Raksts no Puaro.lv

29. novembris (2012) 14:12

Uzņēmumu reģistrs turpmāk drīkstēs arī sodīt

LETA

Saeimas deputāti šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru". Jaunais likums paplašina Uzņēmumu reģistra (UR) kompetenci, nosakot, ka UR ir tiesības piemērot administratīvo sodu par ziņu un dokumentu nesniegšanu, kā arī par citiem normatīvo aktu pārkāpumiem, iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā.

Grozījumi paredz UR iespēju sodīt personas, kuras neievēro normatīvo aktu prasības un nodara kaitējumu komercdarbības videi. Piemēram, UR administratīvo pārkāpumu lietās būs tiesīgs uzlikt naudas sodu komersantam par normatīvajos aktos noteikto ziņu vai dokumentu neiesniegšanu vai iesniegšanu pēc noteiktā termiņa.

Kā norāda likumprojekta autori, administratīvās sodīšanas funkcijas nodošana UR ne tikai efektivizēs sankciju piemērošanas mehānismu, bet arī mazinās tiesu noslodzi. Pašlaik šādas administratīvo pārkāpumu lietas izskata un lēmumu par soda uzlikšanu pieņem rajona (pilsētas) tiesa.

Grozījumi nosaka kārtību, kā UR nodrošina tāda kriminālprocesā vai administratīvā pārkāpuma procesā pieņemta nolēmuma izpildi, ar kuru personai ir atņemtas tiesības veikt komercdarbību vai arī ieņemt noteiktus amatus.

LETA