Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Pirmdiena, 13. aprīlis (2015) 15:43

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Neviens darbinieks nevar ilgtermiņā strādāt 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, saglabājot nemainīgu produktivitāti. Pretējā gadījumā var pazust darba kvalitāte, savukārt nogurums un pastāvīgais stress var palielināt ķermeņa uzņēmību pret saslimšanām. Neskatoties uz minētajām sekām, dažkārt cilvēks ir tik ļoti ieracies darbos, ka nepamana problēmas, kas parādījušās pārslodzes rezultātā.

Nerūpēšanās par sevi
Pārslodzes rezultātā ļoti bieži cilvēks pārstāj rūpēties par sevi, kas ir gan laika trūkuma, gan noguruma dēļ. Sāk parādīties neveselīgi paradumi, piemēram, pastiprināta alkohola lietošana, smēķēšana, neveselīga pārtika, higiēnas neievērošana, kas noved pie veselības problēmām.

Sevis mocīšana
Jūs vienmēr strādājat, taču nepamet sajūta, ka vajadzētu strādāt vēl vairāk. Ne vienmēr lielais pienākumu/darbu apjoms ir paveicams dienas laikā, kas rada sirdsapziņas pārmetumus, ka nevarat visu paspēt izdarīt. Tas savukārt spiež strādāt ilgāk, pie tam – paaugstināta stresa režīmā. Atcerieties – strādāšana līdz spēku izsīkumam nevairos kvalitāti un produktivitāti – atvelciet elpu!

Pusdienu pārtraukums vai brauciens taksometrā tiek uztverts kā ceļojums uz Bahamām
Pusdienas, protams, ir svarīgas, tomēr, ja šis pārtraukums Jums saistās, nevis ar ķermeņa fizioloģisko prasību apmierināšanu, bet elementāru atpūtu un pāris minūšu atslēgšanos no darba, tad nopietni apsveriet domu par atvaļinājumu. Arī 10 – 15 minūšu atslodze transportā vai pusdienās nepalīdzēs izvairīties no izdegšanas un pārpūles.
   
Nepārtraukti slikts garastāvoklis
Jūs praktiski vienmēr esat ar kaut ko neapmierināts, turklāt viegli aizkaitināms. Ja katrs sīkums tiek uztverts saasināti, tad tā ir zīme, ka būtu nepieciešamas brīvdienas, lai varētu uzlādēties. Pretējā gadījumā Jums var pasliktināties attiecības ar visu kolektīvu, kas savukārt var novest pat pie atlaišanas.

Telefons – stresa avots
Mobilie tālruņi var būt ļoti labs palīgs dažādās situācijās gan darbā, gan sazinoties ar draugiem vai ģimeni. Taču, ja esat nonācis līdz situācijai, kad katru reizi izdzirdot zvana signālu, tas tiek sagaidīts ar sulīgiem lamuvārdiem vai pat nelielu nolemtības sajūtu, tad ir laiks doties pelnītā atpūtā!

Bezmiegs
Ja, atnākot mājās, jūs spējat domāt tikai par nepadarītajiem darbiem, tad tas ļoti ātri novedīs pie miega problēmām. Tāpēc ir nepieciešams laiks, lai nedaudz atgūtos no stresa, pretējā gadījumā bezmiegs kļūs hronisks un nākotnē nevarēsiet aizmigt, lai arī cik noguris būsiet.

Pazudušas ambīcijas un mērķi
Vai atceraties sevi, kad tikko sākāt strādāt? Acis dega un katrs pienākums paveikts kvalitatīvi, kas nodrošināja uzņēmuma attīstību, turklāt arī pats veiksmīgi virzījāties augšup pa karjeras kāpnēm. Taču šobrīd visa degsme ir pazudusi, bet tās vietā parādījusies apātija, kas noteikti ir būtisks šķērslis turpmākās karjeras attīstībai. Paņemiet pāris brīvas dienas, lai ne tikai atpūstos, bet pārdomātu arī savus iepriekš uzstādītos mērķus. Varbūt kaut kas ir mainījies?!

Nemitīgi domā par darbu
Viss brīvais laiks tiek pavadīts domājot par darbu. Rītdien tikšanās, parīt atskaites, bet nākamajā nedēļā lielā prezentācija... Ilgāku laiku neatpūšoties pienāks brīdis, kad tiešām aizmirsīsiet, kāpēc Jums patīk šis darbs.

Koncentrēšanās trūkums
Kad esat pārguris, parādās problēmas koncentrēties un atcerēties pat vienkāršākās lietas. Visi darbi paņem stipri vairāk laika nekā plānots, tekstus pārlasāt vairākas reizes, taču nekādi nespējat atcerēties, par ko tie bija. Atpūšaties – darbs būs produktīvāks!

Atsvešināšanās no draugiem un radiem
Jūs pamanāt, ka arvien retāk satiekat savus draugus, kuru skaits jūsu nemitīgās aizņemtības dēļ turpina samazināties.  Protams, mēdz teikt, ka īsti draugi nekur nepazudīs, bet… Jums vienkārši nekad viņiem nav laika, jo nepamet sajūta par milzīgu nogurumu un to, ka priekšā vēl ir svarīgi un steidzami darbi, kas nevar gaidīt rītdienu. Nereti līdzīgas satikšanās arī ar tuviniekiem nesagādā prieku, bet vien pienākuma sajūtu.

Pazūd vaļasprieki
Vai atceraties, kad pēdējo reizi izlasījāt kādu iedvesmojošu grāmatu, kas nav saistīta ar jūsu profesionālo darbību? Kad pēdējo reizi bijāt uz labu kinofilmu vai devāties pārgājienā un izbaudījāt skaisto dabu? Kad pēdējo reizi atvēlējāt laiku savam hobijam, kas sagādā prieku? Varbūt ir pārņēmusi sajūta, ka  nekas vairs nesagādā prieku? Tad atceraties, ka atvaļinājuma laiks ir ideāls, lai atklātu jaunu aizraušanos, sāktu jaunu hobiju un iemācītos ko jaunu.

Sevis pārvērtēšana
Ir cilvēku kategorija, kura uzskata, ka nevar atļauties pat slimības gadījumā palikt mājās un veseļoties, nedarot darba lietas, kur nu vēl paņemt atvaļinājumu! Bieži šiem cilvēkiem ir uzskats, ka “bez manis uzņēmuma darbība apstāsies, neviens nezinās, kas jādara, vai arī pazaudēsim klientus utt.”. Ja varat sev atzīties, ka piederat pie šīs cilvēku kategorijas, tad Jums ir jāatceras, ka ikviens klients vēlas sadarboties ar pozitīvu, atsaucīgu un enerģisku darbinieku. Iespējams, rezultāti ar klientiem un sadarbības partneriem būs daudz veiksmīgāki, ja ļausiet sev izmantot godam nopelnīto atvaļinājumu, kura laikā uzticēsieties saviem kolēģiem un vadībai, bet pats atvaļinājumu pavadīsiet nevis domās par darbu, bet atpūšoties!

Saraksta autores - interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja Krista Roziņa un izklaides un atpūtas vietas “Klondaika” personāldaļas vadītāja Sanita Kuzmina, ieteic izvairīties no profesionālās izdegšanas un pārslodzes, dodoties atvaļinājumā.

        

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Christy Walton

[email protected]

2020-04-29 14:28:05

Ziņot

Vai jums ir nepieciešams aizdevums? Vai jūs meklējāt, kur saņemt aizdevumu? Vai jūs mēģinājāt saņemt jebkāda veida aizdevumu? pēc tam piesakieties tūlīt? ( [email protected] ), ja vēlaties saņemt aizdevumu par pieņemamu cenu. Šeit tiek piedāvāts aizdevums ar ļoti zemu procentu likmi - 2%. Sazinieties ar mums tagad, ja jūs interesē.

SUSAN BENSON

[email protected]

2019-11-15 10:15:46

Ziņot

Sveiki, dāmas un kungi, vai jums steidzami nepieciešams biznesa aizdevums, personīgais aizdevums vai hipotēkas aizdevums? Ja jā, es ieteiktu jums sazināties ar Sunshine Financial Group, izmantojot šo e-pasta adresi ([email protected]), lai saņemtu savu aizdevumu. Sunshine Financial Group ir visaptveroša finanšu pakalpojumu firma, kas ir apņēmusies palīdzēt jums uzlabot jūsu ilgtermiņa finansiālos panākumus. Mūsu pielāgotās programmas ir izstrādātas, lai palīdzētu augt, aizsargāt un saglabāt jūsu bagātību, nodrošinot personalizētus pakalpojumus un zināšanas. Ja jums ir bijis tik grūti iegūt kapitāla aizdevumu no jūsu vietējām bankām vai citiem finanšu institūtiem, vairs neuztraucieties, jo mēs esam palīdzējuši daudziem cilvēkiem un organizācijām, kas ir saskārušies ar finansiālām grūtībām visā pasaulē. Kad jūs piesakāties kopā ar mums, jūs piesakāties pie uzticama uzņēmuma, kas rūpējas par jūsu finansēšanas vajadzībām. Par visu procesu jūs parūpēsies. GALVENĀS PRIEKŠROCĪBAS; - Lietot jebkurā laikā un vietā. - saņemt skaidru naudu mazāk nekā 24 stundās - Aizņemieties no 2000 līdz 20 miljoniem euro - Nav slēptu maksu. - Subsidētā procentu likme 3% - Jums ir iespēja izvēlēties atmaksas datumu katru nedēļu, mēnesi vai gadu uz laiku no 1 līdz 30 gadiem. - Mēs piedāvājam gan nodrošinātus, gan nenodrošinātus aizdevumus Ja jums nepieciešams steidzams aizdevums 24 stundu laikā, lūdzu, rakstiet uz zemāk esošo e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas E-pasta kontaktpersona: ([email protected]) W hatsApp kontaktinformācija: +447903159998 Mēs ceram dzirdēt no jums

Vārds

2019-10-22 22:06:27

Ziņot

Kredīta piedāvājums starp privātpersonām   Man ir kapitāls, kas tiks izmantots, lai sniegtu īpašus aizdevumus   īstermiņā un ilgtermiņā no 1000 līdz 500 000 euro katrs   nopietni vēlas šo kredītu. 2% procenti gadā, pamatojoties uz kreditētajām summām   it īpaši es nevēlos pārkāpt likumus par augļošanu. tu   atkarībā no ieskaitītās summas var tikt atmaksāts ilgāk par 1 līdz 15 gadiem. tas ir   ko redzat ikmēneša maksājumos. Es lūdzu tikai atzīšanu   Sertificēti ar roku rakstīti šovi un daži no piedāvātajiem skaņdarbiem:     Tālrunis: +598 98 271 249 E-pasts: [email protected]

Vārds

2019-10-22 21:51:19

Ziņot

Kredīta piedāvājums starp privātpersonām   Man ir kapitāls, kas tiks izmantots, lai sniegtu īpašus aizdevumus   īstermiņā un ilgtermiņā no 1000 līdz 500 000 euro katrs   nopietni vēlas šo kredītu. 2% procenti gadā, pamatojoties uz kreditētajām summām   it īpaši es nevēlos pārkāpt likumus par augļošanu. tu   atkarībā no ieskaitītās summas var tikt atmaksāts ilgāk par 1 līdz 15 gadiem. tas ir   ko redzat ikmēneša maksājumos. Es lūdzu tikai atzīšanu   Sertificēti ar roku rakstīti šovi un daži no piedāvātajiem skaņdarbiem:     Tālrunis: +598 98 271 249 E-pasts: [email protected]

AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

[email protected]

2015-10-09 18:41:05

Ziņot

Uzmanibu !! Tas ir Aso ietaupijums un aizdevumu kreditešanas uznemums. ja jums ir nepieciešams kredits, lai personigo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredits, lai nodzestu visu savu rekinu, ludzu sazinieties ar musu musu šeit e-pastu: lai iegutu vairak informacijas. Jusu informacijai, musu uznemums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni noklut atpakal pie mums nekavejoties, lai sanemtu darits ar savu kredita parvedums apstiprinajuma dokuments ok. Sazinaties e-pasts: ([email protected]) N evilcinieties piemerot. AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Vai pagriezi pulksteņa rādītājus vienu stundu uz priekšu?

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv