Raksts no Puaro.lv

18. septembris (2013) 13:47

Nils Ušakovs ar velosipēdu pārliecinoši uzvar satiksmes eksperimentā Rīgā FOTO

Viktors Ozoliņš, Puaro.lv

Divriteņu transports ir visātrākais un izdevīgākais pārvietošanās līdzeklis rīta sastrēgumstundā, pierādījis Mobilitātes nedēļas ietvaros veiktais satiksmes eksperiments Rīgā. Eiropas Savienības iniciatīvas Pārvietojies gudri sarīkotajā braucienā velosipēdisti un motorollera vadītājs visātrāk veica visas trīs distances no galvaspilsētas mikrorajoniem, kamēr automašīnām bija vajadzīgs visilgākais laiks.

8,8 kilometrus garo posmu no Imantas - Zolitūdes un Rostokas ielas krustojuma - visātrāk pieveica Rīgas mērs Nils Ušakovs, kuram bija vajadzīgas tikai 22 minūtes, lai nonāktu Rīgas centrā. Gudrā Pilsētniece Ruta ar vilcienu galapunktu sasniedza 31 minūtē, bet pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš ar automašīnu brauca 41 minūti.
„Šo rajonu labi pārzinu, tādēļ braukt bija viegli. Sastrēgumi netraucēja, vienīgi remontdarbu dēļ Daugavgrīvas ielā dažviet nācās braukt pa ceļa braucamo daļu, samazinot ātrumu. Taču kad remontdarbi būs pabeigti, centrā varēs nokļūt vēl ātrāk,” piemērotos laika apstākļos sēsties uz velosipēda pilsētniekus iedrošināja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Arī garākajā maršrutā no Juglas 11 kilometru distanci visātrāk nobrauca divriteņu transporta līdzeklis – Gudrā Pilsētnieka Anša vadītais motorollers. Vienlaikus finišā ieradās Rīgas Domes Satiksmes departamenta direktors Krišjānis Peters un sabiedrisko attiecību aģentūras Prospero valdes priekšsēdētāja Mudrīte Grundule, kuri brauca attiecīgi ar mikroautobusu un tramvaju. Abiem ceļā pagāja 39 minūtes.


„Kārtējo reizi izdevās parādīt, ka motorollers ir visizdevīgākais transporta līdzeklis pilsētā. Ar to ir viegli manevrēt, apbraukt sastrēgumus un nav problēmu ar transporta līdzekļa novietošanu. Arī ekspluatācijas izmaksas ir salīdzinoši zemas,” uzskata Gudrais Pilsētnieks Ansis.

Trešajā distancē vislabāk klājās elektrovelosipēdu Blue Shock Bike izplatītāju pārstāvim Neilam Kalniņam, kurš no Tīraines – Ozolciema ielas un Vienības gatves krustojuma – līdz Vecrīgai nokļuva 22 minūtēs. Gudro Pilsētnieku kustības dalībniece Santa Šinkarjova ar vilcienu ceļā pavadīja par 7 minūtēm ilgāk, bet Rīgas Dinamo tehniskais direktors, TV raidījumu vadītājs Armands Simsons ar automašīnu 9,7 kilometru attālumu veica pusstundā. Gudro Pilsētnieku Facebook konkursa uzvarētājai Dinai Mensonei ar 27.trolejbusu brauciens izrādījās visilgākais – 57 minūtes.

„Šodien pilsēta elpoja, sastrēgumi nebija tik lieli kā parasti, tādēļ brauciens bija ātrs. Vienīgi traucēja tas, ka nācās precīzi ievērot satiksmes noteikumus un bremzēt satiksmes plūsmu. Citi šoferi droši vien domāja, ka pie manas mašīnas stūres sēž 80 gadīga omīte, nevis es,” iespaidos dalījās Armands Simsons.