Raksts no Puaro.lv

13. novembris (2013) 11:41

Marta Ritova nosvin debijas albuma iznākšanu FOTO

Viktors Ozoliņš, Puaro.lv

Dziedātāja Marta Ritova vēl tikai nesen sevi pieteica talantu šovā OKartes Skatuve. Kamēr citi šova dalībnieki nesteidzīgi virzās pa karjeras kāpnēm, Marta uzņēmusi iespaidīgu tempu – otrdienas vakarā viņa prezentēja savu debijas albumu „Mainiet vārdus”. Tam sekos arī viņas solokoncerts.

Uz albuma prezentācijas svinībām bija ieradušies jaunās mākslinieces draugi, radi un arī bijušie kolēģi no šova. Apsveikumu un pateicības vārdu jūrai sekoja arī muzikāli priekšnesumi un neformālas sarunas.

FOTOGALERIJA.

„Albums un koncerts ir ļoti gaidīts, lolots un loģisks rezultāts tam, ko daru un tik ļoti mīlu - rakstīt un izpildīt savu mūziku. Viss ir ritējis tā, lai šie notikumi noslēgtu vienu manas dzīves posmu, lai tālāk augtu citā līmenī un kvalitātē. Koncerts būs kā atskats uz mani - Martu pie klavierēm, to Martu, kas aizsākās pirms aptuveni četriem gadiem,” uzskata pati dziedātāja.

“Marta ir neticami mērķtiecīga un muzikāla meitene, kurai piemīt Dieva dots talants. Viena no retajām, kura pati rada savu repertuāru, ieliekot tajā sirdi un dvēseli. Ne velti par Martas uzstāšanos esmu dzirdējis ļoti atzinīgus vārdus arī no manas paaudzes mūziķiem un pats viņu uzskatu par vienu no nopietnākajām latviešu mūzikas cerībām ilgākā laikā. Esmu pārliecināts, ka koncerts “Palladium” daudziem būs pārsteidzošs atklājums,” slavē komponists Guntars Račs.

Martas dziesmu pamatā ir klavieru skanējums ar viegli elektroniskiem pieskārieniem un pārdomu pilni teksti, kas iezīmē jaunas sievietes ceļu garīgajā un fiziskajā pasaulē. Koncertā Marta kā parasti spēlēs klavieres, viņu pavadīs instrumentālā grupa un stīgu kvartets. Piedalīsies arī Līgas Libertes dejas teātra grupa, kuras izrādei “Mēs esam ceļotāji” rakstītās Martas dziesmas pērn iznāca minialbumā.

Plašāka publika Martu Ritovu iepazina 2011. gadā, kad viņa grupas “Zvaigžņu zagļi” sastāvā piedalījās TV šovā OKartes skatuve. Nākamajā sezonā viņa jau kā solo mūziķe iekļuva šova finālā. 2013. gads sākās ar lielisku uzstāšanos Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas ceremonijā, kam sekoja augstā 3. vieta Eirovīzijas dziesmu atlasē.