Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 14. marts (2013) 11:22

Populāri sportisti un mūziķi ar jestrām sacensībām atklāj ZZ Čempionātu FOTO

Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv

Trešdien Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā valdīja teju vai svētku atmosfēra, jo tās telpās bija sapulcējušies Latvijā labi zināmi sportisti un mūziķi, lai atklātu ikgadējās skolēnu prāta un sporta spēles ZZ Čempionātu 2013, kurš šogad mudinās skolēnus radīt jaunus sporta veidus.

FOTOGALERIJA.

Statistika Latvijā ir skaudra - pietiekama fiziskā aktivitāte ir tikai 20% skolēnu un, palielinoties vecumam, šis rādītājs arvien samazinās. Tā vietā, lai nodarbotos ar sportu un aktīvi pavadītu brīvo laiku, aizvien vairāk jauniešu labprātāk skatās TV vai izklaidējas, lietojot datoru – dažkārt šīm nodarbēm tiek veltītas pat četras stundas dienā.

Lai veicinātu  aktīvu un veselīgu dzīvesveidu jauniešu vidū, Zelta Zivtiņa un jauniešu organizācija Avantis jau septīto gadu rīko Latvijā vērienīgākās skolēnu sporta un prāta spēles ZZ Čempionātu, kurā ik gadu piedalās aptuveni 85% (!) Latvijas skolēnu.

Pasākuma laikā tautā iemīļoti sportisti un mūziķi aicināJa skolēnus paraudzīties uz ierasto sportošanu nedaudz citādāk un pašiem radīt jaunus sporta veidus, apvienojot spēka un prāta treniņu. Atklāšanas pasākuma dalībnieki izmēģināja spēkus pirmajos jaunradītos sporta veidos kā Smadzeņu biceps un Dziesmu dribls.

Spēkiem mērojās Latvijas bobsleja izlases pilots Oskars Melbārdis, autosportists Haralds Šlēgelmilhs, šķēpmetēja Līna Mūze, vieglatlēte Laura Ikauniece, grupas Tumsa solists Valters Frīdenbergs, grupas Astro’n’out soliste Māra Upmane-Holšteina un Zelta Zivtiņas seriāla varoņi. Par muzikālo noformējumu gādāja Radio 101 DJ Toms Grēviņš.