Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Svētdiena, 6. janvāris (2013) 22:48

Ārlietu ministrs ziņojumā norāda uz neviennozīmīgām attiecībām ar Krieviju

LETA

Aizvadītajā gadā Latvija attīstījusi praktisku sadarbību ar Krieviju, taču nav izticis arī bez "negatīviem elementiem", teikts ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos.

25 lappušu garajā ziņojumā, kurā Latvijas attiecībām ar Krieviju atvēlēta nepilna lapaspuse, norādīts, ka pērn Latvijas interesēs bija veicināt uz abpusējām interesēm balstītu sadarbību ar Krieviju, tai skaitā ekonomisko sakaru paplašināšanu.

"Abas valstis turpināja attīstīt praktisko sadarbību - notika nozaru ministru tikšanās, robežas demarkācijas komisijas, starpvaldību komisijas darba grupu, kā arī vēsturnieku komisijas sēdes. Paplašinājās sadarbība ar Krievijas reģioniem. 2012.gada novembrī stājās spēkā un no 2013.gada 1.janvāra tiek piemērots abu valstu uzņēmējiem būtiskais līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu. Starpvalstu sadarbība arī veiksmīgi attīstījās "Ziemeļu apgādes tīkla" funkcionēšanā," teikts ziņojumā.

Tāpat Ārlietu ministrijas sagatavotajā dokumentā minēts, ka Krievija 2012.gada augustā noslēdza iestāšanās procedūras Pasaules Tirdzniecības organizācijā un kļuva par pilntiesīgu tās dalībvalsti. "Lai tas perspektīvā sniegtu Latvijas uzņēmējiem papildu uzņēmējdarbības iespējas, Latvija uzskata, ka ir veicama nepārtraukta Krievijas uzņemto saistību uzraudzība."

Vienlaikus ziņojumā norādīts, ka "negatīvus elementus" starpvalstu attiecībās ienesa Krievijas nepamatotās apsūdzības attiecībā uz februāra referendumu par otro valsts valodu, kā arī neobjektīvie vērtējumi un kritika starptautiskajās organizācijās par Latvijas vēstures jautājumiem un nepilsoņu problemātiku.

Arī šogad attiecībās ar Krieviju Latvijas interesēs būs uz abpusējām interesēm balstīta sadarbība, tai skaitā ekonomisko sakaru paplašināšana gan divpusējā, gan Eiropas Savienības un Krievijas attiecību līmenī. "Divpusējo attiecību līmenī ir svarīgi turpināt un paplašināt praktisko sadarbību, tai skaitā aktivizējot starpvaldību komisijas darbu. Latvija cer uz politiskā dialoga stiprināšanu, virzoties uz stabilas un konstruktīvas attiecību dienaskārtības attīstīšanu."

Ziņojumā teikts, ka Latvija ir ieinteresēta veicināt vienotu Eiropas Savienības pieeju attiecībās ar Krieviju un iestāsies par līdzsvarotu progresu visos dienaskārtības jautājumos. "Latvijas interesēs ir panākt, lai Krievijas Federācija konsekventi ievērotu Pasaules Tirdzniecības organizācijas saistības un atturētos no jaunu protekcionisko pasākumu ieviešanas, kas varētu potenciāli kaitēt Latvijas uzņēmēju interesēm.

2012.gads ir neviennozīmīgi vērtējams Latvijas un Krievijas attiecību kontekstā. Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs pat izteicies, ka šogad abu valstu attiecību attīstību nav iespējams saukt par veiksmīgu. Krievijas puses sašutumu izraisījuši Krievijai veltītie apvainojumi valodu referenduma laikā, ziņojumi par Krievijas slēptajiem mērķiem Latvijā un četru Krievijas pilsoņu iekļaušana "melnajos sarakstos". Uz pēdējo Latvijas soli Krievija atbildējusi, liedzot uz nezināmu laiku iebraukšanu Krievijā Latvijas Ārpolitikas institūta direktoram Andrim Sprūdam.

Vienlaikus sasniegti arī pozitīvi rezultāti, piemēram, izpildītas visas nepieciešamās procedūras, lai jau 2013.gada 1.janvārī spēkā stātos ilgi gaidītais Latvijas un Krievijas līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem. Tāpat panākta vienošanās, ka šogad nenotikusī sestā Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde varētu notikt 2013.gada jūnijā kādā no Krievijas reģionu pilsētām.

Sagatavotais ziņojums par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos nākamnedēļ tiks uzklausīts Ministru kabinetā, un tas kalpos par pamatu janvāra nogalē gaidāmajām Saeimas ārpolitikas debatēm.

Saeimas ārlietu debates tiek rīkotas Latvijas starptautiskās atzīšanas dienai - 26.janvārim - tuvākajā Saeimas sēdē. 2013.gadā parlamenta ārpolitikas debates varētu notikt 24.janvārī.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv