Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 29. jūnijs (2014) 15:12

Pētījums: Vīrieši ar nelieliem ienākumiem laulībā ir laimīgāki

Corbis

Vīrieši, kuri pelna mazāk par savām sievām, biežāk ir laimīgi laulībā un apmierinātāki ar savu seksuālo dzīvi, raksta The Daily Mail , atsaucoties uz Time Money veikto pētījumu.

Pētījumā zinātnieki noskaidrojuši, ka vīriešiem tikai ar lielām pūlēm izdodas apvienot veiksmīgu karjeru un aktīvu intīmo dzīvi. Aptaujājot vairāk nekā tūkstoti precētu 25 gadu vecumu sasniegušu vīriešu atklājies, ka lielākā daļa (56%) stiprā dzimuma pārstāvju, kuri saņem mazāku darba algu nekā viņu partneres, ir apmierināti  ar savu seksuālo aktivitāti, salīdzinot ar tiem,  kuri pelna vairāk par savām sievām. Tikai 44% pētījuma dalībnieku, kuru ienākumi ir lielāki, apgalvo, ka ir apmierināti ar savi seksuālo dzīvi.

Pētījuma autore Hanna Edelšteina ir pārliecināta, ka tieši stress darbā negatīvi ietekmē aptaujāto dzīves intīmo daļu. Tostarp, ja partneri pelna vienādi, ir pieļaujama lielāka iespēja, ka stress viņu seksuālo dzīvi ietekmēs mazāk.

Tāpat pētījumā uzmanība tika veltīta dalībnieku laulības dzīves aspektiem. Atklājies, ka teju visi (90%) vīrieši, kas pelna mazāk par savām partnerēm, uzskata savu laulību par laimīgu. To aptaujāto skaitā, kuri pelna vairāk, laulībā laimīgi bija 75%.

Jau iepriekš veiktajos pētījumos ir apstiprinājies, ka finansiālā labklājība un cilvēka seksuālā aktivitāte ir cieši saistītas. Piemēram, sekss četras reizes nedēļā vai biežāk var pozitīvi ietekmēt partneru ienākumu līmeni.