Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 10. jūlijs (2014) 16:40

Vai zini, kuri ir Latvijas čaklākie darba rūķi?

LETA

"Lursoft" veiktais pētījums rāda, ka mūsu valstī ir daudz cilvēku, kuri darbojas ļoti daudzu uzņēmumu valdēs. Izveidotajā sarakstā var atrast gan uzņēmēju sabiedrībā pazīstamus un veiksmīgus cilvēkus, gan tādus, par kuriem nekas nav dzirdēts, vēsta  "Latvijas Avīze".

Saraksta līderis esot SIA Domuss vadītājs Ralfs Jansons, kas ieņem amatu valdē vairāk nekā astoņdesmit uzņēmumos. Visi amati esot saistīti ar nekustamo īpašumu.

Daudzās uzņēmumu valdēs patīkot apgrozīties arī būvniecības SIA Skonto būve un citu uzņēmumu īpašniekam Guntim Rāvim (attēlā) - ap pussimts uzņēmumos.

SIA Skonto būve pārstāve Kristīne Zeltiņa laikrakstam skaidrojusi: "Lai sistematizētu Guntim Rāvim piederošo vairāku desmitu uzņēmumu pārvaldību un lai līdztekus darbībai būvniecības sektorā attīstītu jaunas nozares un paplašinātu investīciju iespējas jaunos projektos gan Latvijā, gan ārvalstīs, 2010. gadā tika dibināta holdinga kompānija GRF. Nodrošinot juridiski korektu pārvaldību, G. Rāvis uzņēmumos ir arī amatpersona."

Nedaudz atpaliekot Andra Šķēles biznesa partneris Edgars Šķenderis ar amatiem 43 uzņēmumos, no tiem liela daļa ar vēja enerģētiku saistītos uzņēmumos.

Uz jautājumu, vai Valsts ieņēmumu dienests pievērš uzmanību tam, cik daudz valdēs ir persona vai cik daudz uzņēmumu pieder vienam cilvēkam, iestādes sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja atbildējusi, ka VID kompetencē nav uzņēmumu pārvaldības vērtēšana.