Raksts no Puaro.lv

24. augusts (2012) 11:53

Varis Vētra: Par sievieti rūpējos kā pats par savu dzīvību

Platforma.lv

Aktieris un dziesminieks Varis Vētra iemantojis romantiķa slavu, un viņa muzikālais albums „Tu esi skaista visos niekos sīkumos” atkausējis ne vienas vien dāmas sirdi un uzjundījis arī emocionālākas stīgas stiprā dzimuma pārstāvjos, liekot tiem aizdomāties par savām izredzētajām. Intervijā portālam Puaro.lv aktieris atklāj savus profesionālos plānus, kā arī dalās pārdomās par sieviešu un vīriešu savstarpējām attiecībām.

Šī vasara māksliniekam pagājusi darbīgā ritmā, steidzot pabeigt iecerētos plānus un projektus, kas mūs jau drīzumā sola pārsteigt ar ko nebijušu, atklājot arī mūziķa dvēseles jaunas šķautnes. „Man šovasar nav izdevies atrast laiku atpūtai, jo gatavojos izdot savu otro mūzikas disku, un esmu uzrakstījis arī dzejas dialogu sadarbībā ar aktrisi Aiju Dzērvi. Tas ir kas tāds, ko nekad agrāk nebiju uzdrošinājies mēģināt – vīrieša un sievietes sarunas, tiem satiekoties un bez bailēm runājot par dažādām tēmām. Ir arī diezgan daudz jaunu dziesmu, daļa gan vēl nav pabeigtas. Kaut kā ir izkārtojies tā, ka vienlaikus strādāju pie trim darbiem paralēli, tādēļ katru minūti diennaktī man ir ar ko nodarboties,” stāsta aktieris.

Vētru jauniem darbiem iedvesmo ne tikai lietas un sajūtas, bet arī apkārtējie cilvēki un to savstarpējās attiecības: „Mani ļoti iedvesmo cilvēku spēja atdot savu klātbūtni, nemeklējot vainu citos, bet saprotot, ka tieši viņi ir tie, kas paši veido savu dzīvi, apkārtni un valsti. Būtiska ir spēja dalīties, apziņa, ka tieši mēs paši ar savu rīcību spējam ietekmēt notikumus, darīt laimīgu savu ģimeni un mīļotos cilvēkus. Tauta ir maza organizācija, un ir būtiski, ka protam strādāt komandā. Arī sabiedrības ideāli ir tās pašas veidoti. Cilvēkiem vairāk jātiecas mīlēt sevi un vairot mieru, nevis rīkot skaļus skandālus.”

Iedziļinoties apkārtējo cilvēku jūtu pasaulē, kā arī savā izpratnē par sieviešu un vīriešu īpašo sūtību un sadarbību dzīves laikā, Vētru ik dienas pārsteidz pretējā dzimuma noslēgtība un acīmredzamās atšķirības no vīriešiem. „Sievietēs augstu vērtēju un apbrīnoju to mīlestību, mieru un emocionalitāti, kas mums, vīriešiem, diemžēl nepiemīt. Uzskatu, ka vīrietim daudz jātrenējas, lai spētu līdzināties sievietei, lai saprastu sievietes uzvedību, ķermeņa valodu, kaut vai to grāciju, ar kuru sieviete pagriež galvu! Mūsu racionālisms un pragmatisms ne vienmēr ir tas labākais risinājums, un tieši sievietes būtība ir vīriešu garīgā barība. Tās sievietes, kuras saprot, ka ir vīriešu mātes un skaistuma ideāli, savā ziņā dod viņiem avansu, jo, redzot, ka arī vīriešus kāda būtne ievēro un atzinīgi novērtē, mēs atveramies un uzplaukstam jauniem varoņdarbiem. Ja nebūtu sieviešu, mums dzīve būtu tik garlaicīga ar visiem skaitļiem un pirkstu locīšanu. Sievietes vērtēju kā dievišķas parādības un varu tikai apbrīnot, ar kādiem paņēmieniem viņas panāk šo brīnišķo auru. Pasaulei jābūt skaistai, un sievietes ar savu īpašo atmosfēru to tādu padara,” prāto aktieris.

Lai gan Varis Vētra visu dzīvi bijis prātīgs un dullības nav darījis, amizantākie atgadījumi saistīti tieši ar sievietēm, tomēr krietnu zināšanu krājumu ne tikai par pretējo dzimumu, bet arī par dzīvi kopumā viņš saņēmis tieši no savas dzīves svarīgākajām sievietēm – mammas un vecāsmātes: „Sieviešu dēļ darītas arī dullākās lietas, kādas vien var iedomāties – ja man dārga kāda sieviete, ir sajūta, ka, rūpējoties par viņu, glābju pats savu dzīvību! Tomēr ikdienā vienmēr esmu bijis ļoti prātīgs. Ar sievietēm man ļoti paveicies – man ir bijusi ļoti gudra mamma un tāda kārtīgi nostādīta vecāmāte. Uzskatu, ka, ja vīrietim apkārt ir labas sievietes, viņš iegūst krietni daudzdimensionālāku skatījumu uz dzīvi .”