Raksts no Puaro.lv

20. decembris (2013) 10:19

Rēzija Kalniņa un Uldis Marhilevičs prezentē jauno albumu FOTO

Viktors Ozoliņš, Puaro.lv

Noslēgusies komponista Ulda Marhileviča un aktrises Rēzijas Kalniņas oriģinālmūzikas projekta „Mana roka Tavējā” albuma ieskaņošana. Pirmo reizi ieraksts tapis ar 4200 kilometru ģeogrāfisko distanci - Ulda Rīgā rakstītā mūzika, izmantojot interneta tehnoloģiju dāvātās priekšrocības, ceļojusi pie Rēzijas uz Novosibirskas Operas un baleta teātri, kur paralēli režisores pienākumiem aktrise ieskaņojusi nesen tapušās dziesmas.

No šodienas programma pārskanēs Latvijas dievnamus, bet dienu pirms koncerttūres sākuma – ceturtdien, iepirkšanās centrā Spice notika albuma atvēršanas svētki. Mājīgā gaisotnē viesiem bija iespēja gūt plašu ieskatu jaunajā programmā, uzzināt, kā klājies albuma tapšanas procesā, saņemt mākslinieku autogrāfus uz jaunā albuma eksemplāriem, kā arī baudīt gardas uzkodas un sasildīties ar aromātisku karstvīnu.

Rēzija un Uldis pirmoreiz sastapušies 1987. gadā, bet pēcāk kopā strādājuši daudzos projektos. Iztiekot bez skaļas reklāmas un savu misiju lieki neafišējot, baznīcās koncertējuši bieži, tiesa gan – katrs atsevišķi. "Mana roka Tavējā" ir pirmā abu kopīgā koncertprogramma, kas veidota mērķtiecīgi, rēķinoties ar akustikas nosacījumiem dievnamos, Ziemassvētku emocionālo tonalitāti un vienotu garīgo vēstījumu.

Visi autori, kuru dzejoļi kļuvuši par pamatu koncertprogrammai „Mana roka Tavējā”, izgājuši dziļas ciešanas, pārvarējuši kaislību pilnas pretrunas un beidzot atraduši ceļu uz savu būtību. Tāda ir dzejniece un skolotāja Gunta Micāne, dzejniece un teoloģe, Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāne Rudīte Losāne, Ilga Bērza, Eva Dortāne, Tatjana Zeiliņa-Jones un citi autori – viņu dzīves ir garīgā skola, no kuras pamācīties aicināts ikviens.