Raksts no Puaro.lv

11. novembris (2014) 10:25

Slavik's Fashion jeb Ļvovas stilīgais bomzis

Arvien biežāk interneta dzīlēs sāk uzzibsnīt kāda neviennozīmīgi vērtējama tendence – cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas jeb tautas valodā runājot, – bomži, tiek fotografēti kā citkārt smalko aprindu salonu lauvas (lauvenes) – pozējot un izrādot apģērbu kolekciju.

Nesen publicējām video, kur slavenu zīmolu tērpos ieģērbtas, heroīna sagrautas krievu prostitūtas izlika dvēseli klāstīdamas par saviem nerealizētajiem sapņiem un cerībām. Un  nu atkal – Krievijas blogeris ar segvārdu rrron savā slavenībām un modei veltītajā lapā publicējis fotostāstu par kādu Ukrainas pilsētā Ļvovā mītošu stilīgo bezpajumtnieku Slaviku.

Slaviks ir 55 gadus vecs, neparasts čigānu tautības klaidonis. Viņš ir Ļvovas bomzis, taču viņa dzīvesveids atšķiras no citu bezpajumtnieku ikdienas  - Slaviks nevazā sev līdzi visu savu iedzīvi lielos maisos, nerakņājas atkritumu konteineros, nekontaktējas ar citiem „bēdu brāļiem” , ubaga dāvanas lūdz neuzbāzīgi, turklāt čigāni neatzīst viņu par savējo.

Slaviks gandrīz katru dienu ir ģērbies citādi un tas ir diezgan dīvaini, ņemot vērā, ka viņš ir bezpajumtnieks. Turklāt mēdz gadīties, ka Ļvovas stilīgais bezpajumtnieks pārģērbjas citās drēbēs pat divreiz dienā, bez tam viņš regulāri maina frizūru, bārdas fasonu un izskuj paduses. Viņam ir slēptuve, kuras atrašanās vietu nezina neviens, tāpat kā nevienam nav zināms, kur viņš nakšņo.

Aplūkojot šīs un citas tamlīdzīgas fotogrāfiju sērijas, neviļus uzmācas sīvas pārdomas – vai tomēr tas nav tāds kā seno laiku „kropļu cirks”? Kur ir tā neredzamā līnija, kas robežo mākslu no zākāšanās?

Ja atmetam domas par morāli, Slaviks tomēr ir interesants tipāžs.