Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 22. jūnijs (2012) 12:15

Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājas atklāj savus pirmsspēļu rituālus

Kaspars Dobrovoļskis, Kristaps Bergs, Puaro.lv

Trešdienas vakarā Latvijas sieviešu basketbola izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē pārliecinoši uzvarēja Grieķijas valstsvienību. Lai noskaidrotu, kas mūsu apņēmīgās meitenes motivē cīņām par uzvaru, kuras sportistēm šogad seko cita pēc citas, portāls Puaro.lv izjautāja Aneti Šteinbergu, Lieni Jansoni un Aiju Putniņu.

Titulbildē – basketbolistes Kristīne Vītola (ko kreisās), Anete Šteinberga, Līga Šurkusa un Santa Dreimane.

Intervijā portālam Puaro.lv Anete Šteinberga atzina, ka, tā kā izlases komandā spēlējošās meitenes sezonas laikā pārstāv atsevišķus klubus, arī īpašie pirmsspēļu rituāli katrai ir savi. Tomēr, lai ciešāk saliedētos un gūtu motivāciju sīvai cīņai par uzvaru, meitenes pirms izlases spēlēm ierodas pāris stundu iepriekš un kopīgi klausās īpaši sagatavotu mūzikas izlasi, un iestiprinās ar uzkodām.


Īpaši māņticīga ir Liene Jansone, kurai spēļu dienās ir izstrādājušies vairāki īpaši rituāli, kas noteikti jāievēro. Ja viens no tiem neizdodas, rodas spriedze, kas tiek kliedēta ar citu māņticību palīdzību: “Es esmu ļoti māņticīgs cilvēks, un jau no paša rīta spēles dienā sāku ievērot noteiktu kārtību. Sākot ar to, kā es ceļos, ko es ēdu, kā es dzeru kafiju, kā es nāku uz treniņu, ko daru pēc treniņa. Pirms spēlēm vienmēr obligāti jāpaguļ pusotra stunda. Nekad neizlaižu arī pirmspēles zvanu mammai, kaut vai lai pateiktu tikai ”Čau, es eju iekšā zālē!”. Dažreiz kaut kas no šī visa nojūk, un tad ir neliels stresiņš, bet ar visām citām māņticībām mēģinu to īpašo sajūtu atjaunot.”

Basketboliste, Latvijas valstsvienības kapteine Liene Jansone


Liene arī atklāj, ka spēļu dienās īpaša nozīme tiek pievērsta arī ēdienreizēm. “Vienmēr ēdu makaronus ar vistu. Tā ir pārbaudīta vērtība, kas dod enerģiju. Tāpēc vienmēr zinu, ka spēļu dienas būs makaronu un vistas dienas, un jau iepriekšējā vakarā jānopērk vai vēl labāk – arī jāpagatavo vista. Tas gan nedaudz jau sāk apnikt,”smejas Liene.

Spēcīgs dzinulis pretim uzvarai ir arī līdzjutēji, kuri šogad ir jo īpaši aktīvi. Aija Putniņa atzīst, ka atbalsts vienmēr ir patīkams, bet, ja atnāk tik daudz cilvēku, kā aizvadītajā spēlē pret Grieķiju, prieks ir divkāršs.

Liene intervijā portālam Puaro.lv atklāj, ka par lielo fanu atbalstu pat jūtas nedaudz pārsteigta: “Jau spēlē pret Itāliju biju ļoti pārsteigta, jo atbalsts no cilvēkiem ir milzīgs. Zāle ir pilna, un visi jūt līdzi, skandē saukļus, spēles pēdējās sekundēs ceļas kājās. Vecāki ved uz spēlēm savus bērnus, kuri lūdz mūsu autogrāfus, vēlas fotografēties. Mums ir liels prieks par tādu atbalstu, kāds ir šogad, tāpēc visiem līdzjutējiem jāsaka liels  paldies. Zinu, ka daudzi spēles vēro arī televīzijā, un tas tiešām motivē. Arēnu ir grūti piepildīt, bet fani ar sevis radīto atmosfēru to veiksmīgi izdara. Tas arī rada šo īpašo sajūtu, kas nepieciešama, lai dotos cīņā.”