Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 9. marts (2013) 10:57

Populāras dāmas gatavojas Sieviešu skrējienam +FOTO un 7 vērtīgi uztura padomi

Publicitātes foto

Ceturtdien Sporta klubā DCH Studija norisinājās Sieviešu skrējiena koptreniņš, kuru kopā ar skrējiena vēstnesēm vadīja pieredzējušais fitnesa treneris Ralfs Upmanis. Treniņa laikā ikviena līdz šim skrējienam reģistrējusies dalībniece papildus fiziskām aktivitātēm varēja iepazīties ar veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipiem.

Sporta kluba saimnieks Ralfs Upmanis pēc pasākuma uzsvēra pozitīvo tendenci, kas vērojama sieviešu vidū, sportisko dzīvesveidu sabalansējot ar pilnvērtīgu uzturu. „Citai citu motivējot, sievietes ir spējīgas paveikt daudz vairāk, tādēļ koptreniņš, kura pamatā bija treniņu koncepts "Gladiators" izvērtās par jautru un efektīvu pasākumu. Būtiski, ka šī koptreniņa laikā sievietēm bija iespēja uzzināt arī dažādas nianses saistībā ar uzturu, jo tas ir ļoti svarīgs faktors – sportā 70% no sasniegumiem sastāda tieši pareizs uzturs. Lai arī 7 km nav distance, kurā jāpieturas pie ļoti striktiem ierobežojumiem attiecībā uz pārtiku, tomēr katrai skrējiena dalībniecei iesaku ievērot vienu pavisam vienkāršu principu: nepārēsties – nedz ikdienā, bet jo īpaši pirms starta.”

Sieviešu skrējiena uztura partnera „Herkuless” sporta uztura speciāliste Lizete Māldere uzsver – lai sasniegtu labus rezultātus izturības sporta veidos, pareizs uzturs ir viens no priekšnoteikumiem. Ievērojot 7 uztura padomus, apvienojumā ar regulāriem treniņiem, iespējams sasniegt savu izcilāko rezultātu.  Pasākumā ar saviem uztura noslēpumiem ar sievietēm dalījās arī vieglatlēte Laura Ikauniece.

„Herkuless” sporta uztura speciālistes Lizetes Mālderes 7 uztura padomi:

1. Uzlādē savas enerģijas rezerves! Ogļhidrāti ir galvenais enerģijas avots cilvēka organismā, kā arī uzturvielu grupa, kurai ir vislielākā nozīme izturības sporta veidos – tas atrodams tādos produktos, kā graudaugu produkti, dārzeņi un augļi.

2. Ievēro regulāras ēdienreizes! Lai ik dienu justos mundra un spēka pilna, kā arī uzturētu vielmaiņu aktīvu, nepieciešamas 3 - 5 ēdienreizes ik pēc 2 – 3 stundām, ievērojot samērīgas ēdiena porcijas.

3. Dienā, kad ieplānots treniņš sāc rītu ar piecgraudu pārslu biezputru, kas sniegs enerģiju un spēku. Pēdējai ēdienreizei pirms treniņa jāietur aptuveni 2-3 stundas - tai jābūt viegli sagremojamai, ogļhidrātiem bagātai un ar samazinātu taukvielu daudzumu.

4. Pēc treniņa strauji jāatjauno organismā iztērētā enerģija glikogēna veidā - uzņem produktus, kuri satur daudz vienkāršos ogļhidrātus. Pēc treniņa iesakām remdēt izsalkumu ar augļu kokteili vai musli batoniņu.

5. Lai iegūtu skaistākas auguma līnijas, pievērs uzmanību arī olbaltumvielu daudzumam ikdienas ēdienkartē – tā ir liesa gaļa, olas, zivis, pupiņas, rieksti u.tml.

6. Pievērs uzmanību taukvielām, kuras izmanto! Sievietēm, kas pakļautas lielai fiziskai slodzei, nav ietiecams uzņemt treknus un taukvielām bagātus pārtikas produktus.

7. Neaizmirsti padzerties! Fiziskas piepūles laikā organisms sviedru veidā pastiprināti izdala ūdeni un tam svarīgus elektrolītus. Ūdens zudums cilvēka organismam ir ļoti bīstams, tāpēc svarīgi pirms slodzes kārtīgi padzerties aptuveni 4 – 6 glāzes ūdens, pēc tam slodzes laikā ik pēc 15 – 20 minūtēm un arī tad, kad slodze ir beigusies.