Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 19. marts (2013) 15:09

Zatlera dzīvokļa izrādīšanā žurnālisti tiek atstāsti aiz durvīm

Foto: LETA

Nesen izplatītajā VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) paziņojumā plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tika aicināti klātienē vizuāli novērtēt eksprezidenta Valda Zatlera dzīvokļa tehnisko stāvokli. Diemžēl mediju pārstāvjus pie Elizabetes ielas 17. nama sagaidīja nepatīkams pārsteigums.

Lai arī VNĪ izplatītajā, šķietami draudzīgajā uzaicinājumā netika īpaši pieteikta nepieciešamība šim valsts līmeņa pasākumam akreditēties, žurnālistus pie ieejas durvīm sagaidīja municipālā policija, pieprasot uzrādīt preses caurlaides vai personu apliecinošus dokumentus sarakstā esošajiem mediju pārstāvjiem.  Lielākajai daļai – tostarp LNT, TV3, LTV ziņu dienestam, kā arī daudziem drukātajiem un interneta medijiem - tas bija negaidīts pārsteigums.

Pie durvīm stāvošie uzraugi ignorēja žurnālistu lūgumu nosaukt personu, ar kuru būtu iespējams sazināties, lai šīs akreditācijas nokārtotu. Pēc vairāku minūšu intensīvas zvanīšanas, noskaidrojās, ka par šo jautājumu atbildīga ir VNĪ sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina. Daļai mediju pārstāvju izdevās viņu sazvanīt un saņemt atļauju apskatīt eksprezidenta dzīvokli, tomēr drīz vien Laukšteinas kundzi nepārtraukti telefona zvani nokaitināja. Nikni atcirtusi TV3 raidījumam "Nekā personīga", ka iespēja iekļūt apartamentos vairs nav, viņa nometa klausuli un uz tālākiem telefona zvaniem vairs neatbildēja, pārējos žurnālistus atstājos aiz durvīm.

Zatlera vajadzībām iegādāts dzīvoklis Elizabetes ielā 17, un tas ir tas pats dzīvoklis, kas līdz šim eksprezidenta vajadzībām tika īrēts. Īpašuma platība ir 195,33 kvadrātmetri, bet pirkuma cena - 484 934 lati.

Piedāvājam ziņu aģentūras LETA sagatavoto FOTOREPORTĀŽU.