Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 13. jūnijs (2013) 08:59

Rīgā uzdarbojas Gudrie Pilsētnieki. Tramvajus pieskandinās „dziedošās pieturas”

Mārtiņš Locāns, Puaro.lv

„Mūs dēvē par gudrajiem pilsētniekiem, jo mēs pārvietojamies pārdomāti – elastīgi kombinējam dažādus transporta veidus, lai pēc iespējas ātrāk un lētāk nokļūtu vajadzīgajā vietā,” atklāj jaunās kustības dalībniece, Gudrā Pilsētniece Ruta Millere. „Mēs ejam kājām, kad ir ērti, braucam ar velosipēdu, kā arī izmantojam sabiedrisko transportu un personīgo automašīnu”.

Šovasar Gudro Pilsētnieku skaits Rīgā ievērojami pieaugs, jo XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā galvaspilsētā satiksmes ierobežojumu dēļ būs ērtāk pārvietoties bez personīgās automašīnas. Arī uz Dziesmusvētku noslēguma koncertu un tā ģenerālmēģinājumu Mežaparkā 6. un 7. jūlijā izdevīgāk būs doties ar velosipēdu, jo pirmo reizi vēsturē divriteņus varēs atstāt apsargātā velonovietnē Zaļā teātra teritorijā. Tajā būs vieta 2000 velosipēdiem.

Dziesmusvētku atmosfēru rīdzinieki un pilsētas viesi varēs izbaudīt jau ceļā uz Mežaparku, jo 11.maršrutā kursēs Dziesmusvētku tematikā apgreznots tramvajs, kurā atskaņos kora iedziedātus pieturvietu nosaukumus.

Trešdien galvaspilsētas centrā, lai novērtētu jaunatklāto krāšņo tramvaju, pulcējās virkne sabiedrībā zināmu personu, kuras iecienījušas ikdienā pārvietoties ar velosipēdu. Viņu vidū bija Jaunā Rīgas teātra aktieri, diriģents Jānis Ozols un citi.