Raksts no Puaro.lv

11. oktobris (2013) 11:22

Valdi Melderi izbrīna skandināvu sieviešu attieksme

Puaro.lv

Ceturtdien ilggadējais Radio Skonto programmu direktors un ētera balss Valdis Melderis devās uz Stokholmu, lai piedalītos starptautiskā konferencē, uz kuru bija sabraukuši dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas un Olandu salām. Lielāko pārsteigumu gan sagādāja nevois publiskās lekcijas saturs, bet gan vietējās daiļavas.

„Pēc diskusijas noslēguma pasniedzu roku kādai inteliģentai diskusijas dalībniecei no Ostergotlandes reģiona, lai palīdzētu nokāpt no skatuves. Uz mirkli viņa pasniedzās pretim, bet tad roku atrāva un nokāpa pati,” savā Facebook.com profilā raksta Melderis, kuru šāds notikumu pavērsiens izbrīnījis.

Vēlāk viņš par to nolēmis aprunāties ar citām somu un zviedru sievietēm. „Nē, visas neesot tādas. Bet daudzas ir,” viņam pastāstījušas daiļā dzimuma pārstāves. „Nu, varbūt smagāku somu viņas varētu man uzticēt, bet uzkāpt, nokāpt vai atvērt durvis varot pašas. Un vispār - galvenais, ar kādu attieksmi tas tiekot darīts. Jo puikas, kuri audzināti ar apziņu, ka meitenes nespēj iztikt bez viņu palīdzības, mēdzot slimot ar vīrišķā dzimuma pārākuma apziņu.”

„Aizvakar vienai arābietei sniedzu roku sasveicināties. Viņa atteicās sniegt roku, jo reliģija tāda. Šīm skandināvietēm tā jau arī sava veida reliģija,” pieredzē dalās eļļu un etiķu veikaliņa “VomFass” īpašnieks Kaspars Vendelis. „Doma tāda, ka viena dara ticības, otra - pārliecības dēļ. Bet kopumā pašas vainīgas.”