Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 19. aprīlis (2013) 11:14

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Aina Poiša +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

LETA un publicitātes

Beidzot esam sagaidījuši pavasari, tāpēc nu laiks to izbaudīt pēc pilnas programmas. Dažam tā būs kultūras dzīves baudīšana, citam – vienkārši patīkamā nekā nedarīšana. Savos ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās ģimenes psihoterapeite un TV raidījumu vadītāja Aina Poiša.

„Ko darīt nedēļas nogalē? Tieši šo jautājumu es varētu uzdot arī pati sev!” – intervijā portālam Puaro.lv prāto Poiša. „Ņemot vērā, ka beidzot, patiešām BEIDZOT, esam sagaidījuši pavasara iestāšanos, vajadzētu sākt ar apkārtējās vides sakārtošanu. Tajā pašā laikā kārojas atpūtu un tā vien gribas izbaudīt pirmos saules starus. Tāpēc, iespējams, visefektīvāk būtu abas šīs nodarbes apvienot. Kopā ar draugiem sarīkot talku, bet pēc tās ļauties piknikam svaigā gaisā,” rosina TV personība.

„Tā kā drēgnais periods pie mums bija krietni ieildzis, D vitamīna trūkumu organismā nevar nepamanīt. Iesaku jau šodien mājās plaši atvērt visus logus un kārtīgi saelpoties pavasara vēsmas. Tikpat labi var kādu dienu veltīt pastaigai gar jūru,” iesaka Poiša.

„Savas brīvdienas parasti cenšos ieplānot savlaikus, taču vienmēr atstāju vietu arī korekcijām, lai gadījumā, ja kas no tā neizdodas, nebūtu jāpiedzīvo vilšanās, bet vienkārši varētu pāriet uz plānu B. Turklāt nav nekāds noslēpums, ka spontānās idejas parasti izvēršas par vislabākajām.”

Tikmēr brīvos darbadienu vakarus psihoterapeite labprāt īsina, 
baudot labu literatūru. „Manā grāmatu plauktā jau sakrājusies kāda kaudzīte romānu, kurus vēlos izlasīt. Šobrīd gremdējos Karlosa Kastaņedas daiļradē, pēc tam plānoju pievērsties Klarisas Pinkolas Estesas „Sievietes, kuras skrien ar vilkiem”.”

Par atvaļinājumu Poiša gan vēl nedomā. „Tā kā pati esmu sava laika pavēlniece, vienīgais, uz ko atliek cerēt, ir labi laikapstākļi. Man pat īsti nekārojas doties ārpus Latvijas.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 


Dailes teātrī atdzimst „Vējiem līdzi”


Šī nedēļas nogale Dailes teātrī iezīmīga ar drāmas „Vējiem līdzi” pirmizrādi – viesrežisora Jana Villema van den Bosa jauniestudējuma pirmizrāde notiks 19.aprīlī, izrādes arī sestdien un svētdien  ...Temperamentīga Dienvidu skaistule un vīrišķīgs avantūrists. Mīlas stāsts, kas dzīvo cauri laikiem. Pasaule, kas aizgājusi vējiem līdzi. Šis ir stāsts ar īsteni episku vērienu, kas piedāvā skatītājam patiesas vizuālas dzīres un aktierspēles mirdzumu. Skārletas O`Hāras lomā iejutīsies Kristīne Nevarauska, Artūrs Skrastiņš atveidos Retu Batleru, un izrādē iesaistīts plašs Dailes teātra aktieru ansamblis.

Svētdien izrādes notiks arī citās zālēs – plkst.13.00 Mazajā zālē uz izrādi „Sūnu ciema zēni” pulcēsies mazie skatītāji, bet Kamerzālē izrādē „Mīļais melis” ar saviem cienītājiem tiksies Olga Dreģe un Juris Strenga. Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.
 


 

Liepājas teātrī pirmizrāde - Viktors Igo "Lukrēcija Bordžija"


Jau otro reizi šosezon Liepājas teātrī strādā režisors Dž.Dž.Džilindžers, iestudējot Viktora Igo vēsturisko melodrāmu „Lukrēcija Bordžija”.

Viktors Igo ir viens no spožākajiem un ietekmīgākajiem 19. gadsimta franču rakstniekiem, un lai arī pasaulē vairāk pazīstams ar saviem romāniem, Francijā par augstvērtīgāko viņa daiļrades daļu tiek uzskatīta dzeja un dramaturģija, savukārt Latvijā tikai retā Igo luga ir tulkota.

Melodrāma „Lukrēcija Bordžija” sarakstīta 1833. gadā, bet tās darbība notiek 16. gadsimtā. Luga līdzvērtīga sengrieķu traģēdijai tās vērienīgumā un episkumā – netrūkst ne asiņu, ne mīlestības, tomēr režisors to iecerējis nedaudz pārveidot – viņa interpretācijā taps nevis vēsturiska, bet gan laikmetīga melodrāma, piešķirot materiālam inovatīvu un savdabīgu skanējumu.

Lukrēcija Bordžija – pāvesta Aleksandra VI ārlaulības meita – tiek saukta par vienu no noslēpumainākajām un valdzinošākajām sievietēm pasaules vēsturē. Vēl tagad vēsturnieki lauž šķēpus, kas īsti bija Lukrēcija – nežēlīga slepkava, kura noindēja visus, kas stājās viņas ceļā, ieberot vīnā saindētu pulverīti no gredzena, kas rotāja viņas pirkstu vai nepatiesi savas dzimtas grēkos apvainota jauna sieviete, kura ārkārtīgi mīlēja mākslu un ir sekmējusi kultūras uzplaukumu Renesanses Itālijā.

Par Lukrēciju Bordžiju klīst neskaitāmas leģendas, tās iemūžinātas vairākās filmās un TV seriālos, literāros darbos, operas libretos un pat video spēlēs, tagad pienācis laiks šo stāstu atdzīvināt arī uz Liepājas teātra skatuves.

Režisors radošajā komandā aicinājis arī scenogrāfu Kristianu Brekti, kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, horeogrāfi Ingu Krasovsku un gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani.

Lukrēcijas lomā – Signe Ruicēna, pārējās lomās Kaspars Gods, Mārtiņš Kalita, Egons Dombrovskis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Viktors Ellers, Kaspars Kārkliņš, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Anete Berķe, Ilze Būde, Laura Jeruma un Ilze Jura.

Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 19.aprīlī. Izrādi būs iespējams noskatīties arī 20.aprīlī, kā arī 14. un 29.maijā. Vairāk informācijas teātra mājas lapā. Biļetes cena Ls 2-8. Biļetes nopērkamas www.bilesuparadize.lv
 

Grupas "Autobuss debesīs" 15 gadu jubilejas koncerts


Viena no mūsdienu populārākajām latviešu mūzikas grupām "Autobuss debesīs" svin 15. gadu pastāvēšanas jubileju. Tieši tāpēc 2013. gada pirmajā pusē grupas pazīstamākās dziesmas un daudzi gadiem ilgi plašākai publikai neatskaņoti "retumi" skanēs vairākos koncertos Latvijas pilsētu koncertzālēs.

Savas pastāvēšanas laikā grupa "Autobuss debesīs izpildījusi gan daudzas Imanta Kalniņa dziesmas, gan pašu komponētus skaņdarbus. Pēc ilgiem laikiem tieši jubilejas koncertos grupa tos atkal atskaņos. Līdztekus kā  koncertu neatņemamu sastāvdaļu, "Autobuss debesīs" izpildīs arī populārākās Imanta Kalniņa dziesmas no grupas repertuāra.

19.aprīlī plkst.19.00 Jēkabpils tautas namā notiks grupas Autobuss debesīs – 15 gadu jubilejas koncerts. Grupā muzicē – Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Emīls Zilberts, Armands Treilihs un Andris Dzenis. Ieejas maksa Ls 5 - Ls 8. Biļetes Tautas namā un Biļešu Paradīzē.
 


 

Liepājā skatāma stāvkomēdija "Optimistika"


Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē 19.aprīlī būs skatāma Jāņa Skuteļa stāvkomēdija "Optimistika", aģentūru LETA informēja Liepājas Olimpiskajā centrā. Īsi raksturojot "Optimistiku", var atsaukties uz vispārizplatītu domu, ka jebkurā laikā dzīvojoši cilvēki uzskata, ka viņu laiks ir īpaši unikāls, salīdzinot ar tiem laikiem, kuri bijuši.

""Optimistika" ir personīgi drosmīgākā, politiski skarbākā un arī smieklīgākā no manām stāvizrādēm. Esmu ieplānojis to par 10% patiesāku nekā 2009.gada stāvizrāde "Mhmm..", par 15% sirsnīgāku nekā 2010.gadā veidotā "Love" un par 20% smieklīgāku un precīzāku nekā 2011.gadā iestudētā "Paranoja"," stāsta Skutelis, kurš ir gan "Optimistikas" režisors, gan tekstu autors, gan izpildītājs.

Runājot par līdzšinējo komēdijas apmeklētību, Skutelis piebilst: "Par patlaban populārāko latviešu komēdiju Latvijas teātros var uzskatīt "Latgola.lv", kura nesen tika nospēlēta 100.reizi, tātad, ņemot vērā zāles ietilpību, izrādi ir noskatījušies 80 000 skatītāju. Izrādē ir desmit aktieri, tātad viens aktieris, aptuveni divarpus gadu laikā uz izrādi ir atvedis aptuveni 8000 skatītāju. "Optimistika" kopā ar "Optimistikas" darba izrādēm "Artelī-gandrīz teātrī" piecu mēnešu laikā vienkopus ir pulcinājusi 5116 skatītājus."

"Optimistika" Liepājas Olimpiskajā centrā tiks demonstrēta plkst.19. Biļetes uz izrādi nopērkamas Liepājas Olimpiskā centra un "Biļešu servisa" kasēs, kā arī interneta vietnē "bilesuserviss.lv".
 

Grupas "Prāta Vētra" koncertfilmas "Vēl viena klusā daba" bezmaksas seansi


2013. gada 19. aprīlī grupa “Prāta Vētra” kopā ar AS “Laima” realizēs unikālu projektu – koncertfilma “Vēl viena klusā daba” vienlaikus bez maksas tiks demonstrēta 100 Latvijas pilsētās un novados. Uz seansiem Tukumā, Smiltenē, Mārupē, Ogrē, Madonā, Ādažos, Carnikavā, Ķekavā, Salaspilī, Siguldā, Jēkabpilī, Zentenē, Jelgavā un Valmierā brīvu vietu vairs nav, ieejas kartes uz pārējām pilsētām un novadiem meklējiet www.ekase.lv sadaļā “Biļetes”.

Ņemot vērā lielo interesi, konoteātri “Lora” Siguldā un “Gaisma” Valmierā,  koncertfilmu iekļaus savā repertuārā. Precīzu informāciju par seansiem meklējiet kinoteātru mājas lapās.

Sadarbībā ar draugiem.lv  - www.draugiem.lv/pratavetra/ ir izvietota Latvijas karte, kurā ir iespējams atzīmēt, kur plānojat apmeklēt koncertfilmas “Vēl viena klusā daba” seansu.

Koncertfilmas bezmaksas seansi notiks arī latviešu centros ārzemēs – Tallinā un Tartu (Igaunija), Minesotā un Čikāgā (ASV) Adelaidē un Melburnā (Austrālija), St. Poltenā (Austrija), Vejlē (Dānija), Tbilisi (Gruzija), Londonā (Lielbritānija), Dublinā un Limerikā (Īrija), Briselē (Beļģija) un Cīrihē (Šveice). Seansu norises vietas un  laikus meklējiet www.pratavetra.lv

“Kopā radītā projekta mērķis ir vienkāršs - vienlaicīgi 100 vietās Latvijā dot iespēju saņemt pozitīvas emocijas, ko, neapšaubāmi, radīs koncertfilma. Dodot prieku,  daloties priekā radām harmonisku laimes sajūtu - to mums iemācījis darbs, radot Laima šokolādi. Tāpēc ticam, ka 19.aprīļa kinoseanss gandarīs daudzus jo daudzus Latvijā un ārvalstīs,” atzīst Rolands Gubis, AS “Laima” valdes priekšsēdētājs.

Vairāk informācijas www.pratavetra.lv un www.ekase.lv,  seansu norises vietā vai  pa tel. 67334495. Prāta Vētras koncertfilma “Vēl viena klusā daba” DVD un Blu-Ray formātos jau pārdošanā.


Bruno Birmaņa fotoizstāde BALLET.BEYOND.


No 19. aprīļa līdz 28. maijam mākslas galerijā Putti, Vecrīgā, Mārstaļu ielā 16 būs skatāma modes mākslinieka Bruno Birmaņa pirmā foto izstāde BALLET.BEYOND.

Bruno Birmaņa fotogrāfijas ieved telpā, kurā citādi nevar iekļūt: tās ir baleta aizkulises. Cik sakāpināta reizēm mēdz būt sabiedrības interese par aizkulisēm, tik balets tās rūpīgi sargā – ne jau tādēļ, ka tur notiktu kas nosodāms. Balets ir, iespējams, pēdējā māksla, kas sargā ticību ilūzijai – vides, personāža, stāsta. Turklāt tas attiecas arī uz moderno baletu: joprojām skatītājs nedrīkst redzēt piepūli, ar kādu šī māksla top. Klasiskais balets savukārt ir arī viskodētākā mākslas forma: katrai dejas valodas vienībai atbilst noteikta plastiska zīme, starp kurām nav vietas dažādi tulkojamām, nepareizām vai pavirši izpildītām kustībām.

Birmanis skata aizkulišu dzīvi plašā amplitūdā – no nepretenciozas reportāžas, kurās nozīme ir detaļām, līdz estetizētām kompozīcijām, kurās lielu lomu spēlē gaisma un krāsa. Visās pārsteidz fotografēto personu uzticība, ka tās nepamana fotogrāfa klātbūtni, kā arī maģiskā atmosfēra pirms un pēc priekšnesuma, kas nav domāta skatītāju acīm, par izstādi izsakās mākslas kritiķis Vilnis Vējš.

Ekstravagantais modes mākslinieks Bruno Birmanis ir izpelnījies starptautisku un pašmāju atzinību kā Nepieradinātās modes asamblejas idejas autors un organizētājs, kuru ir apmeklējuši modes pasaules slavenības Zandra Roudsa, Pako Rabane u.c., kā arī piedaloties vairāk nekā 30 autorkolekciju šovos un skatēs Romā, Venēcijā, Parīzē, Londonā, producējot un režisējot Maskavas modes nedēļu no 1995. – 1999. gadam, kā arī dažādos pašmāju radošajos projektos. Šoreiz savu radošo darbību Birmanis nav iemūžinājis tērpos, bet gan fotogrāfijās. Fotogrāfijās, kuras tapušas ar Latvijas Nacionālās operas atbalstu, paceļot priekškaru uz baleta apbrīnojamo un noslēpumaino – aizkulišu pasauli.
 


Latvijas dizaineru darbi izstādē „Mode un tekstils 2013”
 

Atzītākie Latvijas modes zīmoli – Natālija Jansone, Anna Led, Aleksandrs Pavlovs, Keita, Narciss, QooQoo, Zaza Couter, Paade Mode, Leny Tomy Factory un daudzi citi –
priecēs gan modes gardēžus, gan ikvienu izstādes „Mode un tekstils 2013” apmeklētāju no 19. līdz 21. aprīlim Ķīpsalā.

„Latvijā radīts dizains ir viens no tekstila un apģērbu nozares pievienotās vērtības veidotājiem un nozares attīstības vadošajiem spēkiem. Daudzsološie modes dizaineri to ir parādījuši gan ar savām kolekcijām, gan veiksmīgi strādājot pašmāju un ārvalstu uzņēmumos,” stāsta izstādes „Mode un tekstils 2013” projekta vadītāja Ilze Avota.

„Taste Latvia” stendā varēs iepazīties ar tādiem pašmāju zīmoliem kā Natālija Jansone, Anna Led, Aleksandrs Pavlovs, Baiba Ripa, Keita, Narciss, QooQoo, Zaneta Auzina, Ars Tela, Cinnamons, Irina Kosakova, Taste, Sanda Ezeriņa, One Wolf, Blank Blank un Reinis Ratnieks.

Klasiskus un mūsdienīgus aksesuārus kā kakla rotas, aproces, jotas, somas un cepures piedāvās Christiana Laure, Felt Style, Miesai, Patte, Baltu Rotas un 3 Wind Knots.

Arī bērniem būs plašs apģērbu un aksesuāru piedāvājums gan ikdienai, gan svētku reizēm. Savas kolekcijas piedāvās Zaza Couter, Denēze, Paade Mode, Leny Tomy Factory, Colorlicious, Beekid, Petra.lv un Beekid.

„Taste Latvia” stendā būs pieejams arī Latvijā radīts mājas tekstils – kokvilnas un lina virtuves dvieļi, gultas veļa un galda salvetes, ko piedāvās Mājas Deko, Herman’s Casa, Latvian Lights, An&Angel, Munio Candel, Lukabuka, Purpurs. Izvēles iespējas būs plašas, katrs varēs atrast savai gaumei atbilstošāko un papildināt mājas interjeru ar oriģinālām un Latvijā radītām dizaina precēm.

Stenda apmeklētājiem būs iespēja arī saņemt konsultācijas.

Kā zināms, 18. starptautiskā tekstila, apģērbu, ādas izstrādājumu un ražošanas iekārtu izstāde „Mode un tekstils 2013” notiks no 19. līdz 21. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā un piedāvās plašu ekspozīciju – dizaineru darbus, audumus, šūšanas piederumus u. c. produktus, kā arī modes skates, dizaina konferenci, kontaktbiržu biznesa veicināšanai un jauno modes mākslinieku konkursu “Habitus Baltija 2013”, kas pulcēs jaunos dizainerus no vairāk nekā 15 valstīm.

Vairāk informācijas: www.bt1.lv/fashion


Valkā viesojas Lietuvas-Maskavas-Ukrainas cirks
 


Sestdien, 20.aprīlī plkst. 14.00 Valkas pilsētas kultūras namā (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) viesosies Lietuvas – Maskavas – Ukrainas cirks, informē Valkas pašvaldības pārstāvji.

Klasiska balansēšana uz naža asmeņiem, ekvilibrists uz apļa, savaldīšanas krekls, komiskais pāris, neparastā žonglēšana, fokusi, klauna zvaniņš un lāsteka – to visu piedāvā cirks, kas Latvijā, tai skaitā – arī Valkā, viesojas pirmo reizi.

Būs arī dresēti dzīvnieki – baloži, suņi, gaiļi, boa un citi. Programmas ilgums: 2 stundas. Ieejas maksa – 2,5 lati.
 

Igo akustiskais koncerts "Tu esi atnākusi"


20. aprīlī Dikļu pilī ar īpašu akustisko koncertu "Tu esi atnākusi" viesosies leģendārais mūziķis Igo. Ģitāra, kontrabass un balss – šādā īpašā akustiskā skanējumā ir iecerēta īpašā vakara koncertprogramma ar Igo, Aivaru Hermani un Ēriku Upenieku. Mūziķi izpildīs romantiskas un kaislību pilnas melodijas, jo programma „Tu esi atnākusi” ir īpaši veidota par tēmu- mīlestība.

„Tu esi atnākusi” ir ne vien koncerta nosaukums, bet arī pavisam nesen jaunradīta dziesma, kā ierakstīšanā piedalījušies Igo (balss), Aivars Hermanis (ģitāra), Ivars Kalniņš (perkusijas), Raimonds Macats (kontrabass un ērģeles).

Koncerta sākums plkst. 16:00.

Biļešu cena 10 Ls. Biļetes pieejamas Dikļu pilī un Biļešu paradīzes kasēs.
Īpašais piedāvājums ar nakšņošanu - Tu esi atnākusi

    divas biļetes uz Igo koncertu "Tu esi atnākusi",
    vakariņas Dikļu pils restorānā 30 Ls vērtībā,
    nakšņošana divvietīgā pils istabā,
    brokasti pils Verandā uz saimnieka rēķina,
    vēlais check-out.

Cena 2 personām - 85 Ls

Rīgas cirkā atzīmē Pasaules cirka dienu
 

Šo sestdien, 2013. gada 20. aprīlī pulksten 16:00, Rīgas Cirkā būs skatāma īpaša cirka izrāde, kas veltīta ceturtajai Pasaules cirka dienai. Šīs izrādes ietvaros cirka manēžā ar saviem priekšnesumiem uzstāsies gan Rīgas Cirka studijas "Cirka zvaigžņu fabrika" talantīgie audzēkņi, gan Bērnu un jaunatnes centra “Laimīte” dejotāji, kā arī Latvijas profesionālie cirka mākslinieki un programmas "Planēta CIRKS" viesmākslinieki: Eva Juliya Cgristiie ar maģijas un ilūzijas šovu, mākslinieki ar plēsīgiem un bīstamiem putniem, jātnieks uz zirga, akrobāti un klauns Mr.Pilosyan.

"Pasaules cirka diena visā pasaulē tiek svinēta jau ceturto gadu pēc kārtas. Šo svētku iniciators ir Eiropas Cirka Asociācija, kas apvieno cirkus, cirka studijas un individuālos māksliniekus visā pasaulē un motivē rīkot dažādus ar cirka mākslu saistītus pasākumus. Cirks, tā ir kultūra miljoniem, un ar šādiem svētkiem vēlamies, lai cirka māksla skatītājiem kļūst tuvāka," informē Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska.

Pēc izrādes ikvienam skatītājam- lielam vai mazam- būs iespēja manēžā pašam izmēģināt savus spēkus cirka mākslā, izmantojot dažādu cirka atribūtiku. Cirka elementus palīdzēs apgūt gan cirka studijas audzēkņi, gan profesionālie cirka mākslinieki.

Pasaules cirka dienas izrāde Rīgas Cirkā skatāma 20. aprīlī pulksten 16:00. Biļetes pieejamas Rīgas Cirka un Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.
 

"Baltā diena" Jaunmoku pilī


21. aprīlī 12.00 «Baltā diena» Jaunmoku pilī. Informatīvs pasākums tiem, kas gatavojas kāzām. Ieeja pasākumā bez maksas.