Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 19. jūnijs (2013) 14:01

Kinozvaigzne Regīna Razuma joprojām uz teātri dodas ar velosipēdu FOTO

Puaro.lv

„Ar velosipēdu nebraucu tikai ziemā, jo baidos no slideniem ceļiem, bet principā tas ir mans pārvietošanās līdzeklis no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim. Šis ir jau desmitais gads, kad to daru regulāri, tāpēc redzu, cik ļoti pilsētā ir uzlabojusies velo kultūra,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj izcilā latviešu kinozvaigzne Regīna Razuma, kurai šogad aprit 62 gadi.

„Tiesa gan, joprojām daži riteņbraucēji grēko, tādējādi izraisot negatīvas emocijas pret mums kopumā. Dzīvojot sociālā vidē, noteikumi tomēr ir jāievēro. Jārēķinās arī ar gājējiem, kuri mēdz iet lēnāk. Man ir ļoti labs piemērs. Kad astoņdesmito gadu beigās biju Indijā, kādā šaurā ieliņā sastapos ar milzīgu pretimnākošu govi. Sākumā ļoti sabijos, tomēr mēs viena otrai pagājām garām tik elastīgi, gluži kā dejā. Mūsu jaunieši bieži vien nerēķinās ar pretimnākošajiem, viņiem trūkst šīs telpas izjūtas,” uzskata Jaunā Rīgas teātra aktrise.

„Ar katru gadu Rīgā pārvietošanās ar velosipēdu kļūst arvien veiksmīgāka,” novērojusi Razuma. „Protams, vienmēr varētu vēlēties vairāk – gan to, lai būtu iekārtoti veloceliņi, gan to, lai mūs vairāk mīlētu autobraucēji, kā arī respektētu kājāmgājēji.”

„Iegādājoties jaunu velosipēdu, jāņem vērā paša individuālās vēlmes. Man personīgi svarīgi ir spēja ērti to uznest uz ceturto stāvu, tāpēc esmu izvēlējusies saliekamo velosipēdu. Silti iesaku arī iegādāties kārtīgu drošības slēdzni, lai nav jāpiedzīvo nepatīkami brīži, kā man tas reiz gadījās. Devos pēc velosipēda, bet tā tur vairs nebija,” rūgtajā pieredzē dalās kinoaktrise.

„Arī velosipēdu novietnes bieži vien ir nepareizi konstruētas – tajās nav ērti nedz braucamo novietot, nedz arī pieslēgt. Turklāt nereti tās novietotas neloģiskās vietās, piemēram, pie parka. Būtu ļoti jauki, ja šīs novietnes tiktu arī apsargātas, kā tas tiks darīts Mežaparkā Dziesmu un deju svētku laikā.”