Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 9. marts (2015) 11:30

Ņemcova lietā turpmāku lielu arestu vai aizturēšanas, visticamāk, nebūs

Twitter.com

Izdevums “Rosbalt”, atsaucoties uz avotu tiesībsargājošās iestādēs, norāda, ka, ņemot vērā Dadajeva faktisko atzīšanos slepkavības organizēšanā, turpmāki lieli aresti vai aizturēšanas Ņemcova lietā, visticamāk, nesekos.

Krievijas opozīcijas līdera un Kremļa politikas kritiķa Borisa Ņemcova slepkavības lietā apsūdzētais Zaurs Dadajevs (attēlā) noziegumu pastrādājis reliģisku apsvērumu vadīts, informē izdevums.

Avots informējis, ka Dadajevs faktiski uzņēmies visu vainu par Ņemcova slepkavības organizēšanu un atzinies, ka viņu uz to pamudinājuši politiķa negatīvie izteikumi par musulmaņiem Krievijā, pravieti Muhamedu un islāmu.

Būdams ļoti ticīgs cilvēks, Dadajevs ar to neesot varējis samierināties.

Kā zināms, Ņemcova slepkavības izmeklētāji līdztekus dažādiem citiem iespējamajiem slepkavības motīviem pieminējuši arī Ņemcova pausto nosodījumu islāmistu uzbrukumam Francijas žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijai Parīzē.

Tiesā svētdien tika nogādāti pieci apsūdzētie. Diviem no viņiem – Dadajevam un Anzoram Gubaševam – izvirzītas apsūdzības slepkavībā personu grupā, kā arī nelikumīgā ieroču apgrozījumā, kas veikts grupā.

Tiesa viņiem kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu līdz 28.aprīlim. Kā paziņojusi tiesnese, Dadajeva vainu apstiprinot viņa liecības.

Pārējiem trim aizturētajiem – Anzora Gubaševa brālim Šagidam, kā arī Hamzatam Bahajevam un Tamerlanam Eskerhanovam – apsūdzības tiesas sēdē netika izvirzītas. Šagidam Gubaševam noteikts apcietinājums līdz 7.maijam, bet Bahajevam un Eskerhanovam – līdz 8.maijam. Šo triju aizturēto advokāti plāno tiesas lēmumu pārsūdzēt.