Raksts no Puaro.lv

28. septembris (2012) 08:47

Miega dienu ietvaros noskaidrota slavenību miega kvalitāte un gulēšanas paradumi

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Tirdzniecības centrā “Spice Home” ceturtdien atklātas miega higiēnai un veselībai veltītās Miega dienas. Pasākuma ietvaros noskaidroti arī rezultāti miega eksperimentam, kurā piedalījās dziedātāja Aija Andrejeva, tirdzniecības centra “Spice Home” direktore Iveta Lāce, mūziķis Andris Kivičs, kā arī ētera balss Kaspars Upacieris jeb Ufo, kurš iejutās arī pasākuma vadītāja lomā.

Miega dienu atklāšanas pasākumā sanākušie viesi tika iepazīstināti ar "izmēģinājumu trusīšu” naktsmiera īpatnībām, informēti par miega nozīmi cilvēka veselībai un izplatītākajiem miega traucējumiem, kā arī ar sirsnīgu priekšnesumu možam dienas iesākumam uzstājās dziedātāja Aija Andrejeva.

Eksperimentā tika noskaidrots, ka nopietnu miega traucējumu, kas ietver arī apgrūtinātu elpošanu un pat tās apstāšanos uz nenoteiktu laiku, nevienam no tā dalībniekiem, izņemot Ufo, nepiemīt. Jāpiebilst, ka iemīļotais jokdaris savus gulēšanas paradumus un tiem ieteicamo terapiju gan pārzina, tādēļ liekam satraukumam iemeslu nav. Tāpat tika konstatēts, ka ikvienam no eksperimetna dalībniekiem ir tendence uz nelieliem “skaņas izdalīšanās fenomeniem” jeb tautā dēvēto krākšanu.

Par savām izjūtām miega eksperimenta laikā ar portālu Puaro.lv labprāt dalījās arī mūziķis Andris Kivičs, atklājot, ka jau kādu laiku izjutis aizdomas par iespējamiem miega traucējumiem saspringtā ikdienas grafika dēļ, kā arī atzina, ka noskaidrot savu fizisko stāvokli ir interesanti vienmēr: “Piektdienās, sestdienās un reizēm arī svētdienās koncertēju, kā rezultātā miegam tiek veltītas krietni mazāk stundu nekā vajadzētu un vēlāk ir grūti atgriezties ierastajā ritmā. Mūziķu miegs ir tik saraustīts, ka aizmigt iespējams jebkurā vietā, laikā un pat pozā. Kopš ģimenē ir ienācis mazulis, krasi mainījies arī miega režīms darba dienās, jo nekad nevar zināt, cikos izdosies aiziet gulēt. Tāpat vairākas reizes ceļos arī naktīs, lai atkal iemidzinātu meitiņu Tā nu šo visu iemeslu dēļ labprāt izmantoju iespēju noskaidrot, vai šāds režīms negrauj manu veselību un vai neesmu iedzīvojies nopietnos miega traucējumos, kas, par laimi, konstatēti netika.”

Miega dienas tirdzniecības centrā “Spice Home” notiks no 28. līdz 30.septembrim sadarbībā ar Miega slimību centru un Veselības centru 4, lai pievērstu uzmanību miega problēmām, ar ko saskaras lielākā sabiedrības daļa. To laikā ikviens varēs saņemt bezmaksas ārstu konsultācijas, veikt miegainības pārbaudes, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs, kas paredzētas visai ģimenei.