Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 24. aprīlis (2013) 13:59

Vēlies talkot kopā ar Dairi Bertānu vai Agnesi Vārpiņu? Lūk, kur uzkops viņi!

Puaro.lv

Reģistrēto talkošanas vietu skaits sasniedzis 1350. Ņemot vērā, ka reģistrēšanās vēl nav beigusies, Lielās Talkas organizatori paredz vairāk talkošanas vietu nekā pērn, kad tika reģistrētas 1490 vietas.

„Šogad Lielās Talkas sauklis ir „Tīra Latvija sākas Tavā galvā!”, tāpēc to iedzīvotāju daļu, kas šogad neplāno doties talkot vai kuriem nepatīk fiziskas aktivitātes, aicinu vienkārši padomāt un sakārtot domas. Jo skaidrāka galva, tīrākas domas, laba pašsajūta un prieks, jo tīrāka vide mums apkārt. Atkritumu vākšana nav pašmērķis, būs patiess gandarījums, ja talka būs vairāk puķu stādīšana un kopā būšana dabā,” uzskata Lielās Talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme.

Ietalkošanas pasākumā, kas tradicionāli notiek dažas dienas pirms Lielās Talkas, sabiedrībā zināmi cilvēki atklāja savus Lielās Talkas plānus. FOTOGALERIJA.

Autosportists Haralds Šlēgelmilhs atklāja, ka šogad talkos sporta kompleksā 333. Viņš uzsvēra arī, ka šī gada Lielās Talkas moto pilnībā atbilst arī viņa filozofijai, jo tikai attīrot galvu, mēs spēsim sakopt arī vidi sev apkārt.

Basketbola kluba VEF Rīga spēlētājs Dairis Bertāns jau vairākus gadus pēc kārtas ar komandas biedriem talko Grīziņkalnā, kur iekārto basketbola laukumus un labiekārto tuvējo apkārtni.

Diriģents Ints Teterovskis atzina, ka kopā ar kori „Balsis” talkos Mežaparka estrādē. Viņš aicināja arī Lielās Talkas dienā pievienoties „plaušu attīrīšanā” – dziedāšanā.

TV3 ziņu vadītāja Agnese Vārpiņa minēja, ka šogad, kā katru gadu, kopā ar kolēģiem talkos pie Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, kā arī dzimtajā pilsētā – Cēsīs.

Uzņēmējs Māris Gailis šogad turpinās iesākto un sakops Ķīpsalu, kur jau 15 gadus brīvprātīgi talko un aicina arī citus iedzīvotājus pievienoties.

Pasākuma laikā tika noskaidroti arī Latvijas labākie Lielās Talkas koordinatoru konkursa uzvarētāji. Galvenās balvas ieguva Jelgavas novada talkas koordinatore Līva Kaunese, Rēzeknes novada koordinatore Elvīra Pizāne un Garkalnes novada koordinators Kārlis Bružuks. Labāko desmitniekā iekļuva arī koordinatori no Aizkraukles novada, Brocēnu novada, Baldones novada, Jēkabpils novada, Ogres novada, Dobeles novada, Aizputes novada un Amatas novada.

Visiem tiem, kas izmanto planšetdatorus, viedtālruņus un citas mobilās iekārtas, uzziņu dienests 1188 ir izstrādājis Lielās talkas mobilo ceļvedi (http://m.1188.lv/talka) kurā var redzēt visas sev tuvākas talkošanas vietas, aprakstu, attālumu līdz tiem un to atrašanās vietu kartē.

Atgādinām, ka Lielā Talka norisināsies 27.aprīlī visā Latvijā.