Raksts no Puaro.lv

6. septembris (2013) 13:24

Neiburga izaicina kultūras ministri ar asprātīgu krekliņu FOTO

Interneta vidē populārs kļuvis kāds foto no Latvijas Nacionālās operas nama 150 gadu jubilejas koncerta, kura autors ir bijušās kultūras ministres, tagad Rīgas domes opozīcijas deputātes Sarmītes Ēlertes, dēls Krišs Ēlerts. Talantīgā Latvijas multimediju māksliniece Katrīna Neiburga uz grezno pasākumu bija ieradusies šķietami vienkāršā, bet uzmanību piesaistošā apģērbā.


Instagram.com


Neiburgao mugurā bija balts krekliņš, kuru rotāja izteiksmīgi melni burti. Uzraksts vēstīja: „GRENDE, ATKĀPIES!”. Smaidīgs un jautrā omā māksliniecei blakus atradās līdzšinējais Latvijas Nacionālās operas direktors, režisors Andrejs Žagars, no kura kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende vēlas „atbrīvoties”, jo esot neapmierināta ar viņa darbu.

Atbalstu Žagaram izrādījuši arī citi ievērojami mākslinieki. „Ziņas par jauno valdi ir graujošas! Esmu nolēmusi atcelt savu piedalīšanos Operas ēkas jubilejas koncertos,” nesen paziņoja izcilais soprāns Kristīne Opolais. „Kas tagad noteiks mūsu Operas dienas kārtību, kas būs mūsu direktors, un kas – mākslinieciskais vadītājs? Nevēlos vairs iet uz Operu, kas, pateicoties Andrejam Žagaram, man bija kā mīļas mājas un visīstākā ģimene. Šobrīd manī runā emocijas, bet, ja ir kaut mazākās aizdomas, ka jaunās valdes sastāva izveides procesā vērojamas nelikumības, to tā nedrīkst atstāt.”

Augusta beigās tapa zināms, ka Kultūras ministrija konkursa rezultātā lēmusi, ka LNO valdi Žagara vietā turpmāk vadīs līdzšinējais LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos, komponists Arturs Maskats, taču viņš no amata atteicās. Žagaram piedāvāts LNO padomnieka amats, lai „nodrošinātu sekmīgu iesākto projektu pabeigšanu”.