Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 26. februāris (2015) 15:31

Latvijā radītu elektronisko mūziku atzinīgi novērtē ārvalstīs

Jau ceturto reizi klajā laista Latvijā digitāli producēto skaņdarbu izlase „Create” vol. 4, kas šoreiz apvieno jo īpaši daudz Eiropas mērogā atzītu mākslinieku vārdus.

Izlasē atrodami gan jau labi zināmi, gan vēl pavisam jauni mākslinieki, kuri talantu slīpējuši DJ skolā „Ritma Institūts”.

Viens no spilgtākajiem izlasē iekļautajiem darbiem ir projekta „Ideology Of Sound” (IOS) kompozīcija „Jomas iela”, kas jau 26. februārī tiks izdota Datenbits Recordings leibla paspārnē. Projekts IOS sevi jau pierādījuši DJ lauciņā un tagad pievērsušies mūzikas producēšanai, turklāt ar panākumiem.

Mākslinieks Splend, kurš labi zināms Nīderlandes elektroniskās mūzikas cienītājiem un ir viens par Nīderlandes „Phonophanatic” leibla māksliniekiem, jau tuvākajā laikā plāno izdot savu otro minialbūmu (EP). Viņa skaņdarbs “Go 4 Mine”, kas iekļauts izlasē, ieturēts hip hop stilā un tapis sadarbībā ar dziedātāju Lost Poet no Kalifornijas.

Savukārt viens no viszināmākajiem izlasē iekļautajiem skaņdarbiem ir DigiDing projekta dziesma „Santa”, kas aizvadītajā gadā iekļuva Latvijas Radio 2 „Muzikālās Bankas” labāko dziesmu Top 20.

Lai ar pašmāju elektronisko mūziku iepazīstinātu plašāku auditoriju, martā gaidāmi arī izlases prezentācijas pasākumi ar „Ritma Institūta” mūziķu, producentu, dziedātāju un dīdžeju piedalīšanos.

Izlase „Create” atspoguļo pašu mājās veidotas elektroniskās un digitālās mūzikas izaugsmi gadu no gada. Izlasē ietverti dažādi mūzikas žanri: Trip-Hop, Chill-out, Tribal, Deep un Tech House, Electro, Rock. Izlasē dzirdami veikumi no Dj Splend, DigiDing, Mimicus, Ivolinnen, Ilario Glamway, Ivo Celmans, Airy Connection, GumGuru, Grāvis, Dzintars Leja, Antidoteee, Jānis Andersons, Ankri, Ideology Of Sound u.c.


Albumu bez maksas iespējams noklausīties internetā:
http://www.ritmainstituts.lv
https://soundcloud.com/ritmainstituts