Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 28. janvāris (2013) 12:23

Rajecka par privātu koncertu prasa mazāk nekā Ērglis. Siksnas takse pieticīga

Foto: Puaro.lv

Nesen žurnāls Privātā Dzīve veica kādu viltīgu eksperimentu, lai noskaidrotu, kādas summas par privātu koncertu prasa dažādi Latvijā labi zināmi mūziķi. Kā ieganstu viņi minēja kādu pasākumu Rīgas centrā četrdesmit viesiem, kur nepieciešams stundu ilgs mākslinieka koncerts.

Dziedātāja Olga Rajecka, precizējusi viesu skaitu, vecumu un intereses, piedāvā koncertu ar divām daļām, katru četrdesmit piecu minūšu garumā: „Nesen tieši šādu koncertu sniedzu Igates pilī. Viena pati par koncertu ar divām daļām prasu 250 latus,” viņa atklāj, piebilstot, ka Linda Leen par savām uzstāšanām prasot tūkstošus. „Man līdzi ir minidisku atskaņotājs, visas dziesmas ir saliktas arī Ipad – tam, kas liek skaņu, visu pasaku, un nekad nekādu problēmu nav bijis. Ja cilvēki vēlas, lai dziedu vēl, vienmēr var piemaksāt, un svētki turpinās!”

Līdzīgu summu par saviem priekšnesumiem prasa arī grupas Z-Scars līderis Andris Kivičs. „Uzstājos viens pats un nospēlēt varu pilnīgi jebko. Neskaitot savu repertuāru, izpildu arī visas iespējamās kaverversijas, ko varat iedomāties. Rīkoju arī dažādus konkursiņus publikai, kuros iespējams laimēt manus albumus – spēlēju ar akustisko ģitāru dažādu dziesmu melodijas un publikai tās jāatmin. Var iepriekš atsūtīt dziesmu sarakstu – ja kādu no tām nezināšu, piesēdīšos un iemācīšos,” apņēmības pilns paziņo Kivičs, kurš par stundu garu koncertu prasa 200 latus. „Domāju, ka šobrīd Latvijā neko labāku par mani nevar dabūt. Izņemot Ūdrīti, nezinu nevienu džeku, kas varētu ar akustisko ģitāru tā uz sitiena nospēlēt 150 dažādus gabalus.”

Daudz konkrētākas prasības ir dziedātājam Andrim Ērglim: „Cilvēki man ir jautājuši – klau, bet varbūt tu vari padziedāt pie ieslēgta kompaktdiska? Nē, es to nedaru! Es vienmēr ņemu līdzi pianistu – savu taustiņnieku – šādi koncerti man liekas daudz baudāmāki.” Viņš uzsver, ka privāto koncertu repertuārs krietni atšķiras no dziedātāja publiskajiem koncertiem: „Tas ir nepareizi izveidojies stereotips – ja Andris Ērglis, tad mauks tikai savas lēnās dziesmas. Nu, nav tā!” Mūziķa ierastā takse esot 450-500 latu, ko galvenokārt nosakot fakts, ka dziedātājam jāmēro ceļš no Liepājas.

Tikmēr dziedātājs Žoržs Siksna par stundu garu koncertu arī kopā ar pianistu prasa vien 150 latu. Tieši šādu pašu summu, tiesa gan - bez dzīvā pavadījuma, nosaucis dziedātājs, šova OKartes Skatuve laureāts Mārtiņš Ruskis.

Dziedātājs Normunds Rutulis par stundu garu uzstāšanos fonogrammas pavadījumā prasa 500 latu. „Cilvēku skaits man nav tik svarīgs – svarīgākais, ka viņi vēlas mani dzirdēt!”

„Ja tas var būt akustiskais koncerts, tad varu būt ar savu ģitāristu,” lietišķi pavēsta dziedātājs Dons. „Kāds budžets jums ir paredzēts šī pasākuma muzikālajai daļai?” – viņš apvaicājas. Saņēmis atbildi, ka ne vairāk par 400-500 latiem, Dons aristokrātiskā mierā pavēsta: „Nu tad šie 500 lati droši vien arī būs mana cena.”

„Esam veci un rūdīti buki, kuriem nav problēmu aizbraukt uz jebkuru Latvijas daļu,” draudzīgi pavēsta grupas "Apvedceļš" solists Jānis Krūmiņš. Viņu honorārs esot atkarīgs no mēneša, kurā jāuzstājas – janvāris un septembris esot tukšie mēneši, līdz ar to viņu prasītā summa esot zemāka. Šobrīd tā būtu ap 350 latiem.