadā Krievijas tautiešu aizstāvības politikas jomā Latvijā bija vērojama fokusēšanās uz konkrētu mērķu un uzdevumu sasniegšanu. DP uzskata, ka Krievijas tautiešu politikas formalizācijas periods Latvijā ir praktiski noslēdzies - izveidotas sabiedriskās organizācijas un koordinējošās struktūras, apzināti līderi un aktīvisti, sakārtoti sadarbības un finansēšanas mehānismi.

Tautiešu aizstāvības politikas jomā Krievijai viens no prioritārajiem darbības virzieniem ir darbs ar jaunatni tuvējās ārvalstīs. Latvijā tiek veidotas un organizētas stabilas jauniešu apvienības, kas par savām prioritātēm izvirza mērķus, kuri sakrīt ar tautiešu politikas uzdevumiem - krievu valodas un kultūras telpas nostiprināšana, krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību aizstāvība, kas ir nepieciešami Krievijas ārpolitisko interešu sasniegšanai.

Otrs prioritārais darbības virziens ir centieni nostiprināt krievu valodu ne vien tautiešu mītnes valstīs, bet arī Eiropas līmenī. DP prognozē, ka aktivitātes tautiešu mītnes valstīs šo mērķu īstenošanai tiks organizētas vēl intensīvāk nekā līdz šim.

Latvijā notiek tālāka Krievijas kultūras telpas paplašināšanās ar vietējo tautiešu organizāciju un citu subjektu starpniecību, piemēram, Krievu centru izveidošana pie Baltijas Starptautiskās akadēmijas un Daugavpils universitātes, Krievu kultūras dienu organizēšana. Šobrīd aizvien redzamāki ir centieni iekļaut Krievijas kultūras telpā ne tikai tautiešu politikas subjektus, bet arī latviešus. Ja Latvijas sabiedrības integrācijas politika ir vērsta uz mazākumtautību integrāciju, tad Krievijas īstenotā tautiešu politika, tieši pretēji, rada riskus saliedētas sabiedrības attīstībai Latvijā, uzskata DP.

DP secina, ka Krievijas tautiešu politikas īstenošanai paredzētais finansējums nav pārskatāms, jo bieži netiek atspoguļots sabiedrisko organizāciju finanšu gada pārskatos, un tā ienākšanai Latvijā tiek izmantoti dažādi finanšu kanāli.

DP veiktais Krievijas tautiešu politikas izpausmju un aktivitāšu izvērtējums norāda uz vairākām problēmām un tendencēm, tostarp faktu, ka pieaug praktiskā sadarbība starp iepriekš minēto Latvijas jauniešu organizāciju pārstāvjiem un Krievijas jauniešu organizācijām, kas šo jauniešu saikni ar Krieviju padara aizvien noturīgāku.

Tautiešu politikas ietvaros notiekošie procesi norāda, ka šobrīd ir periods, kad Krievija vēlas sagaidīt atdevi no šīs politikas un tajā iesaistītajām organizācijām un personām, tādēļ tās tiek mudinātas darboties konkrētu rezultātu sasniegšanai.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv